Dziś: Wakacyjny koncert

Dziś: Wakacyjny koncert

13
0
PODZIEL SIĘ

yayoland

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na Maree Bass Crew & Marmolada Jam Session, koncert zorganizowany w ramach „Lata w mieście“. 22 lipca o godz. 18.00 w pubie Warka Noego zagrają pochodzący z Belgii N-Tone, Francuz Hot Blood oraz Polak na stałe mieszkający we Francji yAyo Land. Wstęp wolny.

N-Tone to drugi członek sound-ystemu GAMMA SOUND pochodzącego z Brukseli. Jest najbardziej aktywnym kompozytorem z załogi, realizuje również swoje solowe projekty np. N-Tone Dub Sounds, które swoją podstawę mają w vinylu z akompaniamentem miksera oraz innych efektów specjalnych. Projekty te mają charakter zakorzeniony w elektronicznych dźwiękach, które często wprowadza nas w klimatyczny dubstep czy tez francuski novo dub. W twórczosci swojej N-Tone często eksperymentuje, tworząc nowe nurty takie jak Glitch-Hop, Drone, Futurist Dubstep czy tez IDM. Jeden z jego ostatnich wielkich projektów to Psy-Tek/Psy-Trance z udziałem niesamowitej CHANTAL GOA.

Hot blood jest to jeden z założycieli stowarzyszenia „Marée Bass” z Perigeux, w zrzeszeniu są ludzie z całego świata. Hot blood prowadzi emisje radiowe web, niekoniecznie związane z dubem. Uwielbia „flirtować“ z basem i pieścić riddimy roots. Wprowadzi słuchaczy w świat dub, który jest przez niego szczególnie lubiany. Pod wpływem Hugh Mundell, Mad Professor, Niney lub Zenzile i High Tone.

yAyoland jest projektem dubowym Macieja (Yayo), który poza swoim projektem tworzy i działa w lokalnych alternatywnych zespołach w Normandie. Obecnie jako basista gra także wspólnie z Jean Paul Dub. Swoją muzykę tworzy przy pomocy różnorodnych instrumentów, m.in. Syntezatorów, często wplatając filmowe audio. yAyoland – muzyk, technik i “złota raczka” bez pomocy komputera produkuje ciężkie dubowe brzmienia zakorzenione w naturalnie transowej przestrzeni. Utwory, które pojawiły się na kilku składankach zderzają ze sobą syntetyczne dźwięki z głębokim basem, a eksplozywne rytmy wprowadzają nas głęboko w przestrzeń korzennego dab’u. Kompozycje są bardzo różnorodne. Drum & Bass przeplatają się z techno nadając kawałkom bardzo oryginalne i unikatowe brzmienie, które w rzeczywistości nie istniało by bez pomocy i ciężkiej pracy samplerów. W ostatnich latach yAyoland gościł w wielu miastach we Francji. Często jednak powraca do Polski, kraju, z którego pochodzi, gdzie muzyka dub cieszy się ogromną popularnością. Muzykę, którą tworzy, można określić w trzech krótkich słowach: hipnotyzująca, elektryzująca, fascynująca podróż.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY