Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

16
16
PODZIEL SIĘ

Z najnowszego numeru Dzierżoniowskiego Tygodnik Powiatowego  nr 26 (162) 2014 można dowiedzieć się m.in:

pierwsza_strona_jpg_72dpi_RGB

 

Wybory 2014

Powrót syna marnotrawnego – Piotr Łyżwa powalczy w Bielawie?

Zgodnie z naszymi przewidywaniami jak i tekstem, który ukazał się na pierwszej stronie DTP w minionym tygodniu – kolejnym kandydatem na fotel burmistrza Bielawy jest radny Bartosz Skwara.

Jak się okazuje – do walki o ten sam urząd Porozumienie dla Bielawy wystawia kolejnego kandydata, który już raz w Bielawie prawie wygrał.

Dość emocjonujący jest początek kampanii w Bielawie, mimo sezonu urlopowego wciąż dużo się dzieje. Po kłopocie jakim była rezygnacja Joanny Mesjasz, Porozumienie dla Bielawy zbierało szeregi i do tej pory debatuje kto może zastąpić ich kandydatkę, choć pierwsze informacje już potwierdzają nasze przypuszczenia. Jednak po kolei, miniony tydzień obfitował w komunikaty, oświadczenia, decyzje.

Zdrada koalicjanta

Radny Bielawy wywodzący się z SLD w owym czasie przechodząc do koalicji Ryszarda Dźwiniela ma ochotę radnym już nie być – chce zostać burmistrzem. Młody, bo trzydziestokilkuletni mężczyzna do polityki wchodził z lewicowym mentorem Mieczysławem Jedoniem. Po kilku latach zdecydował się odejść z partii i wspierał regularnie działania Ryszarda Dźwiniela zasiadając wśród koalicyjnych radnych. Jego decyzja o kandydowaniu na fotel burmistrza jest niejako policzkiem dla włodarza, bo to jego wychowanek zamierza z nim walczyć w kampanii.

Następnie bez konferencji, bez oficjalnych ceregieli za pośrednictwem Facebooka potwierdził, że chce być burmistrzem.

Zatem mamy kolejnego kandydata – oficjalnie.

Jego wpis spotkał się z małym oddźwiękiem, kilka komentarzy Bartosz Skwara uznał już za duże zainteresowanie. Ponadto poucza w swoim wpisie dziennikarzy: „Chciałem Państwu podziękować za tak duże zainteresowanie i wszystkie wiadomości. Ze względu na moją pracę zawodową nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie tematy, niemniej będę się starał robić to sukcesywnie. Dziękuję także lokalnym mediom. Zwłaszcza na Redakcjach spoczywa duża odpowiedzialność za losy naszego miasta. Demokracja Was potrzebuje”.

Dziękujemy za tę lekcję. 

Syn marnotrawny wraca do łask

Porozumienie dla Bielawy szybko zareagowało na niespodziewaną decyzję Joanny MesjaszZ naszych ustaleń wynika, że to Piotr Łyżwa będzie kolejnym kandydatem na burmistrza Bielawy z ramienia Porozumienia dla Bielawy. Polityk Platformy Obywatelskiej, obecny radny powiatu dzierżoniowskiego już 4 lata temu mocno zagroził burmistrzowi Bielawy. Po rezygnacji z kandydowania przez Joannę Mesjasz ugrupowanie musi szybko wystawić postać, która może zmierzyć się z urzędującym burmistrzem.

 Str 2

Udane Sudeckie Lato

Do tej pory Sudeckie Lato kojarzyło nam się przede wszystkim z Rockowymi koncertami w plenerze. Każdego roku organizatorzy zapraszali na OWW Sudety znakomitych wykonawców i zespoły z całej Polski.

Podczas tegorocznej edycji zaistniały pewne zmiany, a mianowicie już od samego rana mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego mogli rozgrzać się podczas zajęć Nordic Walking, zrelaksować przy Jodzie czy totalnie zmęczyć przy ćwiczenia Body Shock. Profesjonaliści z klubu fitness Piękni i Zdrowi poprowadzili zajęcia z Zumby, Tabatty, jak i Step Aerobicu. Kilkadziesiąt osób w samym słońcu trenowało pod okiem speców. Jak mogłam się przekonać na własne oczy, panie i panowie biorący udział w Maratonie Fitness mogą pochwalić się świetną kondycją.
Po całodniowym wysiłku, warto jest wsłuchać się w dźwięki serwowane przez Krzysztofa Cugowskiego wraz z zespołem Budka Suflera.

sudety

Str. 4-5

40 lat minęło…

Spotkanie klasowe w SP nr 1 w Pieszycach

Szkoła Podstawowa nr 1, dawniej 4 w Pieszycach ma już ponad pięćdziesiąt lat. Przez ten czas placówka zdążyła przejść niezwykłą metamorfozę, zwłaszcza jeśli mówimy o jej zewnętrznym wizerunku. Tylko w pierwszym roku jej istnienia, w murach ówczesnej Czwórki uczyło się 1060 uczniów, a w kolejnych latach cieszyła się ona niesłabnącym powodzeniem wśród mieszkańców tego miasta i okolicznych miejscowości. Lata szkolne wspominamy wyjątkowo chętnie, być może dlatego, że właśnie wtedy żyjemy tak beztrosko, poznajemy ciekawych ludzi, a naszym jedynym zmartwieniem jest odrabianie lekcji, uczenie się na sprawdziany i kartkówki i czytanie lektur. Wtedy wydaje nam się to być problemem nie do pokonania, jednak dziś chcielibyśmy do tych zmartwień wrócić. Za koleżankami, kolegami i nauczycielami zatęsknili niedawno absolwenci tej podstawówki. Nie myśląc wiele, obecnie już dorośli ludzie, posiadający swoje rodziny, dzieci, a nawet i wnuki postanowili zorganizować potkanie po 40 latach od ukończenia szkoły. Jednym z organizatorów był Dariusz, który z wielką radością odwiedził odnowioną placówkę.

Spotkanie 075-tile

 

Str 6

Zapaśnicy Juniora Dzierżoniów trenują w wakacje

Międzyszkolny Uczniowski Ludowy klub Sportowy Junior zrzesza uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Dzierżoniowa na licznie organizowanych treningach. Należy zaznaczyć, że właśnie w tym mieście od ponad 35 lat propagowana jest ta dyscyplina olimpijska, jaką są właśnie zapasy. Niegdyś to trenerzy Kondiuch szkolili sportowców w barwach klubu Ogniowo Dzierżoniów. Dziś o kondycję dzierżoniowskiej młodzieży dba chociażby Norbert Warchoł, który prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w każdym wieku.

DSC00926-tile

Str. 23

 

Festiwal Ognia i Wody w Skorochowie

Nad Jeziorem Nyskim po raz piąty spotkały się dwa żywioły, wszystko za sprawą zorganizowanego Festiwalu Ognia i Wody. Tym razem nad widowiskiem czuwały aż trzy firmy, z różnych części Europy, czyli z Polski, Czech i Słowacji. Pomysłodawcy, wiedząc jakim zainteresowaniem cieszyło się to wydarzenie w latach poprzednich stawiali, że w festiwalu weźmie udział ponad 30tys. osób. Atrakcji było co niemiara i tak naprawdę każda osoba mogła znaleźć coś interesującego dla siebie. Od wczesnych godzin porannych trwały dożynki turystyczne, tuż po godzinie 16.00. wystartowała scena na plaży, czyli występy pokazowe nyskich szkół tańca, od tańca brzucha, po taniec nowoczesny, a także pokazy żonglerki i koncert zespołu Formacja Nieżywych Schabuff.

10510307_1452890531648630_540180393_n-tile

Oprócz tego:

Biuletyn Informacji Gminy Ząbkowice Śląskie – Str 17

Tygodniowy Flash Informacyjny – na str. 8-9 znajdą Państwo informacje w pigułce z minionego tygodnia.

Goniec Dzierżoniowski  – informacje z Dzierżoniowa wewnątrz numeru! Str 12 – 13

goniec_1 goniec_2

 

Zaczynamy też kampanię reklamową najlepszego Festiwalu w Bielawie:

plakat201412

16 KOMENTARZE

 1. Wysiało tych kandydatów jak mrówek. Ale prawda jest taka, że w tej rozgrywce liczył się będzie tylko Łyżwa i Dżwiniel. pozostali dwaj to folklor.

 2. a co najważniejsze hałaczkiewicz jest młody, dźwiniel i łyżwa to stare dinozaury utytłane w polityce całe życie, w bielawie potzreba nowego jasnego spojrzenia na przyszłość miasta

  • A doświadczenie to pikuś? To jedno z najważniejszych kryteriów!

   • Prawda jest taka że doświadczenie w zarządzaniu miastem ma tylko Dzwiniel. Reszta pretenduje i nie może takiego mieć. To naturalne. Dobrze, że wreszcie są jakieś nowe osoby i młode a nie same zdarte i zgrane płyty.

    • Młodość kandydata to słaba zaleta, gdyż nowy burmistrz będzie musiał wyciągać miasto z ogromnego zadłużenia. Tu potrzebne jest bardziej doświadczenie i to kilkunastoletnie w samorządzie oraz uczciwość. Tylko jeden kandydat spełnia te warunki.

 3. czas na zmiany w Bielawie, dość starych-nowych kandydatów dźwiniela,łyżwy czy skwary, najlepszy jest hałaczkiewicz, doświadczenie? ci lokalni partyjni politycy doświadczenie wykorzystują do utarczek i przepychanek na stołkach, a tu trzeba myśleć o przyszłości miasta, dinozaury do lamusa, dość robienia folwarku z miasta

 4. Doświadczenie samorządowe i to kilkunastoletnie ma tylko P.Łyżwa i R. Dźwiniel. I tylko oni się liczą w tym wyścigu. Stety. Dlatego oddam głos na prawego. Lewy powinien odejść.

 5. Szczekacie , plujecie, obrażacie, przysięgacie a i tak głosować nie pójdziecie. Wygra Dźwiniel jak zwykle bo jego elektorat siedzi cicho a jak trzeba się zmiobilizować to idzie do urny i wrzuca kartkę.

 6. Ktoś mnie ostatnio zapytał dlaczego SLD w Bielawie nie wystawia kandydata na burmistrza, a ja mu odpowoadam, że nie musi bo dwóch panów wywodzi się z SLD którzy startują w tych wyborach. Jest to przecież Skwara i Dźwiniel.

Comments are closed.