Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

19
11
PODZIEL SIĘ

Z najnowszego numeru Dzierżoniowskiego Tygodnik Powiatowego  nr 25 (161) 2014 można dowiedzieć się m.in:

DTP_11_lipiec_do_druku

Roszady przedwyborcze w Bielawie

Mesjasz zrezygnowała! Porozumienie bez kandydata tuż przed wyborami!

Takiego scenariusza nie życzy sobie żadne ugrupowanie polityczne tuż przed rozgrywającymi się wyborami samorządowymi. Jednak stało się – Joanna Mesjasz, kandydatka na Burmistrza Bielawy z ramienia Porozumienia dla Bielawy (PO, PiS, OBS) – w minionym tygodniu z walki o urząd zrezygnowała.

W kuluarach od kilku tygodni mówiło się o niezgodności kandydatki z Porozumieniem. Podobno poszło o pieniądze i traktowanie Joanny Mesjasz tylko jako pionka w grze o władzę. Sylwetka Joanny Mesjasz jest już jedynie wspomnieniem, a tymczasem organizują się pozostałe ugrupowania, w czasie gdy Porozumienie będzie układać swoje sprawy po tym bałaganie – ktoś z pewnością na tym zyska.

Mesjasz
Joanna Mesjasz

Wróćmy jednak do początku, już 24 kwietnia ugrupowanie zaprezentowało swoją kandydatkę podczas konferencji, która odbyła się w Pałacu Bielawa. Jacek Grzebieluch (PO), który przedstawiał Joannę Mesjasz, przekonywał, że to jedyna słuszna kandydatka na urząd, tymczasem jak się dowiedzieliśmy wewnętrzne niesnaski spowodowały, że kandydatka zrezygnowała.

Mobilizacja w Forum

Jeśli mielibyśmy uporządkować cała tą zabawę, póki co Ryszard Dźwiniel idzie po kolejną kadencję sam. Do tej pory nie ujawnił się żaden oprócz Joanny Mesjasz kandydat na fotel burmistrza.

Z pewnością jakaś propozycja wyjdzie ze strony Ponadpartyjnego Forum Samorządowego oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Póki co możemy jedynie przeczytać „zapowiedzi”.

Kilka tygodni temu na popularnym Facebooku swój profil jako osoba publiczna założył Bartosz Skwara. Radny Bielawy wywodzący się z SLD w owym czasie przechodząc do koalicji Ryszarda Dźwiniela ma chyba ochotę radnym już nie być, wnioskuję, że chce zostać burmistrzem. Kilka dni temu napisał: „W najbliższych dniach – do końca bieżącego tygodnia – zostanie wydane moje oświadczenie-komunikat prasowy. Jego treść będzie związana z wyborami samorządowymi w naszym mieście. Oświadczenie, którego treść ciągle podlega ostatecznym konsultacjom, przyczyni się do uporządkowania wiedzy na temat zbliżających się wyborów i obsady funkcji burmistrza Bielawy. Jednocześnie ze smutkiem przyjąłem informację o rezygnacji pani dr Mesjasz z ubiegania się o tę funkcję z rekomendacji Porozumienia dla Bielawy. Jestem natomiast przekonany, że wskazana kandydatura – w zaistniałych okolicznościach – powinna zostać poważnie rozważana jako zastępca nowego burmistrza Bielawy.”

Skwara
Bartosz Skwara

Poczułam prawdziwe emocje, mocno też się uśmiałam. Oświadczenie, które ciągle podlega konsultacjom na pewno zatrzęsie Bielawą. To prawdziwie zaszyfrowany komunikat, nie wiedziałam też, że burmistrza się „obsadza”. Rozkładając ten wpis na czynniki pierwsze w całej tej tajemniczej otoczce możemy śmiało wywnioskować, że to właśnie Bartosz Skwara będzie kolejnym kandydatem. Mało tego, zaprasza Joannę Mesjasz do współpracy. Delikatnie się zdziwiłam, bo radnego kojarzę wyłącznie z popisówek słownych dotyczących paragrafów (jest on adwokatem) albo z nieobecności na sesjach, bądź też notorycznych spóźnień. Nie przypominam sobie żadnej „akcji”, którą firmowałby swoim nazwiskiem. W ogóle nie przypominam sobie zbyt wiele, bo to typ radnego „milczka”.

Burmistrz, po kolei

Patryk Hałaczkiewicz
Patryk Hałaczkiewicz

Kolejnym kandydatem, który sam nie potwierdza jeszcze startu jest Patryk Hałaczkiewicz. Bielawianie mogli go poznać, bo w ostatnich miesiącach organizował akcję społeczną pn. „Kolej dla Bielawy”. Obu Panów łączy wiek – są stosunkowo młodzi, oraz mają to, czego brakowało kandydatce Porozumienia – są to bielawianie.

 

Ciąg dalszy: Str 4-5

 

Sowiogórski Maraton Rowerowy za nami

Powiat dzierżoniowski sportem stoi, czego przykładem może być organizowany przez OSIR Bielawa, firmę Linkoln Electric, sklep Dream Bike oraz bielawski MOKIS i Gminę Pieszyce po raz drugi Sowiogórski Maraton Rowerowy. W niedzielę, 6 lipca amatorzy dwóch kółek spotkali się na starcie usytuowanym na OW Sudety. Jak wspomnieli organizatorzy, w tym roku wystartowało jeszcze więcej rowerzystów niż w roku ubiegłym. Wydawać by się mogło, że wysoka temperatura odstraszy sportowców, jednak ponad 240 zawodników zdecydowało się spróbować swoich sił na trasach o dystansie 31km oraz 52km. Blisko 30 osób zmierzyło się z 10km trasą.

checker

 

Str. 15 – 16

 

Bezpieczne i strzeżone kąpieliska na Dolnym Śląsku


DTP Dolnośląscy Tropiciele przygód Turystyka na Dolnym Śląsku 2014.07.01-01

Już jest! Doczekaliśmy się wakacji, słonecznych dni i bezchmurnego nieba. Jedni z nas już wyjechali na urlop inni muszą pocieszyć się weekendami nad wodą. Jednak wybierając miejsce na dwu, trzydniowy wypoczynek powinniśmy pamiętać o naszym bezpieczeństwie. Nim komukolwiek z nas stanie się coś złego, warto jest sprawdzić czy akurat dane kąpielisko jest bezpieczne, a nad naszym bezpieczeństwem czuwać będzie grupa ratowników.

Checker

Nasze województwo oferuje sporo takich miejsc. Mietków miejscowość ta znana jest głównie z Zalewu Mietkowskiego, zwanego także Jeziorem Mietkowskim lub Domanickim. Jest to bez wątpienia największe jezioro zaporowe w naszym województwie. To miejsce przyciąga nie tylko amatorów pływania i opalania się, ale także żeglarzy. Wzdłuż plaży znajdują się dzikie miejsca do grillowania. W Bogrzyniewie znajduje się Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji. Tam też będziecie mogli Państwo skorzystać z uroków plaży, a także wypożyczalni sprzętów wodnych. Trasa z Dzierżoniowa do Mietkowa wynosi 39km, szacowany czas przejazdu to 40min.

Pozostałe miejsca, które warto odwiedzić latem Str 12-13

 

Jak spędzić dzień wolny w naszej okolicy?

Checker

Jak spędzić dzień wolny nie wyjeżdżając z domu Wielu z nas nie wyjedzie w tym roku na urlop, często jest to spowodowane po prostu brakiem pieniędzy, lub innymi planami na ten gorący okres, np. remont mieszkania. Jak się okazuje nie musimy wyjeżdżać z naszych rodzinnych miejscowości, by spędzić czas miło i przede wszystkim fajnie. Zaczęły się wakacje i dlatego tym bardziej pomyślmy nad tym, by ten czas był wyjątkowy dla nas i dla naszych bliskich. Leniwe dni możemy wykorzystać na długie spacery, a jak wiemy w Górach Sowich jest wiele miejsc, które warto jest odwiedzić, zwłaszcza o tej porze roku.

Str 8

 

Poza tym:

– Sport

– Aktualności

– Kultura

Cotygodniowe opinie – Opinie Janusza Manieckiego, Jerzego Jankowskiego, Sławomira Wasia.

11 KOMENTARZE

  1. Wszystkich chętnych zapraszam PO OBS i PIS szukają chętnego – chętnej do startowania w wyścigu o fotel burmistrza Bielawy. Wymagań nie znam ale sadzę, że po ucieczce ich byłej kandydatki p. Nasjasz wymagania nie będą wygórowane. Kandydatom i kandydatkom życzę powodzenia.

      • Dopóki przewodniczącym bielawskiego koła PO będzie Jacek Grzebieluch, to spełnią się słowa obecnego burmistrza że, w Bielawie chorągiewka PO nigdy nie zostanie wbita….

        • Tu nie chodzi o chorogiewkę z napisem PO czy SLD albo jeszcze innym. Tu chodzi o mądre, przejrzyste i uczciwe zarządzanie miastem. By nie było klik znajomków i załatwiaczy i marnotrastwo środków, a była rzetelna praca dla całego społeczeństwa Bielawy. Dlatego uważam, że połączone siły PO, PiS i OBS to dobry pomysł, by zmienić wreszcie złego gospodarza, który nadal myśli jak działacz PZPR: raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy.

  2. Ten po lewej chyba lekarz Grzebieluch szczerzy zęby jak u dentysty. Teraz chyba to już do śmiechu mu nie jest.

Comments are closed.