Festiwal Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów w Bielawie

Festiwal Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów w Bielawie

13
0
PODZIEL SIĘ

efha 2014

Festiwal Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów to „eFHa Festiwal”ewenement na polskiej scenie festiwali filmowych. Mimo dziwnej niechęci środowiska filmowego do produkcji z nurtu fantastycznego i horrorów, mimo braku kształcenia w kierunku kina gatunkowego, mimo ogólnego założenia, że „się nie da” rodzimi twórcy próbują i walczą aby ten wizerunek zmienić.

Od kilku lat u podnóża Gór Sowich w Bielawie organizowany jest festiwal filmowy ukierunkowany na filmową, polską fantastykę. Organizatorzy wychodzą z założenia, że skoro krajowa literatura fantastyczna ma się bardzo dobrze dlaczego nie można zmienić oblicza rodzimej fantastyki filmowej? Dlatego też dla tych wszystkich zbuntowanych i niezależnych powstał ten festiwal.

W tym roku po raz piąty spotkają się filmowcy, którzy chcą poddać ocenie swoje fantastyczne produkcje. Organizator, bielawski Ośrodek Kultury i Sztuki już ogłosił termin naboru oraz uruchomił dodatkowy konkurs filmowy. Tym razem zauważył, że w sieci powstają całe serie filmów nagrywanych na żywo podczas aktywnego uczestniczenia w grach fantastycznych. Wiele z tych gier ma swoje odpowiedniki w filmie lub w literaturze.

Dlatego też został uruchomiony nowy konkurs Fantastic Independent Film ( FIF ), skierowany dokładnie do tych osób, które w sieci takie filmy zamieszczają. Na konkurs należy nagrać i zamieścić w sieci krótki film ( do 3 minut ) linka do filmu przesłać na adres organizatora. Wśród najlepszych filmów zostanie wybrana festiwal dziesiątka, która zostanie zaprezentowana na festiwalu i oceniona przez Jurorów. Już teraz wiadomo, że w skład Jury będzie wchodził jeden z najbardziej znanych „youtuberów” Krzysztof Woźniak ATOR. Nad pracą całego składu Jury będzie czuwał redaktor i współtwórca nagrody WĘŻE Krzysztof Spór.

tło 1

Festiwal odbędzie się w dniach 11-12 października 2014 roku, filmy należy zgłaszać do 17 września 2014 roku. Szczegóły w regulaminach dostępnych na stronie www.efha.pl lub u organizatora info@efha.pl ..

BRAK KOMENTARZY