Efektywne działania „Być dla Pieszyc”

Efektywne działania „Być dla Pieszyc”

23
4
PODZIEL SIĘ

Wczoraj, tj, 17 lipca w auli Zespołu Szkół w Pieszycach odbył się konwent Stowarzyszenia „Być dla Pieszyc”.

Na zaproszenie prezes Stowarzyszenia Urszuli Kordiak sympatycy i członkowie spotkali się, by omówić minione cztery lata działalności.

DSCF4711
Prezes „Być dla Pieszyc” Urszula Kordiak

STOWARZYSZENIE „BYĆ DLA PIESZYC” jest organizacją pozarządową, która  formalnie funkcjonuje od 2007 roku.
Jego podstawowe cele to pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy oraz wsparcie uzdolnionych dzieci i młodzieży, dbanie o dziedzictwo kulturowe i tradycje mieszkańców gminy, wspieranie inicjatyw, których celem jest podnoszenie poziomu życia mieszkańców, aktywne uczestniczenie w życiu publicznym oraz wiele innych.

Od 2011 roku w skład Zarządu wchodzą: Urszula Kordiak, Krzysztof Tulej, Marianna Konieczna-Marjan, Mirosław Obal, Regina Drążczyk.

DSCF4721
W auli Zespołu Szkół w Pieszycach odbył się konwent Stowarzyszenia „Być dla Pieszyc”

 

Lipcowe spotkanie miało na celu podsumować efekty działań członków, uroczystym punktem konwentu było niewątpliwie przyjęcie do grona nowych członków.

Urszula Kordiak, prezes „Być dla Pieszyc” wymienia kolejno działania członków Stowarzyszenia z nieskrywaną dumą.:  – Nasi członkowie to ludzie z różnych grup społecznych, związani z różnymi dziedzinami życia na terenie gminy Pieszyce. Podejmujemy się rożnych działań, ale najbardziej jesteśmy dumni z pozyskanych środków unijnych. Stowarzyszenie podjęło wyzwanie i przystąpiło do konkursu ogłoszonego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości blisko 50 tysięcy złotych na uruchomienie dodatkowej grupy przedszkolnej w Przedszkolu Publicznym nr 2.

DSCF4718
Stowarzyszenie pozyskało środki unijne m.in na uruchomienie dodatkowej grupy w Przedszkolu Publicznym nr 2

Prócz tego Stowarzyszenie prowadzi działalność charytatywną, wspiera wolontariat przyznaje również stypendia naukowe i sportowe.

Stowarzyszenie w partnerstwie z Sołectwem Rościszów trzykrotnie
pozyskało środki z Urzędu Marszałkowskiego na zadanie pn. „PROMOCJA IDEI ODNOWY WSI DOLNOŚLĄSKIEJ POPRZEZ
ORGANIZACJĘ DNIA SENIORA ORAZ WYKONANIE WIDOKÓWEK I KALENDARZA ”
Łączna kwota pozyskanych w latach 2011-2013 środków na to zadanie to kwota 15 000 zł. Z tych pieniędzy powstały m.in.: kubeczki promujące Sołectwo, Góry Sowie i Gminę Pieszyce, tablice i gabloty informacyjne, kalendarze i pocztówki promocyjne. Oznakowano również trasy turystyczne i zorganizowano Dzień Seniora.

 

DSCF4746
Burmistrz Pieszyc Mirosław Obal zaprezentował dokonania z czteroletniej działalności Gminy Pieszyce

Mirosław Obal wczorajszy konwent traktował wyłącznie jako podsumowanie działań jego członków, jak mówi, nie jest to żaden początek wyborczej kampanii, a zaplanowana wcześniej inicjatywa: – To spotkanie należy traktować jako sprawozdanie z mijającej kadencji. Nasze Stowarzyszenie w wyborach samorządowych 2010 uzyskało duży mandat poparcia od mieszkańców. Do 15 – osobowej Rady wprowadziliśmy 10 przedstawicieli. Dodatkowo 2 osoby weszły z naszym poparciem, funkcja wiceburmistrza została powierzona w ręce członka Stowarzyszenia. Nie mówimy jednak o wyborach dziś skupiamy się na działaniach statutowych.

Następnie burmistrz podsumował w prezentacji osiągnięcia gminy.

DSCF4734
Podczas konwentu dwóch nowych członków zasiliło zasoby Stowarzyszenia

 

Nowi członkowie „Być dla Pieszyc” to Zdzisław Maciejewski i Krzysztof Jankowski. Ten pierwszy napisał wiersz o tytule: „Być dla Pieszyc” w swoim wystąpieniu wymienił także kilka pomysłów, które chciałby realizować już jako członek Stowarzyszenia.

 

 

4 KOMENTARZE

  1. Po pieszycach wieść niesie, że rządni władzy znowy zaczeli kopać Obalowi dołki. Ciekawe co tym razem wymyślą.

  2. „Nowi członkowie „Być dla Pieszyc” to Zdzisław Maciejewski i Krzysztof Jankowski. Ten pierwszy napisał…” – proszę Was dziennikarze!
    A ten drugi to mało istotne domyślam się, bo ten pierwszy napisał istotny wiersz.

  3. To stowarzyszenie w Pieszycach to jedyna taka organizacja gdzie nie liczy się partyjność tylko to co możesz zrobić dla miasta. I właśnie to przyciąga ludzi.

Comments are closed.