DZIERŻONIOWSKI TYGODNIK POWIATOWY

DZIERŻONIOWSKI TYGODNIK POWIATOWY

15
4
PODZIEL SIĘ

Z najnowszego numeru Dzierżoniowskiego Tygodnika Powiatowego z dnia 26 września 2014 można dowiedzieć się m.in:

1gazeta 26.09.2014

Nowoczesny Dzierżoniów

Dariusz Kucharski rozpoczyna kampanię wybroczą

Dariusz kucharski pełni obecnie funkcję wicestarosty powiatu dzierżoniowskiego, postanowił wystartować w Wyborach Samorządowych na stanowisko burmistrza miasta. Swoją decyzję uzasadnia następująco: Od urodzenia jestem związany z Dzierżoniowem. Tutaj uczyłem się, utaj założyłem rodzinę i tutaj realizuję się zawodowo. W związku z tym bardzo zależy mi nas naszym mieście. Decyzję o kandydowaniu na burmistrza, decyzję trudną i ważną, podjąłem ważąc wszystkie za i przeciw. Podjąłem tę decyzję również po rozmowie z moimi bliskimi. Uznaliśmy wspólnie, że jestem przygotowany, aby kandydować w wyborach oraz pełnić funkcję burmistrza Dzierżoniowa, tym samym służąc mieszkańcom.

Str. 4

Wywiad z Piotrem Łyżwą

Z Piotrem Łyżwą, kandydatem na burmistrza Bielawy z KWW Piotra Łyżwy – Porozumienie dla Bielawy rozmawia redaktor naczelny DTP Grzegorz Nowak

Panie Piotrze, bielawianie znają Pana jako samorządowca i społecznika, ale z pewnością ciekawi są przebiegu dotychczasowej kariery zawodowej. Jak ona wyglądała?

To dawne dzieje, ale spróbuję. Szkołę podstawową i Liceum Ogólnokształcące kończyłem w Bielawie. W 1985 r. obroniłem dyplom dziennych studiów magisterskich z fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Czasy studenckie wspominam z wielką estymą – trudny czas dla Polski, a jednocześnie wspaniały dla mnie. W czasie studiów, a także kilka miesięcy po ich ukończeniu, pracowałem, dzięki studenckiej spółdzielni pracy, w różnych instytucjach, imając się najróżniejszych zajęć – myłem okna , malowałem ściany, porządkowałem archiwa. Niedługo po studiach pracowałem jako nauczyciel w Liceum Medycznym i jako informatyk w Dolnośląskiej Fabryce Krosien „Polmatex-Defka”. Od 1992 r. do dziś pracuję w I Liceum Ogólnokształcącym w Dzierżoniowie jako nauczyciel fizyki.

Str.9

Kon went wyborczy

Stowarzyszenie Być dla Pieszyc

W Zespole Szkół w Pieszycach 18 września odbył się Konwent Wyborczy Stowarzyszenia Być dla Pieszyc. Podczas spotkania obecny burmistrz miasta, Mirosław Obal i przewodnicząca Rady Miejskiej, Urszula Kordiak przedstawili plan działania ugrupowania. Wśród nich znalazła się działalność charytatywna, wsparcie wolontariatu, organizacja turniejów piłkarskich, jak również udział w programie Odnowa Wsi Dolnośląskiej, czy pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej. Program wyborczy 2014 – 2018 jako główny cel stowarzyszenie obrało sobie kontynuowanie pracy na rzecz mieszkańców w następujący sposób:

– Rozwijanie turystyki jako coraz silniejszej gałęzi gospodarki i źródło dochodów gminy,

– Modernizacja i budowa ciągów komunikacyjnych na terenie całej gmin,

– Uzbrajanie terenów pod budownictwo i kontynuowanie wodociągowania i kanalizowania itp.

Str.17

O zdrowiu, o diecie

Dzierżoniowianie poznają tajniki zdrowej diety

Uniwersytet wszystkich wieków, czyli Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej działa w naszym powiecie od dziesięciu lat. Członkowie wraz z zarządem już w grudniu będą świętować okrągły jubileusz, nim to nastąpi przed słuchaczami wiele ciekawych wykładów, a także wydarzeń, takich jak wycieczki, pikniki, czy wizyty w operze. Co ciekawe do tej jednostki może należeć każdy z nas, bez względu na wiek i płeć, wystarczy odrobina chęci i czasu, który można spożytkować w gronie serdecznych i oddanych ludzi. W czwartkowe popołudnie, 18 września słuchacze uczestniczyli w wykładzie o nazwie Dieta dla niej i dla niego w jesieni i w zimie, który poprowadziła Monika Wilkos. Nam dietetyczka zdradziła tajniki diety wzmacniającej i tej na poprawę nastroju.

Str. 10

4 KOMENTARZE

  1. Dariusz kucharski z małej litery w leadzie to celowo napisane czy pomyłka pseudo redaktorów>?Okładka iście polityczna jak gazetka

Comments are closed.