Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

23
30
PODZIEL SIĘ

str 1

Dziś z dodatkiem: Gdzie na wakacje???

Wakacje

Z piątkowego wydania Dzierżoniowskiego Tygodnika Powiatowego (13 czerwca 2014r.) można dowiedzieć się m.in.: 

Dni Bielawy 2014 to już historia. Popisowe koncerty, wspaniała pogoda – nic nie mogło popsuć bielawianom doskonałej zabawy. Tym bardziej, że organizatorzy w tym roku zadbali o dobór artystów z przeróżnych muzycznych gatunków. Całość imprezy, przez dwa dni prowadzona była przez bezkonkurencyjnego Jarosława „Elka” Florczaka. Od popołudnia było ludowo i kolorowo – a wszystko za sprawą występów artystów ze Spółdzielczego Centrum Kultury, którzy zaprezentowali się w formacjach tanecznych w najróżniejszych i niezwykle kolorowych układach.

Fotoreportaż str. 4-5

 

DNi Bielawy

27 letni bielawianin utonął w Bielawie

Do tragicznego zdarzenia na Ośrodku Wypoczynkowym Sudety w Bielawie doszło w miniony poniedziałek. 9 czerwca 27 latek, który

wraz ze znajomymi kąpał się w niestrzeżonym zbiorniku – zatonął.

Na miejsce zdarzenia momentalnie przyjechały wozy strażackie, karetki oraz policja. Jednak na pomoc było już za późno. Kilkadziesiąt osób, przebywających w tym czasie w okolicy twierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Koledzy próbowali go szukać, jednak znajdujące się we wciąż nie wypełnionym akwenie rośliny uniemożliwiały podjęcie akcji ratunkowej, tym bardziej w wykonaniu niewykwalifikowanych ratowników.

Zbiornik Sudety w Bielawie nie jest póki co strzeżonym kąpieliskiem, a stan w jakim się znajduje obecnie pozostawia wiele do życzenia. Ci, którzy spacerowali po dnie zbiornika w czasie gdy był on pusty, z pewnością widzieli jak wielkie pole roślin zostało dosłownie „zalane” przez napuszczana wodę. Nie brakowało też rozmaitych śmieci, potężnych kamieni, a przede wszystkim szkła.

Na pytanie co tak naprawdę było przyczyną śmierci młodego bielawianina odpowie Prokuratura ,po wykonaniu sekcji zwłok. Jednak niewybredne komentarze przybyłych na miejsce służb na temat stanu dna i brzegów zbiornika najlepiej podsumowują jak bardzo niebezpieczna jest kąpiel w tym miejscu.

Strona 7

Checker

TRZEBA BYĆ Z LUDŹMI SZCZERYM

Sołtys

Paweł Kondrakiewicz do sprawowania funkcji sołtysa w Sienicach podchodził dwukrotnie, przy czym powrót po kilku latach przerwy był znacznie dłuższy, co pozwoliło mu na wprowadzenie w życie wielu interesujących przedsięwzięć. O tym jak rozwija się licząca blisko 300 mieszkańców miejscowość opowiedział jej włodarz.

Wywiad  – strona 11

 

Kaziki 2014 rozdane

 

Kaziki

Klub Piłkarski MZKS Lechia Dzierżoniów był pomysłodawcą kolejnego projektu utworzonego z myślą o sportowcach . Po raz pierwszy w mieście powiatowym odbyła się gala piłkarska, której celem było podsumowanie sezonu 2013/2014. Jak na tak prestiżowe wydarzenie przystało nie mogło zabraknąć gości specjalnych, zaczynając od honorowego patrona, czyli od wojewody dolnośląskiego Tomasza Smolarza, po senatora Stanisława Jurcewicza, a także burmistrza Marka Pioruna, wójta gminy Marka Chmielewskiego oraz wicestarosty Dariusza Kucharskiego.

W tym dniu najważniejsi jednak goście to przede wszystkim sportowcy, dzieci uczęszczające do klubów piłkarskich, ich bliscy i kadra trenerska. 9 czerwca podczas podsumowania sezonu przyznano nagrody w 23 kategoriach, takich jak np.: trener roku, drużyna sezonu czy najważniejsze wydarzenie piłkarskie.

Strona 8

 

Okiem Redaktora – Pan Wołodyjowski

mz

Replikę karabeli polskiej z XVIII wieku otrzymał w zeszłym tygodniu Ryszard Dźwiniel. Za najwyższe zasługi, największe zaangażowanie i szczególnie znaczące dokonania. Przyznał go Związek Rzemiosła Polskiego. Całą uroczystość 90- lecia nadania Bielawie praw miejskich, podczas której odznaczenie wręczono, przyćmił blask broni i triumfalne jej podniesienie. Nikt nie miał wątpliwości. Insygnia, które nadano na długo nie przebije żaden polityk. Nic to …

Żaden inny punkt programu nie przykuł tak wielkiej uwagi. Niektórym wręcz opadła przysłowiowa kopara, to było widowisko i na nic inne wszystko. Konkretów podbojów, dzięki którym należało burmistrzowi Bielawy przyznać tak wysokie odznaczenie nie podano.

