Emigracja Donalda

Emigracja Donalda

15
6
PODZIEL SIĘ
Sławomir Waś
Sławomir Waś
Sławomir Waś

Emigracja zarobkowa dotyka już nie tylko młodych wkurzonych na system, ale także twórców systemu ucisku. Donald “kłamczuszek” Tusk i Elżbieta “klimat” Bieńkowska uznali, że dość już klepania biedy na rządowych posadach. Czas na megapensje w euro.

Najgłupszą minę po euronominacji Donalda Tuska mieli członkowie PiS. Nie do końca wiedzieli czy należy się cieszyć, że pozbyli się wroga nr 1, który pokonał ich we wszystkich wyborach od 2007 roku, czy też martwić się, że taki sukces przewodniczącego PO znów wywinduje tą partię w sondażach.

Myślę, że bardziej powinni się smucić. Donald Tusk wszystko sobie dokładnie zaplanował. Przed szczytem europejskim wygłosił kolejne expose, w którym m.in obiecał emerytom 36 zł brutto podwyżki (29,16 zł na rękę). Już nie on będzie realizował te obietnice, ale Platformie wzrosło w sondażach. Kolejny powód do smutku PiS to wybory prezydenckie. Dziś nie mają kogo przeciwstawić Bronisławowi Komorowskiemu, a za 5 lat czeka ich bój z wracającym do Polski byłym “prezydentem” Europy. Na dodatek pewnie odbieranym przez część narodu jako wyzwoliciel spod prawdopodobnych rządów PiSu.

PiS jest dziś w tzw. czarnej ….. (dziurze). Wybory samorządowe 16 listopada, a inauguracja Tuska 1 grudnia. W tym czasie media będą trąbić niemal wyłącznie o PO. Opinia publiczna będzie się podniecać tym kto zostanie premierem, kto zastąpi nowego premiera na funkcji marszałka Sejmu, kto zastąpi wicemarszałka Sejmu na jego funkcji, kto zostanie ministrem. PiS zostanie zakwakane przez “kaczora Donalda” i jego stado.

Oceny emigracji Polaków są różnie oceniane. Jedni uważają, że Polska na tym traci, inni uważają że pieniądze zarobione przez Polaków za granicą w różny sposób, ale jednak w dużej części trafiają do kraju. Co nam przyniesie emigracja zarobkowa premiera i pani wicepremier? Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że tyle samo co przewodzenie Parlamentowi Europejskiemu przez Polaka, albo polska prezydencja w UE.

Można negatywnie oceniać Donalda Tuska jako premiera, ale nie można odmówić mu skuteczności. Przez 7 lat robił co chciał. Teraz ma przed sobą wyzwanie. Czy znów będzie politykiem skutecznym, czy tylko przybocznym pani kanclerz Merkel?

Bez względu na ocenę tej postaci warto życzyć mu wszystkiego najlepszego. I niech tym wszystkim najlepszym dzieli się z Polską.

6 KOMENTARZE

  1. Panie Waś czy przypadkiem to nie pan był ( może dalej jest ) w samoobronie? Partii której wyborcy pokazali czerwoną kartkę. Odeszliście w niebyt. Platforma jednak rzadzi od 7 lat i ma sie dobrze prawdopodobnie wygra nastepne wybory za rok.

    • Platforma to ludzie, którzy odeszli w niebyt po porażkach kolejno KLD, Unii Wolności i AWS. W polityce jak w sporcie – raz się przegrywa raz wygrywa. Za rok PO odejdzie w niebyt i podzieli los także LPR, Samoobrony czy Ruchu Palikota. Następny w kolejce jest PiS.

      • I tu jest miejsce dla naszego kandydata na Burmistrza!! Hałaczkiewicz na Prezydenta!! Przecież ma takie same szanse jak w Bielawie.

  2. Każdy wie, że SW był w tej partii tylko po to by wspierała ona prawicę a nie lewicę. Dzięki niemu powstała koalicja z OBS w radzie powiatu z udziałem Ardellego i śp. Janika. Choć obu wcześniej chciał kupić SLD, tak jak Kwaśnika. Podobnie było w Bielawie, gdzie na początku kadencji Wasia pan Dźwiniel nie miał większości w radzie. Zdobył ją dopiero jak kupił Stróżyka. Nigdy potem w Bielawie opozycja nie miała większości, choć PO i PIS napinały się to nic im z tego nie wyszło. Czekam na powrót Sławomira do polityki.

  3. Masz rację, Jago. Przydałby się teraz w naszej lokalnej polityce ktoś taki jak pan S. Waś. Zawsze twardo argumentował swoje przekonania i wspierał prawicę. Może chociaż wesprze któregoś kandydata lub któreś ugrupowanie.

Comments are closed.