Dzierżoniowskie Słoneczne Dni

Dzierżoniowskie Słoneczne Dni

14
0
PODZIEL SIĘ

Ile można zyskać dzięki energii słońca, będzie się można dowiedzieć w Dzierżoniowie na organizowanych po raz kolejny Europejskich Słonecznych Dniach. Odbędą się one równolegle z TRAKT-em 11 maja na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 europejskie_sl

Kampania Słonecznych Dni jest organizowana w Polsce już po raz czwarty, a w Europie trwa już od 2002 r. Celem Kampanii jest ochrona środowiska i klimatu poprzez promocję energetyki słonecznej: systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych oraz wzrost świadomości ekologicznej lokalnych społeczności, który wpłynie na zwiększenie liczby instalacji solarnych w gospodarstwach domowych. Koordynatorem Kampanii jest Instytut Energetyki Odnawialnej. Więcej o kampanii przeczytasz tutaj.

W Dzierżoniowie wydarzenia związane z kampanią będą organizowane na terenie OSiR-u przy ul. Strumykowej 1 w godz. 14.00 -17.30, równolegle z Terenowym Rajdem Amatorów Kolarstwa i Turystyki. Patronatem imprezę objęli burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun, wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, starosta Janusz Guzdek i prezes Dolnośląskiego Klastra Energii Odnawialnej Mirosław Socha.

W ramach Dzierżoniowskich Słonecznych Dni zostanie przygotowana wystawa prac plastycznych dzieci o odnawialnych źródłach energii i ochronie klimatu. Nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nagrody zostaną wręczone ok. godz. 16.45.

Ponadto przedstawiciele klastra przygotowują ekspozycję związana z odnawialnymi źródłami energii. Będzie można porozmawiać z ekspertami na temat technicznego wykorzystania solarów, ogniw fotowoltaicznych czy pomp ciepła.

Niespodzianką dla uczestników będzie wykonany przez młodzież szkoły z Ziębic rydwan elektryczny.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY