Festyn Ogórkowy w Kietlinie – relacja

Festyn Ogórkowy w Kietlinie – relacja

39
0
PODZIEL SIĘ

b_640_480_16777215_1___images_2012_Kietlin_fest_ogorkowy_relacja_P1020125

19 lipca na terenie boiska w Kietlinie odbył się już kolejny Festyn Ogórkowy. Organizatorem festynu było Stowarzyszenie Przyjaciół Kielina „Iskra”. Festyn był współfinansowany ze środków Gminy Niemcza. Członkinie stowarzyszenia przygotowały bogato zaopatrzony bufet. Oferowano potrawy z grilla oraz bigos, pierogi ruskie, chleb ze smalcem i ogórkiem, zapiekane bułki a na deser duży wybór ciast oraz napoje chłodzące, kawę i herbatę. Do tańca przygrywał zespół muzyczny Sami Swoi.

Festyn rozpoczął się od szkolenia przeprowadzonego przez członków OSP z Niemczy. Szkolenie obejmowało proces udzielania pierwszej pomocy, wszyscy chętni pod nadzorem Instruktorów mogli na manekinie poćwiczyć sztuczne oddychanie i wykonać masaż serca.

b_360_480_16777215_1___images_2012_Kietlin_fest_ogorkowy_relacja_Kopia_10537099_1520597338159229_3817862621950399410_n

W ten upalny letni dzień mieszkańcy i przybyli goście w miłej i sielskiej atmosferze mieli okazję spotkać się pożartować i porozmawiać w cieniu namiotów przy chłodnych napojach, do dyspozycji naszych pociech był plac zabaw i ogromny plac rekreacyjny.

b_640_480_16777215_1___images_2012_Kietlin_fest_ogorkowy_relacja_P1020121

Zabawa taneczna nabrała tempa dopiero, gdy słońce schowało się za horyzont. Wspólna zabawa połączyła mieszkańców Kielina oraz bardzo licznie przybyłych gości. Prezes stowarzyszenia pragnie gorąco podziękować wszystkim zaangażowanym za pomoc przy organizacji festynu mieszkańcom Kielina. Osoby, które w szczególny sposób wyróżniły się podczas organizacji tego festynu to Marek Mocek, Teresa i Michał Ziemba oraz Artur Drabik – byli niezastąpieni.

Bezinteresownie w przygotowaniu festynu pomogły firmy i organizacje:

PMiG „Galicja” – Pan Jarosław Węgłowski, „Kawiarnia pod Łabędziem” – Pani Ewa Bagińska, Niemczański Ośrodek Kultury, KS Niemczanka, KS Roztocznik, „Zamech” Zakład Mechaniczno-Handlowy z Łagiewnik, Hurtownia MZ Teresa i Marek Zalescy, RSP w Kietlinie, Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Wsi Podlesie i Ruszkowice, sołectwo Ligota Wielka, OSP Niemcza oraz Maria Jaszczyk.

Poniżej prezentowana jest lista mieszkańców, którzy aktywnie uczestniczyli przy organizacji festynów we wsi. Należą im się podziękowania i podziw za wykonanie ciężkiej i bezinteresownej pracy dla dobra społeczności lokalnej.

Urszula i Daria Banaś

Katarzyna i Jan Chrobak;

Danuta i Wojciech Drabik

Renata i Artur Drabik

Iga Gąsiorowska

Dariusz i Damian Góreccy

Lilla Górnik

Dorota, Piotr, Marcin Jas

Grażyna, Barbara i Alan Kwaśniak;

Grażyna Markiewicz

Danuta Migiel

Urszula i Marek Mocek

Maria i Grzegorz Podgórni;

Agata, Jerzy, Jakub i Błażej Podgórni

Elżbieta i Kamil Polaczyk

Kamil Syjud

Andrzej Szczepaniak

Ewa Zaleska

Teresa i Michał Zięba

Roksana i Ewa Ziemianek

Grażyna Ziemianek

Rafał Kuźmińczuk z Roztocznika

opracowała Agata Podgórni

zdjęcia wykonały: Agata Podgórni i Jolanta Borodajko

UM Niemcza

BRAK KOMENTARZY