DZIERŻONIOWSKI TYGODNIK POWIATOWY

DZIERŻONIOWSKI TYGODNIK POWIATOWY

29
32
PODZIEL SIĘ

Z najnowszego numeru Dzierżoniowskiego Tygodnika Powiatowego z dnia 8 sierpnia 2014 można dowiedzieć się m.in:

1gazerta 22.08.2014

Kolorowy zawrót głowy dla wszystkich pań

Paula_3

Słysząc pojedyncze wyrazy kolczyki, bransoletka czy wisiorki, myślimy sobie, że jest już wiele różnego rodzaju błyskotek, które spoglądają na nas ochoczo i krzyczą do nas z witryn kup mnie. Jednak biżuteria powinna być nie tylko świetnym dodatkiem, który doda naszej kreacji uroku, ale i powinna być nietuzinkowa i oryginalna, by przykuwała wzrok osób trzecich. Srebro i złoto zawsze będzie na czasie, jednak czy aby na pewno tylko w tych kruszcach możemy wyglądać i czuć się dobrze? Otóż nie! Nowym zjawiskiem w modzie jest Sutasz, czyli biżuteria powstała z wielu materiałów, barw i deseni. Prawdziwe dzieło sztuki, które oczaruje niejedną kobietę. O tym jak powstają te delikatne esy floresy opowiedziała nam Paula Lipska – Dudek.

Str.4

Święto Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej

Bielawa swieto_wojska_polskiego_3_2

Uroczystości odbywają się nie tylko w Warszawie i równie dużych miastach, ale i w naszym powiecie. W Pieszycach rozpoczęły się od Mszy Świętej sprawowanej w kościele p.w. Św. Antoniego, w której udział wziął burmistrz miasta, Mirosław Obal, a także zaproszeni goście, wśród których znalazł się prezes Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych we Wrocławiu, Paweł Dobrzyński

Str.14

1 KJS w Bielawie

Ryk silników, zapach spalin i super samochody

10574356_305456579634096_2406473099546845462_n

Bielawska Grupa Motosport wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowali pierwszy Konkurs Jazdy Samochodem. Impreza Odbyła się 15 sierpnia i mimo niemałych obaw pomysłodawców, dotyczących terminu wydarzenia, publiczność i amatorzy czterech kółek dopisali.

Zawody tego rodzaju mają to do siebie, że aby móc w nich wystartować wystarczy posiadać samochód bez klatki z aktualnym przeglądem technicznym oraz OC i NNW. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w trzech próbach przejeżdżanych trzykrotnie o nawierzchni asfaltowej, jak również z fragmentu płyt betonowych.

Na specjalnie stworzonych odcinkach zmierzyć się mogło 50 załóg, tym razem zgłosiło się ich aż 47. To niezaprzeczalny sukces, gdyż konkursy tego rodzaju w Bielawie miały już miejsce, ale wiele osób o nich zapomniało, dzięki Szymonowi Mazurowi i Piotrowi Kruszyńskiemu wielu z nas mogło wrócić pamięciom do dawnych czasów.

Str.9

Morze słodkości na stadionie

Miód, pszczoła, alkohol, degustacja, rękodzieło czyli Miodobranie 2014

IMAG0647

Miodobranie to bez wątpienia wyjątkowe święto dla pszczelarza. To sukces jego wielomiesięcznej pracy. Zwieńczeniem tego okresu jest słodki, złoty produkt, zwany miodem. Ten pszczeli różni się składem od miodu wytwarzanego przez inne owady. Ten gromadzony w plastrze przez pszczoły ma kilka odmian, wśród nich wyróżnić możemy: spadziowy, kwiatowy czy mieszany. O tych słodkościach więcej informacji mogliśmy zaczerpnąć podczas Miodobrania 2014, które miało miejsce w miniony weekend, 15 -17.08. 2014r. w Dzierżoniowie.

Str.6

ZAPRASZAMY DO LEKTURY

32 KOMENTARZE

 1. Ciekawe dlaczego Przewodniczący Rady Miasta w Bielawie w swym przemówienieniu w dniu 15 sierpnia przedstawił długą historię grobów nieznanego żołnierza, lecz ani słowem nie powiedział o Cudzie nad Wisłą, czyli bitwie warszawskiej?

  • Na miejscu nie byłem bo unikam spotkania z tymi panami z urzędu. Ale jeżeli pominął to poco tam przyszedł to są dwa powody dla których tego nie zrobił. Pierwszy to nie wiedział a drugi to …… a to juz każdy sam musi sie domyśleć.

 2. widocznie nie znał tej historii, albo nie umieł sie nauczyć albo stwierdził, ze nie idzie za tym trendy.

