Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

32
6
PODZIEL SIĘ

Z najnowszego numeru Dzierżoniowskiego Tygodnika Powiatowego nr 29 (165) 2014 z dnia 8 sierpnia 2014 można dowiedzieć się m.in:

DTP_DRUK!_OK

Ośrodek Narciarki z prawdziwego zdarzenia

Mamy doskonałą informację dla wszystkich amatorów jazdy na nartach czy snowboardzie, a także pieszych, górskich wycieczek. 6 sierpnia o godz. 9.30 inwestor z Legnicy – spółka Development Elsoria Polska II Sp. Z. o. o. podpisał z Nadleśnictwem Świdnica umowę dzierżawy terenów narciarskich, które to położone są na północnym zboczu góry Wielka Sowa. Jak wszyscy mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego wiedzą, jest to najwyższy szczyt Gór Sowich w naszych województwie. Okres dzierżawy wynosi 25 lat.

DSC02020

Podczas konferencji prasowej burmistrz miasta, Mirosław Obal wyjaśnił dlaczego to właśnie w urzędzie miasta mogliśmy się spotkać, wszystko ze względu na długotrwałe rozmowy z Nadleśnictwem Świdnica na temat dzierżawy tego terenu, jest on atrakcyjny dla inwestorów, jak również dla turystów.

Str.4

70 rocznica Powstania warszawskiego

Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie

powstanie

i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje nadal przedmiotem debat i gorących polemik

Str.7

Czarny koń zawodów deskorolkowych w Polsce

Już po raz siódmy odbyła się w Bielawie największa deskorolkowa impreza w naszym kraju. Jak twierdzą jej pomysłodawcy, jak dotąd nie było w Polsce tak długo organizowanych zawodów. Podobnie jak w roku ubiegłym….

lens bielawa

Str. 17

Sonda na weekend

Czy to rzeczywiście okazja?

Od kilku tygodni w witrynach sklepów możemy zobaczyć zachęcające, olbrzymie hasła: PROMOCJA, PRZECENA, WYPRZEDAŻ i wreszcie z angielska SALE, kto z nas się nie susi na nową bluzkę, czy kolejną, jakże potrzebną parę butów za połowę ceny? Szczerze? Nie znam takiej osoby. Ale czy rzeczywiście są to prawdziwe okazje? Czy właściciele sklepów nie robią nas w przysłowiowego balona? Bo przecież jak rzez, która kosztowała 300 zł, nagle warta jest 50? O to, czy szaleją na wyprzedażach zapytałam mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego.

Str.2

Historyczna data

1 sierpnia 1944 widziany oczami mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17.00, na rozkaz dowódcy Armii Krajowej gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego. W dniu wybuchu powstania SS-Reichsführer Heinrich Himmler, powołując się na dyspozycję Hitlera, wydał rozkaz zniszczenia miasta i wyniszczenia ludności cywilnej Warszawy. Trwało 63 dni. W tym roku minęło 70 lat od owego, tragicznego w skutkach wydarzenia, my poprosiliśmy mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego o wyrażenie ich opinii na temat tego, ważnego dla naszego kraju wydarzenia.

Str.8

Wieczór melomana

Koncert z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W ramach obchodów 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego środowiska patriotyczno – prawicowe zaprosiły do Dzierżoniowa barda wrocławskiego- Wojciecha Popkiewicza.

popkiewicz -- dzierzoniow piesn patriotyczna 018

2 sierpnia 2014 roku w Kościele Maryi Matki Kościoła miał miejsce patriotyczny koncert, towarzyszyli artyście młodzi wykonawcy – Urszula Milewska- laureatka konkursu Agnieszki Osieckiej oraz pianista Sławomir Krysa.

Wojciech Popkiewicz znany jest szerszej publiczności jako dziennikarz i reżyser TVP, jest twórcą wielu piosenek. Tworzył dla programu 2 TVP filmy poetycko- muzyczne („Ballady o drodze”), gdzie ukazywał znanych polskich i zagranicznych twórców. Jego piosenkę („Romantyczność”) ze słowami „kocham świat” zna wielu melomanów, a Bogusław Kaczyński uznał ją za najlepszą piosenkę napisana po wojnie.

Str.8

Moda i uroda

Dolny Śląsk jest modny

Znajdujemy się w centrum miasta Wrocław. Otacza nas piękny Rynek wraz z kamienicami, różnego rodzaju straganami, które mają przyciągnąć tłumy. Wśród tłumu jestem i ja. Młoda, zwyczajna wydawałoby się mogło dziewczyna, mająca zaledwie ćwierć wieku. Są i oni…Ludzie, otaczają mnie z każdej strony.

IMG_0472

 

Myślę sobie, że są podobni, bo przecież są kobiety i mężczyźni, mali i wysocy, grubi i chudzi. Każdej osobie się przyglądam, czasami na dłużej pozostawiam na niej swój wzrok. Myślisz, że to dziwne? No cóż, po prostu lubię oceniać, oceniam ludzi, ich wygląd, a czasem zachowanie. Wiem, to dziwne, jednak mi to nie przeszkadza…. W samym Wrocławiu żyje blisko 700 tysięcy ludzi, ponad połowę stanowią kobiety, a to one, nie ukrywajmy rządzą dzisiejszym światem. Mimo, że najnowsze kolekcje w większości tworzą mężczyźni, to projekty powstają właśnie z myślą o płci pięknej. Trzeba przyznać, że Polki coraz większą uwagę przykładają do wyglądu.

Str. 10-11

Zapraszamy do lektury

6 KOMENTARZE

  1. Wczoraj rozmawiałem z tym gościem, który chciał zacząć głodówkę w UM Bielawa i okazało się, że wypłacili mu wszystko

  2. Tak, ale tu chodzi o zasady. Czy zrobiono to ze strachu przed wyborami? Czyli Urząd wypłacil, a nastepnie bedzie szukal forsy u generalnego wykonawcy. Czy też po prostu przyspieszyli zalatwianie w trosce o dobre imie przed wyborami. Jesli zaplacili to powinni to oglosic w prasie itd z podaniem powodów zwłoki.
    Jak było w Komunie? Prywatnych firm bylo malo. Urzad Miasta wyplacal panstwowym wykonawcom na ogol. Nikomu specjalnie nie zalezalo na szybkosci wyplat. Wiecej o Komunie i problemach w powiecie za PRL-u w mym zbiorze opowiadan „Fabryki dymu” Humor, satyra, dramtyczne wydarzenia. Zaskakujace akcje, prosty jezyk.
    Walerian Domanski „Fabryki dymu” w ksiegarniach Dzierzoniowa i Bielawy.

  3. Na początku muszę napisać, że nie jestem zwolennikiem obecnego burmistrza Ryszarda Dźwiniela ale żygać mi się chce jak wchodze na tak zwane porozumienie ( chodzi o ich stronę) i czytam, że bielawa była ośrodkiem włokienniczym przez 200 lat. No i CHUJ z tego, że kiedyż była już nie jest i nie będzie. Teraz robią to Chiny bo jest taniej.

  4. Wiadomo ze wybory ida czlowiek powinien podac o odszkodowanie za straty moralne i koszty ktore poniosl jezdzac co dzien,a pozatym czy ktis za to odpowie ze nie sprawdzil goscia z capitala a wygral przetarg gdzie kilka miast w tym samym czasie go odzucilo byly powody a pani dyrektor za klamanie w oczy czy odpiwie zaw

Comments are closed.