Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

17
7
PODZIEL SIĘ

Z piątkowego wydania Dzierżoniowskiego Tygodnika Powiatowego można dowiedzieć się m.in.: w Bielawie doszło do tragicznego w skutkach pożaru – dwóch bezdomnych spaliło się żywcem, z nowych ustaleń wynika, że w pustostanie przebywała z nimi trzecia osoba. Ciekawe informacje to również: fotoreportaż z pierwszego w nowym sezonie rajdu Kryterium Kamionki – tabela wyników. Bez wątpienia warto przeczytać o sukcesach rowerzystów z Lincoln Electric Bike Team Bielawa. Państwa uwadze nie powinny umknąć również nasze stałe punkty jak wydarzenia kulturalne z powiatu, aktualności sportowe oraz ciekawe, autorskie teksty dziennikarzy. Koniecznie zajrzyjcie też do naszych działów: Będzie się działo! – by znać aktualne wydarzenia oraz  przeczytajcie: polemikę Patryka Hałaczkiewicza oraz opinie naszych publicystów: Janusza Manieckiego, Jerzego Jankowskiego oraz Sławomira Wasia.

Wewnątrz naszej gazety wyjątkowa złota strona…….

Zapraszamy!

 pierwsza_strona

 

Bezdomni spalili się żywcem!

W minionym tygodniu w dolnym odcinku Bielawy, późnym wieczorem około godziny 23:00 dwoje bezdomnych zajmujących pustostan przy ul. Żeromskiego spaliło się żywcem.

Bezdomni zajmowali pustostan w okolicach byłej przychodni, z informacji jakie udało nam się zebrać wynika, że w tym miejscu kilkunastu bezdomnych przebywało od ponad roku. Zmieniali się dwójkami, trójkami. Osoby, które zamieszkiwały budynek nadużywały alkoholu. W pobliżu wejścia do budynku widać paleniska, które służyły za grille, kuchnię polową.

Kilka dni później ustaliliśmy, że w pustostanie znajdowała się jeszcze trzecia osoba, która uciekła z miejsca zdarzenia. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala.

Tożsamość zmarłych została ustalona, byli to mężczyźni pochodzący z Bielawy, bezdomni. Przyczyną ich śmierci było zaczadzenie, a następnie spalenie – poinformował nas Waldemar Kocyła, Zastępca Komendanta Policji w Bielawie.

Anna Petruk, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie, mówi, że osoby, które spłonęły nie były znane w ośrodku, a sam pustostan nie należał do miejsc, które pracownicy interwencyjni znali jako koczowisko bezdomnych. – Bezdomność to jest szeroki temat, bezdomność z wyboru, bezdomność z powodu zdarzeń życiowych. Mieszkają w altankach, w pustostanach, wszędzie gdzie nikt ich nie wygania. Za każdym razem wskazujemy jeździmy, próbujemy rozmawiać, przekonujemy, proponujemy schroniska, ale te osoby najczęściej nie chcą pomocy – bo w miejscach takich jak przytulisko nie można pić alkoholu.

Nie wiedzieliśmy, że w tamtym rejonie przebywają bezdomni. Nie znamy też ich tożsamości – mówiła.

Prokuratura w Dzierżoniowie bada tę sprawę, o wynikach postępowania będziemy Państwa informować.

Str. 4

Otwarta dyskusja z petentem

9 maja, od godziny 17:00 w sali konferencyjnej Dolnośląskiego Inkubatora Art. – przedsiębiorczości odbywało się I Forum Wspólnot Mieszkaniowych organizowane przez bielawski MZBM.

To już druga tego typu inicjatywa , którą spółka gminna inicjuje. Zeszłoroczne spotkanie uznane zostało za sukces, a członkowie MZBM prosili o więcej.

Tym razem, spółka zorganizowała forum przeznaczone stricte dla wspólnot mieszkaniowych, taka grupa docelowa potrzebowała specjalnego potraktowania, bo jak podkreślał Prezes Daniel Dubas – w godzinach pracy nie często wszyscy członkowie danej wspólnoty mogą zjawić się komplecie.

Około trzydzieści osób uczestniczących w spotkaniu komentowało rozmaite kwestie. Szczególne zainteresowanie wzbudził temat różnic w rozliczaniu pomiędzy poszczególnymi wodomierzami, a wodomierzem głównym – temat, który w takim samym stopniu dotyczy wszystkich polaków, bo nie jest doprecyzowany ustawą.

O odpowiednie przywitanie gości zadbał sztab pracownic MZBM wręczając standardowo lusterka z podświetleniem i pakiet ulotek informacyjnych, była też „metrówka”.

Str. 6

 

Goniec Dzierżoniowski

Aktualności z Dzierżoniowa w skoncentrowanej formie możesz przeczytać tylko tu. Goniec tym razem o inicjatywach lokalnych, w których może wziąć udział każdy mieszkaniec miasta, sukcesach takich jak: wyróżnienie dla portalu www.dzierzoniow.pl.

Str. 13

 

Rowerzyści Lincolna na podium!

5 maja w  Zdzieszowicach odbyła się druga edycja BIKE MARATONU – największego cyklu maratonów MTB w Polsce.  Organizator przygotował jak zwykle trzy trasy Mini-25km, Mega-47km i Giga-70km.  Na szybkiej i interwałowej trasie wystartowało około 1300 zawodników.

Dla LINCOLN ELECTRIC BESTER BIKE TEAM BIELAWA były to bardzo ważne zawody. Po raz pierwszy udało się teamowi stanąć na podium w klasyfikacji drużynowej Muszkieter, zdobywając srebrny medal.  Tym bardziej jest to cenne, że w klasyfikacji Muszkieter punkty zdobyte przez każdego zawodnika drużyny mają wpływ na ostateczny wynik.  W kategorii Mega K-4 Małgorzata Podgórska była niepokonana zdobywając złoty medal. Artur Marzec w kategorii Mega M-4 wywalczył brązowy medal i Leszek Staszewski w kategorii Mini M-6 także zdobył brązowy medal.

Str. 14

 

 

 

 

7 KOMENTARZE

 1. Ten temat na pierwszej stronie to chyba odpowiedź na konferencję w starostwie o bezpieczeństwie

 2. to co ops opowiada tygodnikowi to bzdury nie ma u nich natychmiastowej reakcji klamią… nie spotkalam sie aby chodzili i interesowali się bezdomnymi jak im się zglosi to i tak wielka łaska i czas reakcji głeboko spuźniony. oczywiście pozostaje misja ale tam jak miejsc nie ma to dalej nic.
  Od dawna w Bielawie nasila się bezdomność.

    • ciągle sie o nich slyszy tu sie spalili tu kilku śpi na ogródkach dzialkowych tam kilku u kogos na strychu jeszcze nastepny prosi o mieszkanie,nawet w misji rematują mieszkania ale nie dla wszystkich miejsc starczy….
     a w artykule ops chodzi rzekomo i namawia na schroniska to pewnie nie mało ich w takiej miescinie jak nasza

     • Pracownicy opieki społecznej znaleźli sobie wspaniałe wytłumaczenie dla bezdomności i ciągle to powtarzają cytuje ONI WYBRALI TAKIE ŻYCIE I NIE CHCĄ POMOCY. Gówno prawda kto chce mieszkać w piwnicy lub w pustostanie Oni po prostu maja tych ludzi w dupie.

      • dokładnie sie, zgadzam z tobą
       bije mnie to ze mówia iz docieraja do tych ludzi tez gówno prawda

Comments are closed.