 3. A może obawiał się podpaść zaprzyjaźnionym postkomunistom mówiąc o pokonaniu bolszewików w 1920r.

 4. Czy tylko mi się wydaje, że tygodnik obniża loty?

  Primo zawirował jak chorągiewka na wietrze, początkowo był pod prąd, były IMO obiektywne teksty, widać, że chciano utrzymać niezależność. Było ciekawie, było interesująco. Teraz to słodko-pierdząco-prodźwinielowsko się zrobiło. Całkiem nie dla mnie, jakby chciał taką sieczkę poczytać to bym wziął do ręki Wiadomości Bielawskie. To nie jest produkt dla mnie.

  Secundo teksty straciły pazur, nie wywołują emocji, zobaczcie pierwsze tytuły w nagłówku:

  Pracowite wakacje zapaśników z ,,SOWA” Pieszyce
  Świetny start JS. Wygrana 5:1
  Znaczki turystyczne z dzierżoniowskiego ratusza
  Michał Bobrowski zwycięża w zawodowym debiucie MMA
  Za ile kupimy mieszkanie w Dzierżoniowie?
  Powtórki na życzenie
  „BEZPIECZNIE – CHCE SIĘ ŻYĆ”
  Kolejny obóz w Kluczborku

  A co mnie to obchodzi? To jakaś kronika towarzyska jakiegoś TWA czy gazeta o ambicjach powiatowych? Brakuje tylko dzieci na wycieczce lub wystawy prac przedszkolaków. Mucha w talerzu z zupą wywołuje 100 x więcej zainteresowania niż teksty z DTP, co się kurna stało? Nie kupuję tego. Nie macie chociaż pół dziennikarza na etacie?

  Jedno co sprawia, że jednak jeszcze czytam to felietony, ale te też jadą w dół, mam nadzieję, że to zwykły wakacyjny zblazowany obsów, a nie stała tendencja, oby, bo jak tak dalej pójdzie, to DTP nie doczeka Nowego Roku.

  • TA- ze starannością prześledziłam twoje wpisy na tym portalu i stwierdzam, że bardzo negatywnie reagujesz na każdą informację z Bielawy. Jak jest dobra to w tedy atakujesz a jak jest zła to przytakujesz. Więc rozumiem, że dobry portala atakuje Bielawę i Dźwiniela z zły ich chwali. Co prawda chwalenia tu Bielawy nie zauważyłam ale kilka niepochlebnych artykułów na temat Bielawy tak.

   • Pokaż gdzie przytaknąłem złej informacji, albo gdzie nie miałem racji „atakując” dobrą informację. Dobry portal jest niezależny i myśli niezależnie, czego ostatnio nie doświadczam na łamach DTP. Dobry portal posiada własne zdanie i może się kusić o kształtowanie opinii. Ostatnie teksty są bezpłciowe i ograniczają się do suchego relacjonowania.

 5. TA, nie wydaje Ci się. DTP tak obniżył loty, że o sosne zahaczy niebawem 🙁
  Możecie zmienic z DTP na Dzierżoniowskie Trendy .

  • TA, to ty jesteś tendencyjnym, zgorzkniałym wapniakiem. Ile można pluć żółcią? Są wakacje, ludzie mają urlopy i chcą odpocząć od polityki. To że ty się nudzisz i karmisz bluzgami, to twój problem. Wyluzuj człowieku, idź na grzyby albo na ryby i nie przejmuj się DTP. Oni na pewno dadzą sobie radę…

   • Nawet jeśli 🙂 , to nie mówimy o mnie, ale o gazecie. Sznowny/a b. możesz tak całkiem serio wskazać tekst z ostatniego miesiąca, który zrobił na Tobie wrażenie – ale bez sięgania do gazety lub kopania po stronie? Pamiętasz taki?

 6. Muszę się z TA w dużym stopniu zgodzić. Odkąd odszedł (na niebieskie połoniny) śp. Redaktor Piotr Laskowski, to nie ma w DTP kogoś, kto choć w połowie dorównywałby mu wnikliwością, humorem i zaangażowaniem w sprawy społeczne. Wakacyjne publikacje w DTP są letnie, a nie gorące, bo takie mamy też lato. Widać aura wpływa znacznie na temperaturę artykułów w DTP (zarówno tu na portalu, jak i w wersji papierowej). Tylko czy o to chodzi w prawdziwym dziennikarstwie, by zazwyczaj powielać tendencyjne opinie rzecznika UM w Bielawie lub udzelać wywiadu tylko burmistrzowi, bez zapytania o zdanie innych, np. mieszkańców Bielawy lub radnych opozycyjnych?

  • A ci radni to jakieś święte krowy, że trzeba ich pytać. Nie znają adresów gazet żeby przyjść i zaprezentować swoje zdanie. Wich zasranym interesie jest dobijać się do mediów.

   • A skąd ci radni mają wiedzieć, że akurat DTP będzie robić wideo-wywiad z burmistrzem na dany temat, jak np. dotyczacy inwestycji drogowych? Normalnym jest, że po zadaniu pytań burmistrzowi i wysłuchaniu jego odpowiedzi jest zrobiony wywiad z innymi (radnymi lub zwykłymi mieszkańcami którzy np. mają domy obok tych remontowanych dróg), aby powiedzieli, co myślą na ten sam temat. Publikowanie tylko jednostronnego (urzędniczego) obrazu Bielawy jest dalekie od profesjonalizmu. A przez to naraża się na zarzut stronniczości danego medium. A niezależność (zwłaszcza od tzw. władzy) jest najważniejsza w prawdziwym dziennikarstwie. Czyż, nie?

 7. Ewidentnie się czepiacie. Powodów może być kilka, po pierwsze nie macie innych zainteresowań, nie byliście nigdzie na urlopach, nudzicie się… Jeżeli w powiecie nic ciekawego się nie dzieje bo wiekszość urlopuje to dlaczego na siłę szukać afer, skandali i innych skoro i tak nie ma połowy opozycji bo…patrz wyżej…jest lato. Lipiec i sierpień były gorące i jedyne gorące tematy jakie mogłyby zainteresować… to panie w skapym bikini. I proszę nie ruszać już pana Piotra, bo to przede wszystkim nieładne w stosunku do niego. A tak na marginesie, to chyba jednak nie czytaliście gazety bo widziałem, że pojawił się nowy felietonista, pan Bolesław Stawicki

 8. A redaktorka Zdolska jeszcze pracuje w DTP? Bo oprócz wywiadu z panem burnistrzem chyba miesiąc temu, zupełnie zniknęła. Ktoś wie co sie z nią dzieje?

 9. Byłam na urlopie i cieszę się, że zauwazany jest mój brak:D Ale widzę, że nie dość wnikliwie analizuje Pan stronę – zachęcam do obejrzenia 3-dniowej relacji z Regałowiska – jutro pojawi się rowniez film z tego festwialu.
  Pozdrawiam

 10. Nie pani przeczyta opinię ZETA powyżej i zobaczy pani jak ten wywiad został odebrany. A poza tym dobrze że nagrywacie kamerą takie rozmowy, DTP robi postępy i to trzeba pochwalić

 11. pani redaktor mnie to regałowisko nie interesuje, wiec dla mnie nie ma nic do poczytania

 12. No, faktycznie, w DTP jest nowy felietonista – pan Bolesław Stawicki – bielawski blogger. Mam nadzieję, że będzie nadal odważnie i z inteligentną ironią pisał u Was, jak to czyni na swoim blogu. Jest zatem osoba i miejsce na społecznie zaangażowane dziennikarstwo.

  • Dlatego nie żal mi 2 zł bo cenie sobie, że tacy ludzie jak pan Stawicki a wcześniej śp Piotr Laskowski mają gdzie pisać. Ale jedna jaskółka wiosny nie czyni więc niech reszta redakcji dotrzymuje kroku…

   • Masz rację. Mam nadziej, że pani red. M. Zdolska wreszcie zrozumie, że swoimi wywiadami tylko z burmistrzem, wychwalaniem pod niebiosy Regałowiska (nie pytając mieszkańców, co sądzą o tej imprezie i nie uwzględniając poniesionych ogromnych kosztów dla zadłużonej Bielawy) oraz kopiowaniem tekstów rzecznika UM upodabnia w dużym stopniu DTP do Doby i TVS, służalczych wobec wiadomo kogo. Jedna jaskółka (blogger B.Stawicki) – jak powyżej ktoś słusznie zauważył – wiosny nie czyni.

    • Ta impreza jest oceniana przez znawców w skali kraju jako najlepsza. Mam wrażenie że chcecie z Bielawy zrobić zaścianek. A poza tym z Bielawą nie jest tak żle jak prorokujecie. Cały czas są jakieś inwestycje .

 13. Wywiad Zdolskiej z Dźwinielem był jednostronny i coś tu chyba nie gra, czekam na obudzenie się tej pani

 14. Skoro tyle osób wypowiada się, że jakość gazety spadła to najwidoczniej tak jest. W końcu to czytelnicy oceniają. Szkoda, że gazeta jest coraz bardziej jednostronna.

Comments are closed.