Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

18
14
PODZIEL SIĘ

Z piątkowego wydania Dzierżoniowskiego Tygodnika Powiatowego (18 kwietnia 2014r.)  można dowiedzieć się m.in.:

jedynka 18 kwietnia

– TEMAT Z 1 STRONY –

 Jezioro
Kto chce wysadzić Zbiornik Sudety?

W minionym tygodniu lekko przespany z racji formalnych żądań obu stron temat bielawskiego OWW Sudety znowu odżył. Stało się tak za sprawą rzekomej napaści na pracowników lokalnej telewizji, której ekipa udała się na interwencję i weszła na teren prywatny właściciela obiektu. „Beczka”, czyli wieża pełniąca funkcję stabilizatora poziomu wody miała być wysadzana przez Andrzeja Buczka i jego pracowników – taki sygnał dotarł do redakcji telewizji. Tymczasem „beczka” stoi, wybuchów nie było. Jest za to kolejny kazus dotyczący sprawy „jeziora”, które sprzedane w prywatne ręce kładzie się cieniem na karierze politycznej Ryszarda Dźwiniela i z pewnością odegra olbrzymią rolę w tegorocznych wyborach samorządowych.

Zadzwoniłam do Andrzeja Buczka, by zapytać go, czy ma zamiar wysadzić „beczkę” i co kombinują jego pracownicy przy budowli. Zaprzeczył takiemu zamiarowi i wyjaśnił mi co wydarzyło się w dniu, kiedy dziennikarze lokalnej telewizji wtargnęli – takie ma zdanie, na jego teren. – Nikt nie ma zamiaru wysadzać beczki, nie dokonuję żadnych zniszczeń na moim terenie, jest wręcz odwrotnie – naprawiam to, co niszczą wysłannicy burmistrza. Dziennikarzy wyprosiłem, bo wtargnęli na moją własność w dodatku byli napastliwi. Musiałem przyjechać ponieważ ktoś chce doprowadzić do katastrofy budowlanej.

Poprosiłam Andrzeja Buczka o przysłanie zdjęć, które mają udowodnić, że faktycznie ktoś majstruje przy wieży. Faktycznie, jego zarzuty znajdują potwierdzenie w fotografiach, które również Państwo możecie obejrzeć. Użytkownik wieczysty zastał poodcinane zasuwy, oraz zapchane odpływy pianką izolacyjną.

Co jeszcze dzieje się ze Zbiornikiem? Jakie stanowisko reprezentuje UM w Bielawie i co mówi Andrzej Buczek?

Str. 8

 

– KOMENDANT ZBIGNIEW GRUBKA SKAZANY –

 

Po ośmiu latach wydaje się dobiegać końca sprawa, która w 2006 zbulwersowała opinię publiczną i środowisko medyczne powiatu. Latem 2006 roku 74-letni mieszkaniec Piławy Górnej spada ze schodów.

Wobec poważnych obrażeń głowy dzierżoniowscy lekarze decydują, że mężczyznę powinien zbadać specjalista-neurochirurg ze szpitala w Wałbrzychu. Tam, po wykonaniu tomografii komputerowej głowy, doktor Lesław Różycki stwierdza że pacjent znajduje się w na tyle dobrej formie, że może wracać do Dzierżoniowa.

W drodze powrotnej stan chorego gwałtownie się pogarsza. W Dzierżoniowie, ordynator oddziału chirurgicznego, Andrzej Winkler, widząc, co się dzieje uznaje, że natychmiast trzeba zacząć operację i otworzyć czaszkę. W trakcie operacji w całym szpitalu gaśnie światło. Normalnie w takiej sytuacji automatycznie włącza się zasilanie awaryjne z innego transformatora. Procesem sterują komputery. System nie działa. Nie działa również – będący ostatnią deską ratunku – agregat prądotwórczy. W dzierżoniowskim szpitalu próbują uruchomić go bezskutecznie przez 18 minut. Do usunięcia awarii, lekarze oświetlają pole operacyjne telefonami komórkowymi. Pacjent umiera na stole.

Zbigniew Grubka zostaje na stanowisku Komendanta Straży Miejskiej mimo prawomocnego wyroku w tej sprawie.

images — kopia

Str. 2

 

– BĘDZIE PODWYŻKA ZA WODĘ –

 

Gminy powiatu dzierżoniowskiego zawiązały porozumienie powołujące spółkę w ramach której Wodociągi i Kanalizacja miały prowadzić wspólne inwestycje i uśrednić cenę doprowadzania wody i odprowadzania ścieków. Taki zabieg powodował dwie zasadnicze korzyści: pozwalał pozyskać bardzo znaczące dofinansowanie inwestycji i sprawiał, że małe gminy nie będą przepłacały, bo doprowadzenie wody do końcowego odbiorcy jest tam znacznie droższe niż w gminach o dużym zagęszczeniu użytkowników kranów. W dodatku wkład własny gmin przy inwestycjach zamieniał się na udziały w firmie Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o., której gminy są współwłaścicielami. Te udziały w każdej chwili można sprzedać, gdyby sytuacja finansowa przycisnęła gminę, albo gdyby gwałtownie potrzebne były pieniądze na inne inwestycje. Do spółki nie przystąpiła Piława Górna twierdząc, że potrafi sobie zapewnić środki finansowe.

Ta decyzja doprowadziła do prawnych przepychanek z WiK- iem z jakim skutkiem?

Pilawa

Str. 15

 

– ZACHOWANE WSPOMNIENIA , WYJĄTKOWA INICJATYWA –

 

Takie historie nie często mają happy end. Zachować wspomnienia, w dodatku muzyczne i stworzyć z nich nowoczesny element to wyzwanie. Wyzwanie, którego podjął się Jarosław Florczak, jego sekcja filmowa oraz grupa przyjaciół i pasjonatów historii. O czym mowa? Piosenka, wspomnienie, która nigdy nie została zapisana na nutach, piosenka o Bielawie.

Do wyjątkowego spotkania, które zapoczątkowało całą inicjatywę doszło jesienią ubiegłego roku kiedy to do Jarosława Florczaka przyszła Jadwiga Stępień z Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w mieście. Powiedziała, że jest pewna kobieta, Pani Inka, która pamięta słowa wyjątkowego utworu. Pani, jako młoda bielawianka o nieprzeciętnym głosie występowała podczas licznych uroczystości i śpiewała różne piosenki.

W jej repertuarze znalazła się wówczas również napisana w latach 50. piosenka o Bielawie.

Piosenka, które słowa i melodia przyprawiają o ciarki na plecach, historia wyśpiewana ze wspomnień.

1 maja w 90 rocznicę nadania praw miejskich Bielawie odbędzie się premiera wyjątkowe utworu, słowa piosenki możecie już przeczytać w dzisiejszym numerze DTP.

Str. 23

 

teledysk 1

teledysk 2

 

– Pasjonaci rowerów reprezentują Lincoln Electric –

 

Od pomysłu jednej osoby, a konkretnie Piotra Kunigowskiego, zawodowo pracownika wydziału produkcji podzespołów, a prywatnie wysportowanego rowerzysty rozpoczął się nowy, sportowy etap reprezentowania jednego z największych zakładów produkcyjnych w naszym rejonie. Pod szyldem amerykańskiej korporacji powstał team zapaleńców, którzy stworzyli solidny i zdyscyplinowany zespół rowerzystów, który ma już na swoim koncie prawdziwe sportowe sukcesy.

Str. 20

 

PONADTO:

– Kuźnia talentów wciąż na wysokim poziomie

– Okiem Redaktora – felieton Marzeny Zdolskiej

– Przedszkolaki z PP4 w Dzierżoniowie opowiadają o Wielkanocy

– Medale za dokonania życiowe, które wręczał Starosta

– Ciekawostki Wielkanocne

– Życzenia wielkanocne, które musicie przeczytać!

 Sonda przedszkole strona

 

 

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

14 KOMENTARZE

 1. Czy policja prowadzi postępowanie kto dokonał tego zamknięcia? Właściciel rzuca oskarżenia. Ma na to dowody?

 2. burmistrz bielawy to niewyuczony pzpr-owski członek, który mieszkańców Bielawy uważa za głupich,który mmożna wciskać kłamstwa. Jego machin manipulacji informacjami z urzędu

  • Niewyuczony, to ty jesteś, Anonimie. Jeśli od 16 Dźwiniel lat uważa to, co uważa i to mu przynosi sukces, to jest inteligentniejszy znacznie ponad przeciętną. Pokaż mi lepszego, a chętnie na niego zagłosuję, bo Dźwiniela mam dość. Ale pokaż lepszego. Nie jakichś mesjaszów, czy innych napaleńców.

   • Czytam i tak sobie myślę. Ty tygrys albo jesteś głupi albo ktoś ci za te komentarze płaci. Piszesz , że nie ma lepszego nad dzwiniela naszego. Dopóki nie wybierzemy to się nie dowiemy. A co ten dzwiniel takiego zrobił, że uważasz, że jest dobry?

    • Nie napisałem, że Dźwiniel zrobił dużo dobrego. Tyle tylko, że lepiej się prezentuje, lepiej się przygotował do wyborów i ma jakikolwiek program, podczas gdy jego przeciwnicy mają tylko jeden program: usunąć Dźwiniela. A co potem? Twoje ” Dopóki nie wybierzemy to się nie dowiemy” jest jednym z gorszych pomysłów, to takie radzieckie „rozpoznanie bojem”: wyślemy do frontalnego ataku jedną dywizję i przekonamy się. Jeśli wszyscy wyginą, to znaczy, że Niemcy mieli tam przewagę.

 3. Kto i po co zatkał tą rurę? Po co ta heca z tym wysadzaniem? Wszyscy wiemy, że na takie działanie czyli wysadzenie nie jest możliwe. Na to trzeba mieć zezwolenie. kto chciał wywołać temat zbiornika i postawić w niekorzystnym świetle ponownie Byczka? te inne pytania zasługują na wyjaśnienie.

 4. Co jeszcze urzędasy wykombinują kompromitują się aż żal
  lato idzie i co nic tylko gadanie bzdur propaganda a tak naprawde to nic sie w tej sprawie nie dzieje jak nie bylo tak niema i oto cała polityka kasę drogiej telewizji daja za prowokację niech zaśpiewa pani radna buczkowi to szybko zwieje…..

 5. dłubas dłubie przy kobitkach w mzbm-ie, a gróbka skazany, same miernoty wokół burmistrza dxwiniela bez matury, obrażają nas mieszkańców swoją arogancją

 6. Czy to prawda, że na basenie w Bielawie pracuje jeszcze osoba pełniąca dyżur w tragicznym dniu 13 marca 2010 r ? Czy to prawda, że UM płaci tej osobie 30 zł. na godzinę za zajęcia z dziećmi ? Gdzie wykształcenie czy przygotowanie pedagogiczne ?

 7. ważne aby ten człowiek był posłusznym narzędziem władzy, wybory tuż tuż i każda lojalna miernota na wagę złota dla burmistrza bez matury

Comments are closed.