Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

21
34
PODZIEL SIĘ

Z najnowszego numeru Dzierżoniowskiego Tygodnika Powiatowego  nr 28 (164) 2014 można dowiedzieć się m.in:

pierwsza_Strona

Chciał rozpocząć protest głodowy

W środowe południe w Urzędzie Miejskim w Bielawie jedna osoba postawiła na nogi wszystkich urzędników, Adam Nowak – zapowiedział, że rozpocznie tam protest głodowy. Wszystko za sprawą niedotrzymanych umów z głównym wykonawcą remontu dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie. Do tak radykalnego posunięcia mężczyznę zmusiła sytuacja finansowa jego rodziny, gdy zabrakło środków na bieżące utrzymanie, postanowił walczyć o swoje potrzeby.

O kulisach tych przepychanek opowiada z nieskrywanymi emocjami: – Prawie dwa miesiące temu wykonałem dla OPS- u prace na zlecenie Capitala, czyli głównego wykonawcy remontu w tym budynku. Zostałem zgłoszony jako podwykonawca, wystawiając fakturę spodziewałem się zapłaty za moją pracę, a nie takich niespodzianek.

Firm będących podwykonawcami zadania było kilka, Adam Nowak wykonywał tam zlecone prace. – Robiłem remont, robiłem instalacje elektryczną, malowanie, skrobanie. Kwota opiewa na kwotę ponad 12 tysięcy złotych. Od miesiąca jeżdżę do Pana burmistrza i wiceburmistrza prosząc o załatwienie mojej sprawy. Wykonawca powinien się z nami rozliczyć, ale tego nie zrobił.

Wykonawca nie wywiązał się z umowy i zostawił małe firmy z niewypłaconymi środkami i kłopotami. Trudno się więc dziwić, że osobom, które w prace remontowe zainwestowały własne środki puszczają nerwy.

– To już trwa wiecznie, termin faktury już minął, 23 lipca. Do tego czasu miałem być rozliczony. Pani dyrektor OPS poszła na urlop wypoczynkowy, umówiła się z nami i pojechała.

Adam Nowak postanowił więc zgłosić się do burmistrza, by ten rozwiązał jego sprawę jako główny inwestor.

Str. 2

 

10 KM BIEG W UPALE

Bieganie od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wielu Polaków. Jest to nie tak droga dyscyplina sportu, w porównaniu do innych, a do tego pozwala nam się pozytywnie zmęczyć na trasie. Pracownicy bielawskiego OSiR’u przed laty wpadli na pomysł organizacji Biegu Masowego Ulicami Miasta. Maraton ten odbywa się zawsze na dzień po Biegu na Wieżę Kościoła. Dziś ta impreza cieszy się równie dużą popularnością co wspinaczka po stopniach. I mimo upału panującego od kilku tygodni w całym kraju, na starcie, na bielawskim Placu Wolności pojawiło się blisko 220 zawodników, a byli to mieszkańcy nie tylko powiatu dzierżoniowskiego, ale i Starachowic, Skokowa, Wrocławia i Czeladzi. Przygotowani i rozgrzani sportowcy mieli do pokonania 10km dystans. Już przed samą godziną 14.00. w sercu miasta zrobiło się kolorowo, wszystko od wielobarwnych strojów sportowców. Rozgrzewali się oni dosyć długo, wszystko po to, by już na trasie obyło się bez zbędnych komplikacji.

DSC01704-vert

Str. 11

 

VI Bieg po Schodach Wieży Kościoła

Bielawski Ośrodek Sportu i Rekreacji od sześciu lat jest organizatorem Biegu po Schodach Wieży Kościoła. Od lat cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem i tak sportowcy z Wrocławia, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, a także Katowic, Kalisza, Dzierżoniowa i okolicznych miejscowości wzięli udział w nim udział . Zawodnicy mieli do pokonania aż 300 schodów, ale to żaden wysiłek dla osób, które na co dzień biegają. Bo jak się okazało znaleźli się tacy sportowcy na starcie, którzy swoją przygodę z bieganiem rozpoczęli w szkole podstawowej, a mają dziś blisko czterdzieści lat. Dla innych ta dyscyplina sportu stała się kartą przetargową i postanowieniem związanym z okrągłymi rocznicami urodzin. Wiele osób chciało zrzucić zbędne kilogramy, bo z wiekiem pojawił się u nich piwny brzuszek, lub nadprogramowe kilogramy. Jak wiadomo uprawianie sportu i dieta to połowa sukcesu do zdobycia upragnionej sylwetki. To wyjątkowe wydarzenie sportowe przyciągnęło tym razem blisko 80 osób na start. Każda osoba do zawodów przygotowywała się przez cały rok, jedni biegając w lasach i parkach miejskich, inni w sąsiednich blokach i kamienicach. Wszystkim przyświecał jeden cel, pokonać dotychczasowy rekord, a żeby to zrobić trzeba było wspiąć się na wieżę w 60 sekund. Jak wspominali sportowcy w staraniach i pasjach wspierają ich najbliżsi. I tak jeden z zawodników jako cel obrał sobie pobicie ubiegłorocznego rekordu, a to wszystko dla swojej małżonki, która miała urodziny.

