Dzierżoniowskie echa kanonizacji Jana Pawła II

Dzierżoniowskie echa kanonizacji Jana Pawła II

13
0
PODZIEL SIĘ

Tak wielkie i ważne w życiu każdego Polaka wydarzenie nie przejdzie bez echa także w Dzierżoniowie. W programie koncerty i wystawa. Uroczystości poświęcone kanonizacji Papieża Jana Pawła II odbędą się 27 kwietnia w kościele pw. św. Jerzego.

 plakat_-_kanonizacja

Rozpoczną się one odpustową mszą św. o godz. 13:00. Na godz. 16.00 zaplanowano koncert “Nuty Wielkiego Pasterza” w hołdzie Janowi Pawłowi II w wykonaniu zespołu „Trebunie Tutki”. Program autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki jest muzycznym wspomnieniem Papieża-Polaka, blisko związanego z górami. Usłyszymy reminiscencje z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski i jego wizyt na Podhalu, utwory autorskie z płyty „Podniesienie” dedykowanej Ojcu Świętemu i wręczonej mu podczas specjalnej audiencji, jego ulubione melodie góralskie zagrane przez górali podczas Hołdu Górali Polskich pod Wielką Krokwią i osobiste, nie tylko muzyczne wspomnienia rodziny Trebuniów-Tutków, zwieńczone charyzmatycznym utworem „Góry Cię chwalą” z płyty z Twinkle Brothers, zawiezionej do Watykanu przez ks. prof. Józefa Tischnera.

Jan Paweł II znał i cenił twórczość zespołu i ich odważne eksperymenty muzyczne, w których akcentują ideę ekumenizmu, wolności i miłości bliźniego. O tych wartościach, z energią płynącą spod Giewontu opowie utwór-credo góralskie „Jo cłek wolny”.

W kościele św. Jerzego zaśpiewają również dzierżoniowskie chóry parafialne oraz chór „Kanon” i Miejska Orkiestra Dęta działające przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.

Na rynku stanie zaś 26 kwietnia wystawa plenerowa „Jan Paweł II i dzierżoniowianie – zapisane na fotografii”. Będzie ją można oglądać do 6 czerwca. Jej organizatorem jest Muzeum Miejskie w Dzierżoniowie.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY