Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

27
19
PODZIEL SIĘ

gazeta 4.07.2014

Z najnowszego numeru Dzierżoniowskiego Tygodnik Powiatowego  nr 24 (160) 2014 można dowiedzieć się:

Rozpoczynamy wakacyjny dział, specjalnie dla Państwa!

DTP Dolnośląscy Tropiciele przygód Turystyka na Dolnym Śląsku 2014.07.01-01

Sesja Absolutoryjna w Bielawie

Chorągiewka z napisem PO nigdy nie zostanie wbita w Bielawie!

25 czerwca odbyła się Absolutoryjna Sesja Rady Miejskiej Bielawy. Burmistrz Miasta uzyskuje w ten sposób ocenę za wykonanie budżetu w minionym roku. Jego planu i realizacji.

Sesja w Bielawie (3)
Włodarz odpierał zarzuty opozycji

Zanim radni zdecydowali o tym czy udzielić burmistrzowi miasta absolutorium za wykonanie planu finansowego za poprzednie dwanaście miesięcy, odczytane zostały m.in. sprawozdanie z wykonania budżetu i opinia wydana w tej sprawie przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Odczytane zostały również opinie poszczególnych komisji Rady Miejskiej.

Krótka dyskusja, wymiana poglądów i znanych wszystkim kwestii spornych – Ryszard Dźwiniel absolutorium otrzymał.

Str. 4-5

Obraz sitwy – małomiasteczkowy gang!

Wieczorem 27-go czerwca 2014 roku przyjechał do Dzierżoniowa Antoni Macierewicz, dziś wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, kierujący od czterech lat parlamentarnym zespołem , wyjaśniającym przyczyny i okoliczności tragedii pod Smoleńskiem.

DSCF6100
W Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury na spotkanie z Macierewiczem przyszło blisko 200 osób

DSCF6101
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz udzielił nam wywiadu, w którym skomentował aferę podsłuchową, opowiedział też o planach PiS- u .

Str. 12 – 13

 

Piękne Pieniny!


Spływ Przełomem Dunajca – niewielkie miejscowości turystyczne pełne urokliwych zakątków. Szczawnica, Czorsztyn, Krościenko. To tylko niektóre z kilkunastu otaczających Pieniński Park Narodowy miejscowości turystycznych. Dla lubiących aktywny wypoczynek to doskonała forma relaksu. Bliskość Słowacji sprawia, że w kilkanaście minut możemy znaleźć się w typowej karczmie i zjeść knedle z gulaszem bądź kluseczki z bryndzą. Najpiękniejsze zakątki widokowe Pienin można zobaczyć wybierając się na wycieczkę słynną Droga Pienińską. Jest to ulubiony szlak turystów wiodący przez Przełom Pieniński do Czerwonego Klasztoru. Droga Pienińska wiedzie wzdłuż prawe brzegu Dunajca i obfituje we wspaniałe widoki na Pieniny.

 

DSC_0078 DSC_0091 DSC_0137 DSC_0208

Wiodąca ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru Droga Pienińska to jeden z najpiękniejszych pieszych i rowerowych szlaków w Pieninach. Wiodąca wzdłuż biegu Dunajca droga obfituje w piękne widoki na główne pienińskie szczyty, a wędrującym tędy turystom towarzyszy szum Pienińskiego Potoku i widok na snujące Dunajcem górskie tratwy.

Str. 17

 

będzie się działo-01

Co się będzie działo w nadchodzącym tygodniu?? W dziale „Będzie się działo” możecie przeczytać o nadchodzących wydarzeniach.

Str. 2

Historie pisane przez życie

Wspomnienia o Bielawie

Teresę Cieślę zaczepiłam podczas Dni Bielawy, kiedy nagrywałam wywiad z inicjatorami akcji Kolej Dla Bielawy. Starsza Pani opowiadała, że właśnie koleją – do Bielawy przywiozła ją Mama – Maria, która w naszym mieście szukała zatrudnienia. Postanowiłam się z nią spotkać.

Tak rozpoczęło się historia tej rodziny, która mocno związana z życiem społecznym wyrosła w zasadach wzajemnego szacunku i ponad wszystko zależy jej na przyszłości miasta.

O swoich wspomnieniach i rzeczowo – o zmianach, które nie do końca podobają się bielawiance opowiedziała mi podczas sympatycznej rozmowy.

79 -letnia Teresa Cieśla, pochodzi z okolic Łodzi, ze Zduńskiej Woli.

