Dziś biesiada żeglarska w DOK-u

Dziś biesiada żeglarska w DOK-u

12
0
PODZIEL SIĘ

Lubisz żeglarskie klimaty? Nie musisz już jechać nad morze, by się w nie wczuć. Wystarczy, że odwiedzisz Dzierżoniowski Ośrodek Kultury 25 kwietnia o godz. 20.00 i weźmiesz udział w Biesiadzie Żeglarskiej. Pohalsuj z Mechanikami Shanty!

 1-mechanicy_shanty-1

Mechanicy Shanty to zespół prezentujący utwory z pogranicza folku irlandzkiego, muzyki bluegrass, czy country. Grupa powstała w 1985 roku w Gdyni i szybko zyskała duże uznanie wśród publiczności.

Pierwszą płytę pt. „Mechanicy Shanty” wydali w roku 1989. Rok później zmienił się częściowo skład zespołu. Słychać to na kolejnej kasecie nagranej w 1991 r. pt. „Zapach lądu”. Na początku 1995 roku zespół wrócił prawie w całości do składu z pierwszej płyty. W tym samym roku skład został powiększony o bluegrassowe banjo. Zmiany instrumentarium dają się usłyszeć na płycie koncertowej „Live’97”. W dwa lata grupa wydała płytę studyjną pt. „W granicach folku” – gdzie poza pieśniami żeglarskimi można usłyszeć ślad pozażeglarskich fascynacji muzycznych.

Jakich? Przekonaj się sam na Biesiadzie Żeglarskiej w sali „Pegaz” w DOK-u. W programie wspólne śpiewanie i konkursy. Mile widziany strój/akcent żeglarski. Bilety na koncert kosztują 35 zł. Można je nabyć w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury lub przez stronę www.dok.pl w zakładce KUP BILET.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY