Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

23
6
PODZIEL SIĘ

Z najnowszego numeru Dzierżoniowskiego Tygodnika Powiatowego z dnia 10 października 2014 można dowiedzieć się m.in:

jedynka

Artystyczny powiat

Rozmowa z Patrycją Mizerską

W powiecie dzierżoniowskim mieszka wiele uzdolnionych osób. Są to ludzie o niezwykłych talentach manualnych, aktorskich, tanecznych, a także wokalnych. My rozpoczynając nowy dział w Dzierżoniowskim Tygodniku Powiatowym zapraszamy do rozmowy właśnie te osoby, których życie to nie tylko szarość dnia codziennego, ale spoglądanie na świat za pomocą różowych okularów. Jako pierwsza wywiadu udzieliła nam świeżo upieczona maturzystka, studentka pierwszego roku Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, a przede wszystkim zwariowana i szalenie uzdolniona wokalistka, Patrycja Mizerska.

Str.16-17

 

Dzieci zostały z babcią

Szczęśliwe zakończenie walki o wnuki

W domu rodzinnym nie musi być luksusowo, klamki w oknach złotem nie muszą ociekać, dom to przede wszystkim bezpieczeństwo i miłość, a tego nie brakowało ani Pani Jolancie, a tym bardziej jej wnukom. Od roku babcia walczyła o swoich podopiecznych z pracownikami dzierżoniowskiego PCPR-u i świdnickim sądem okręgowym, który wydał postanowienie, że dzieci trafią do zawodowej rodziny zastępczej. Ponad sześćdziesięcioletnia kobieta nie poddała się i do ostatniej kropli potu walczyła o szczęśliwe zakończenie rodzinnej tragedii.

Str. 4

Życie na misji

Arte Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna

Arte Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna powstała jako kontynuacja pracy, którą zajmują się członkowie Misji Nowa Nadzieja w Bielawie. Jest to organizacja prowadzona na własny rachunek i odpowiedzialność. Bez wątpienia jej atutem jest współpraca z instytucjami i organizacjami, które prowadzą działalność gospodarczą. O tym jak działa Spółdzielnia Socjalna, kto może do niej należeć, a także kto powinien skorzystać z pomocy wolontariuszy opowiedział nam jej założyciel Jarosław Pilecki.

Str.6 Co nowego u Konarskiego ?

 

Rok szkolny w Zespole Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie.

 

1-go września rozpoczął się 20 rok funkcjonowania ZG nr 3 w Dzierżoniowie. Klasę pierwszą rozpoczęło 171 uczniów. Każdy nowy rok szkolny to dla nauczycieli kolejne wyzwania – jak co roku czeka społeczność szkolną wiele niespodzianek, imprez, uroczystych dni a także cy-klicznych wydarzeń tematycznych. Chociaż za uczniami dopiero pierwszy miesiąc roku szkolnego, to w tej placówce naprawdę sporo się działo.

Str.18

 

Sparingi w DKB

 

Wach i Łaszczyk trenują przed WINDOOR BOXING NIGHT

Już 17 października na hali dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godzinie 17.30 rozpocznie się wielka i długooczekiwana gala bokserska Wndoor Boxing Night. Tym razem w ringu będziemy mogli zobaczyć Nikodema Jeżewskiego, Michała Gerleckiego, Piotra Wojnorowskiego, Damiana Wrzesińskiego i Ewę Brodnicką. Bez wątpienia najwięcej emocji dostarczą Państwu dwie walki. Będziemy mogli zobaczyć wielki powrót do ringu Mariusza Wacha, jak również walkę wieczoru w wykonaniu Kamila Łaszczyka. Aktualnie obaj pięściarze trenują pod okiem Piotra Wilczewskiego.

Str. 22

 

6 KOMENTARZE

 1. Pytam kolejnu raz na forum dlaczego nie napisaliście o ostatniej kontroli NIKu w urzędzie. Macie jakiś zakaz???

  • Ale z czym masz problem wchodzisz na bip w Bielawie w chodzisz na kontrole 2014 i masz wszystko jak na tacy.
   Swoją drogą to dziwne , że nikt o tym nie napisał.

  • Też się zastanawiałem, czemu nie piszą. Może dlatego, że to żenada? Albo rzecz tak normalna w naszej nepotycznej Bielawie, że aż powszednia, a o tak przyziemnych sprawach, o których wszyscy wiedza w sumie po co pisać?

   Ot, Panowie podnóżki mają oddać do kasy miasta 80 tys. nienależnie zassanych złotówek. NIK zerknął losowo w jedno miejsce i ustrzelił. To już wiecie dlaczego rękoma i nogami pozostali znepotyzowani będą głosować za? Co to będzie jak nowa władza zacznie zaglądać w inne kąty i wszystkie brudy zobaczy? A jak każą wszystkim umoczonym pooddawać???

Comments are closed.