DSC01570-vert

Str. 6

Miejska Biblioteka Publiczna na wakacje

IMG_2256

W dobie komputerów i Internetu, w tym jakże zaganianym świecie aż dziwnym jest, że sięgamy po książki, że mamy w ciągu dnia chwilę tylko dla siebie i ulubionej lektury. Okazuje się, że wakacje to doskonały okres, w którym czytelnicy nadrabiają całoroczne zaległości i coraz częściej i chętniej odwiedzają biblioteki. Nam o trendach, czytelnikach i bibliotece opowiedziała Jolanta Karaszewska z MBP z Dzierżoniowa. Katarzyna Krzak rozmawia z nią na str. 12

 

Festyn parafialny Jakubki 2014

Domowe wypieki, ponad trzy tysiące pierogów ruskich, z mięsem i z kapustą i grzybami, do tego setki krokietów i tysiące nagród, tak w skrócie można opisać tegoroczny festyn odpustowy Jakubki. Podobnie jak w poprzednich latach frekwencja dopisała i udział w pikniku wzięły nie tylko osoby z parafii św. Jakuba Apostoła, ale i mieszkańcy całej Gminy Pieszyce. Loteria fantowa, liczne licytacje i zabawa przy muzyce granej na żywo przypadła do gustu każdej osobie. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie pieniądze, które udało się uzbierać podczas dzisiejszej zabawy, zostaną przeznaczone na remont świątyni.

DSC01744-tile

Str. 10

Biuletyn Informacji Gminy Ząbkowice Śląskie

capture-20140801-120438

Oprócz tego:

– Inwestycje drogowe w Dzierżoniowie – Str. 4

 – Jak zmienią się drogi powiatowe? – Str. 8

– Pomysł na weekend – Wrocław – Str. 20

– Opinie:

Janusz Maniecki  – „W hołdzie warszawiakom…”

Jerzy Jankowski – „Pakiet klimatyczno-energetyczny”.

Sławomir Waś – ” 1.08 i 30.09″

Str. 19

34 KOMENTARZE

 1. Jak to łatwo wysterowac człowieka. Gdyby nie było was ten człowiek znowy odszedłby z kwitkiem

 2. Bezduszność i nieprofesjonalizm bielawskich urzędników jest zatrważający. A do tego jeszcze zastraszanie tego człowieka to już szczyt perfidii.

 3. dlaczego oni się plątają i nie potrafią odpowiedzieć na nasze pytania dzisiaj bylem z wizytą w Ops Bielawa z zapytaniem dlaczego kłamią że pan Tomasz Pewniak syn pani Bernadety posiada pełnomocnictwo podpisane przez pana notariusza a niema podpisu jego matki szefowej CAPITALA to odpowiedziano mi że wystarczy że jest podpisane przez samego notariusza ja uważam że pełnomocnictwo podpisuję się w obecności notariuasza

  • i masz zupełną rację Emir! zdaje się że trafiłeś na niezłe bagno. Jak się sypnie to….

 4. nie długo wyjaśnię tą sprawę. niebo i ziemię przewrócę i do celu dotrę to że urzędnicy robią z państwowymi budżetami co chcą a inne organy nie kontrolują tego. to jest dziki zachód

  • To jest dziki wschód. Bo główny decydent myśli jakby PRL trwał nadal. Bielawa to dziwne miasteczko. Taki skansen komuny.

 5. Dokładnie Biedawa to taki komuszy ciemnogród z lumpenproletariackim roszczeniowym motłochem zazdroszczącym wszystkim którzy coś w życiu osiągneli.

 6. uważam że ludzie widzą co bielawska władza wyprawia i czas na zmianę bo ten urząd co teraz jest do niczego się nie każdy jak do nich idzie sprawę załatwić to jest zbywany a panowie siedzą przy biurkach i czekają od wypłaty do wypłaty bo to jest dla nich najważniejsze . a nie ludzkie sprawy.

  • Racja! Czas na zmianę tej skompromitowanej władzy bielawskiej. Już 16 listopada będzie to możliwe przy urnach podczas wyborów samorządowych. Tylko czy bielawianie nie dadzą się omamić znowu propagandą w kolorowych broszurach pt. „Tak rozwija się Bielawa” w Wiadomościach Bielawskich i usłużnej TVSudeckiej oraz Dobie?

 7. rzecznik bielawskiego urzędu też niech nie gada że to co się stało jest nie zasadne ponieważ jak na razie to nasze należne nam pieniądze za wykonane prace są przez urząd miejski w bielawie bez podstaw wstrzymane . co do prowadza do większych naszych problemów niech on coś zrobi i niech mu nie zapłacą to co to by było.

 8. drodzy państwo to co zrobił urząd miasta jako inwestor na czele z panią dyrektor . jest naganne i myślę że będą z tego
  wyciągnięte konsekwencję .

 9. drodzy państwo korzystając z państwa komentarzy pozwolę sobie na pisać nie długo wybory i czas pokażę czy tacy urzędnicy jak są teraz zasługują na dalsze sprawowanie stanowisk w urzędzie . ja osobiście uważam że sami przed
  mieszkańcami bielawy już to pokazali pozdrawiam

 10. żona moja przez urząd miasta bielawa i panią dyrektor straciła zasiłek macierzyński ponieważ z powodu wstrzymania nam należnych faktur nie mieliśmy na podatek i ZUS ponieważ
  wcześniej też nas oszukano zarobione pieniądze w o.p.s miały być
  przeznaczone na ten cel a by żona mogła z korzystać skandal panie burmistrzu i pani dyrektor jak mogliście tak zrobić

 11. drodzy państwo dziś znowu jadę do bielawskiego urzędu bo dalej tak nie może być dość oczekiwania 30 dni do terminu faktur i dwadzieścia jeden dni po terminie to jest łącznie 51 jeden dni oczekiwania na zapłatę .

 12. No i co Ermir? Tak się odgrażałeś, że w poniedziałek będziesz robił porządek i….cisza

Comments are closed.