DSCF4629-vert

– Wychowywała mnie Mamy Siostra na wsi, po wojnie tak to często wyglądało. Mama przyjechała do pracy do Bielawy w Bielbawie, musiała sobie poukładać życie, a wychowywała nas sama. Odebrała mnie od wujostwa w wieku 13 lat. Dopiero wtedy poszłam do 1 klasy i nadganiałam zaległości, których miałam wiele. Do szkoły chodziłam tu gdzie teraz jest Liceum, w jednym roku robiłam dwie klasy.

Koleją do Bielawy wraz z walizkami przeprowadziła się do fabrycznego zakątka: – Pamiętam to bardzo dokładni. Mama przyjechała po mnie i wiozła mnie, linią Dzierżoniów – Bielawa – Pieszyce Srebrna Góra. Pamiętam piękną poczekalnię na stacji, jadalnię i pełno ludzi. Ze Srebrnej Góry przyjeżdżali do nas na targ, a my do Srebrnej Góry na weekendy.

Już w wieku 15 lat, młoda dziewczyna poszła do pracy w Bielbawie, gdzie była gońcem:

Chodziłam po salach i roznosiłam karty czasu pracy. Stopniowo potem awansowałam i zostałam krojczynią. W wieku 19 lat wyszłam za Mąż. 

… Ciąg dalszy rozmowy na Str. 9

Poza tym:

Cotygodniowe działy – Opinie Janusza Manieckiego, Jerzego Jankowskiego, Sławomira Wasia.

19 KOMENTARZE

 1. Panie Hałaczkiewicz na co pan liczysz?? Kto na pana zagłosuje. Człowieku jakie ty masz doświadczenie samorządowe. Co ty wiesz o Bielawie skoro już tu nie mieszkasz?

 2. Skoro sekretarz bez matury dał radę to i Pan Hałaczkiewicz podoła i będzie miła większe efekty od nieudacznika.

  • Ale ten były sekretarz ma 16-letnie doświadczenie w zarządzaniu miastem a p. Hałaczkiewicz czym zarządzał? Budżetem domowym?

 3. A wy jesteście tacy udani? Jeszcze nie wiesz co on potrafi a już go krytykujesz. Nie używasz argumentów bo ich nie masz. Zazdrość, zawiść i żądza władzy to aż za bardzo kluje w oczy z tych wypowiedzi

 4. Może redakcja zajmie się dogłębnie tematem Bielawianki? skąd ta nagła chęć dwóch prezesów do rezygnacji z funkcji której wcześniej trzymali się jak wesz łona?

  • Tak to dziwne Dubas i Siudmak razem zrezygnowali w jednym czasie. Czyżby to było związane z pieniędzmi które przekazywali do Bielawianki ze spółek którymi zarządzali? Czy ktoś wie jakie to były kwoty? Po Bielawie krążą plotki, że to było nawet po 200 – 300 tysięcy. Czy to prawda?

    • Ile to już razy prokuratura badała i wielka klapa. Ale to nie świadczy źle o Dźwinielu ale o tych (bez)radnych opozycyjnych, którzy powinni wiedzieć co sie w ich mieście dzieje. Skoro opozycji nic nie przeszkadza to NIC SIĘ NIE STAŁO BIELAWIANIE

 5. Widzieliście nowa plaże na zbiorniku? W tym roku już nikt się na ten brudny piasek nie nabierze panowie burmistrzowie

 6. Nie po drodze mi z obecną władzą ale niech nas Bóg i Wyborcy bronią przed Porozumieniem dla Bielawy na czele z tą dziwaczną trójcą

 7. Jak tacy ludzie jak dwóch panów na G będzie chciało tą chorągiewkę zatknąć to na pewno nic z tego nie wyjdzie

  • Na bank nic z tego nie będzie bo to trójca nieudaczników. Nic pod swoimi szyldami ugrać nie mogli to sobie wymyślili porozumienie dla bielawy. Panowie nic z tego. Wyborcy wiedzą co pod tym sie kryje!!!!!!

   • Przede wszystkim nie sa lubiani, nie potrafią nic zrobić wiec nie ma obawy, ze os wspólnie ugraja

    • Tu nie chodzi o to czy ktoś kogoś lubi. Tu chodzi o skuteczność. Skuteczności ci panowie nie mają. Co widać. Od lat przegrywają z Dźwinielem. Ale zadziwia mnie fakt, że w tym tworze sztucznym jest PIS. Co tam robi ta partia z platformą?

     • Wyborca kieruje się pierwszym wrażeniem bo nie ma pojęcia czy radny jest skuteczny czy nie. A oni są tak antypatyczni, że po pierwszej rozmowie ma się ich serdecznie dość

Comments are closed.