 

C.d Str 2

PONADTO:

 

 – Dział: Będzie się działo! – Sprawdź co w najbliższych dniach będzie się działo w powiecie

 – Krwawe rozpoczęcie Dni Bielawy – spektakl plenerowy z okazji 170 rocznicy Buntu Tkaczy Śląskich

 – Piknik rodzinny jak w bajce – Żłobek Publiczny w Bielawie zorganizował rodzinny Piknik

 – Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Bielawy

 – Relacja Patryka Hałaczkiewicza z pobytu w Irlandii – gdzie jako Koordynator biura krajowego Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych

 – Informacje sportowe i kulturalne!

 

 

Zapraszamy!

 

30 KOMENTARZE

  • ma lepkie ręce tak mówią ludzie, ale jego kolega po fachu w oczojebnych koszulach ustawił się najlepiej pracuje na stanowisku a do tego w godzinach pracy rozpisuje projekty jako kierownik tych projektów, niezła kasa leci z dwóch źródełek,że was pryncypał toleruje…

 1. Widzieliście podrygującego burmistrza? Do czego on jest jeszcze zdolny żeby wygrać te nieszczęsne wybory?

  • a co z aferą biletową w bielawie, jak się ma sprawa zatajania przez wiceburmistrza pacha? sprawa w prokuraturze?

 2. Kolejne taśmy prawdy ujawnione. Czy dalej ślepi wyborcy PO będziecie udawać, że nic się nie dzieje? Traktują państwo i nas jak idiotów, ustawiają wszystko pod siebie i dalej nic? Oby wybory samorządowe pokazały platfusom gdzie ich miejsce, tego życzę sobie i innym, którzy już nie mają klapek na oczach

 3. Ale jaka. Przecież to przestępcy. Ich trzeba zamknąć i to szybko. Polska to nie prywatny folwark.

 4. Ta Platforma to jakaś szajka. Wszystko ustalają w jakiś knajpach przy kielichu. Boże co to jest?

  • Jurto pan premier Tusk ogłosi Polsce, że to rosyjskie służby dążą do destabilizacji kraju i on tej presji nie ulegnie i tak kolejny raz uratuje Polskę i Palaków.

 5. Na miejscu Pani Mesjasz błagałbym Grzebielucha i resztę PO aby zdecydowanie mnie nie popierali.

 6. Koniec Platformy zbliża się wielkimi krokami. Tacy ludzie rządzą tym krajem, zresztą w samorządach lokalnych jest jeszcze gorzej

 7. Rodzime rozrywki i zabawy w podsłuchy odwracają uwagę od tego co się dzieje na świecie, a warto popatrzeć co się dzieje względnie blisko nas i jak wygląda aktualnie krzewienie wartości Islamu i tolerancja za przysłowiową miedzą.
  Max Kolonko wrzucił materiał, który mną wstrząsnął. Niekoniecznie dla ludzi bardzo wrażliwych, a z pewnością nie dla dzieci, ale to się dzieje naprawdę tuż obok wakacyjnych kierunków: https://www.youtube.com/watch?v=_xysK_JzVxM&feature=player_detailpage
  Ani się obejrzymy, a będziemy mieli na południu Europy podobne klimaty, jeśli w takim tempie ISIL będzie zdobywać kolejne terytoria, a „zachodni” najemnicy powrócą do domów promować Islam. Toż już kilka ładnych lat temu najpopularniejszym imieniem dla chłopca w Amsterdamie był Achmed. Francja i UK też nie zostają w tyle.

  • Ten materiał jest straszny. Trudno sobie wyobrazić, że taka masakra dzieje się naprawdę. A poza tym, szkoda mi Maksa Kolonko, bo chyba do reszty zgłupiał zapomniany przez możnych tego świata

 8. PRAWDA WAS WYZWOLI
  Te biblijne słowa są istotą budowania tożsamości każdego z nas z osobna, jako indywidualności i każdego z nas jako obywateli polskiego społeczeństwa. Od nas zależy czy będziemy żyć w społeczeństwie zakłamanym, tolerującym każdego dnia fałsz płynący z cynizmu obecnie rządzących. Tolerującym fałsz, który codziennie nas otacza w naszym życiu publicznym kreowanym przez polskie media, czy tolerującym fałsz, który płynie z naszego strachu o miejsce pracy lub bojaźń o przydział tańszego miejsca w żłobku i przedszkolu dla naszych dzieci lub bojaźń, że jutro zabraknie nam na czynsz lub na spłatę kredytu.
  Fałsz, który płynie z cynizmu rządzących, z zakłamania życia publicznego, które nas codziennie otacza, a także z naszej ludzkiej bojaźni o nas samych, zawsze pozostaje fałszem!
  więcej na http://marekdyduch.blogspot.com/2014/06/prawda-was-wyzwoli.html

Comments are closed.