Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy

22
17
PODZIEL SIĘ

Z piątkowego wydania Dzierżoniowskiego Tygodnika Powiatowego można dowiedzieć się m.in.:

1

                                                                                             – TEMAT Z 1 STRONY –

– Czy Joanna Mesjasz wygra wybory w Bielawie?–

 Przed tygodniem rozpoczęła się oficjalna kampania wyborcza w Bielawie, w której z ramienia Porozumienia dla Bielawy – składającego się z PO, PiS-u i OBS zaprezentowana została kandydatka na burmistrza miasta – Joanna Mesjasz.

Na konferencję, która organizowana była w „Pałacu Bielawa” przybyła spora liczba zwolenników ugrupowań. Spotkanie oficjalnie rozpoczęło wyborczy bieg do fotela burmistrza w Bielawie. Krótka, bo kilkunasto minutowa prezentacja odbyła się atmosferze ściśle zaplanowanego harmonogramu – nie było szansy na polemikę bądź zadawanie pytań.

Str. 4

– Zielona droga do Bielawy w Unii Europejskiej –

Zielona droga Bielawy w Unii Europejskiej

Z okazji 10 – lecia wstąpienia do Unii Europejskiej w całej Polsce odbywają się specjalne projekty, które mają za zadanie uczcić jubileusz i pokazać jak w poszczególnych regionach – dzięki środkom unijnym zmieniał się otaczający, europejski świat.

Również w Bielawie uroczystości zaplanowane zostały w różnych formach. Rada Miejska Bielawy z tej okazji jubileuszowe – 50 obrady poświęciła 30 kwietnia tematyce unijnej. Gościem specjalnym tego dnia była posłanka do Parlamentu Europejskiego Lidia Geringer de Oedenberg.

Sesję otworzyła wystawa – Europejska Integracja Bielawy, którą przygotował Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie. Ireneusz Rutowicz – dyrektora placówki przedstawił inspiracje jakie towarzyszyły uczniom przy jej tworzeniu. Pedagog podkreślała, że dzięki obecności Polski w UE młodzież ma szanse poznawać nie tylko europejskie obyczaje, ale również odwiedzać kraje będące w sojuszu. Dzięki temu bielawscy uczniowie odwiedzili takie kraje jak: Hiszpania, Włochy, Słowacja czy Norwegia skąd przywieźli wspomnienia i zawarli znajomości.

Str. 5

– Majówka pełna atrakcji-

Przez długi majowy weekend w okolicach naszego powiatu odbywało się sporo atrakcyjnych eventów. Mimo nie zbyt zachęcającej pogody, kto chciał się ruszyć z domu – znalazł odpowiednią dla siebie atrakcję.

Bielawa

W Bielawie tradycyjnie odbyła się organizowana przez SLD Majówka. Przez cały dzień na OWW Sudety trwały konkursy m.in: Turniej piłki plażowej, turniej warcabowy, otwarte zawody spławikowe.

Srebrna Góra

W Srebrnej Górze kultowa już impreza w stylu PRL przyciągnęła stałą rzeszę odwiedzających. Stałym punktem wydarzenia jest pochód 1 majowy, który w tym roku przeszedł w towarzystwie orkiestry Górniczej z Nowej Rudy. Nastepnie od godzin popołudniowych na „szachownicy” trwały koncerty. Wystąpili m.in: Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni, Gambling House czy Urobor.

Ząbkowice Śląskie

Ząbkowice Śląskie natomiast tętniły muzyką disco -polo. Po raz trzeci w na plantach zamkowych gościła Gala Piosenki Dance i Disco Polo. Wystąpiły zespoły Agata Werner, BRC, Scenic, Romantic Fire Show, które zaprezentowały własne utwory, jak i piosenki znanych i kultowych zespołów disco polo m.in., Bayer Full czy Milano.

Góry Sowie

Na Wielkiej Sowie natomiast jak co roku został otwarty sezon turystyczny. Rozdano ponad 600 porcji grochówki. Z wycieczką na trasie Rościszów – Wielka Sowa wędrowało 120 osób. Blisko 2000 osób weszło na wieżę widokową

W trakcie przecięcia wstęgi symbolizującej otwarcie sezonu na szczycie obecnych było ponad 600 osób, a z wieży widokowej na linie wykonano 126 zjazdów.

Str. 12

 – PIELGRZYMKA PEŁNA ŚWIĘTOŚCI –

53 osoby z trzech okolicznych parafii: Maryi Matki Kościoła, Chrystusa Króla w Dzierżoniowie i Św. Antoniego w Pieszycach w dniach 24-30 maja uczestniczyło w wyjątkowej pielgrzymce i odwiedziło: Padwę, Asyż, Rzym, Loretto i Manopello.

Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Proboszcza parafii pod wezwaniem Świętego Antoniego z Padwy w Pieszycach – Księdza Prałata Edwarda Dzika.

Str. 15

Zapraszamy!

17 KOMENTARZE

  • Jeżeli postawiliście krzyżyk na Dźwinielu to jesteście w błędzie to nie koniec tylko początek walki na śmierć i życie.

 1. Obecny Burmistrz nie ma szans, to tak jak by postawić menedżera z wielkie korporacji i ucznia po OHP-ie, nie oszukujmy się teraz ludzie żądają kompetencji bo czczej gadki mają dosyć

 2. Obawiam się, że możesz być w błędzie. Dźwiniel ma doświadczenie a obecna funkcja daje mu możliwości z których maksymalnie korzysta. Te wszystkie konsultacje z mieszkańcami, spotkania i pozorowane działania na rzecz miasta i mieszkańców dają efekt. Bielawa to specyficzne miasto, ludzie z ambicjami pracują poza jego granicami a co którzy zostali przyzwyczaili się, że władza ich olewa. Więc taka dobroć i zainteresowanie burmistrza traktowane są jak największa łaskawość. Ludzie cieszą się że pan burmistrz zamienił z nimi kilka zdań, uścisnął prawicę i szczęśliwi jeszcze bardziej go wielbią. Niestety, Ryszard wyborów nie przegra

  • Stety, Ryszard przegra. Sprawdzi się powiedzenie: do trzech razy sztuka. Na pierwszą kadencję był mianowany potem trzy razy wygrał a teraz kolej na porażkę. Niezadowolenie z tych długich rządów jest tak duże, że przegra z kretesem.

  • To jest najbardziej trafne stwierdzenie. Dźwiniel na wybory bazuje przede wszystkim na nieświadomym elektoracie, który idzie na niego głosować za wdzięczny uśmiech, co wcale nie znaczy, że szczery, a za uścisk dłoni może liczyć na dozgonną wdzięczność. Niestety, dlatego tym razem wybory przegra, bo takich poddańczych byłemu I sekretarzowi PZPR „Bielbawu” mieszkańców Bielawy jest coraz mniej.

  • Odnoszac sie do powyzszego wpisu stwierdzam slusznosc. Nie przeceniajcie dzwiniela. Mozna mu zarzucac doprowadzenie miasta do dna.. brak wizji I pomyslu ale nie politycznego zmyslu. Dlaczego innych ugrupowan a jest ich w miescie sporo nie widac. Dlaczego koalicjancji nie stworzyli do dnia dzisiejszego lidera ktory moglby ryszardowi berlo wladzy odebrac. Interesy I powiazania. Nikt sie nie sprzeciwia. Nikt nie odezwie sie slowem. Jedni zastraszeni bo.. drudzy bo..sie cos urwie.. robi co chce I to od wielu lat. Radni (ci glosujacy za) wogole nie wiedza co sie dzieje w miescie I na co ida olbrzymie pieniadze. Ryszar siedzac juz 16 lat wypracow sobie mechanizm powiazan. I to go trzyma u wladzy.. obecni radni to nie politycy.. to poddani bawiacy sie w politykiere.. Ryszard Lwie ser s jest ich mentorem.. media ma poukadane..placi za nie naszymi pieniedzmi..bielawska trybune tez za nasze..jest sprytny I poukladany. Ma pieniadze I lepsza pozycje startowa. By mu zadac cios trzeba miec wszystko poukladane. Referendum przetrwal jedynie przez nieudolnosc organizatorow..nie uwlaczajac im zaangazowania I determinacji. Za nieudolna gospodarke finansami miasta patrz. Pieniedzmi bielawian.radni powinni zaglosowac za zmniejszeniem wynagrodzenia dla burmistrza.kokejnym krokiem BRAK ABSOLIUTORIUM. Nuech ludzie zobacza ze nie jest dobrze.c.d.n.

   • Ale on ma większość Rady Miasta w kieszeni. Głosują za różne przywileje tak jak on chce. Dlatego na brak absolutorium w tej Radzie nie można liczyć. Była nadzieja na zmianę „szefa” miasta w referendum ale ludzie dali się zastraszyć i omamić. No to mają teraz zadłużone miasto i brak miejsc pracy. Marazm i ubóstwo. Może tej jesieni coś się wreszcie zmieni. Oby.

 3. Tej Pani w środku nie znam ale tych ponów po bokach już tak i na nich nie zagłosuje.

  • Ci”ponowie” nie będą startować na burmistrza, deklaracja pana/pani jest więc zbędna.

 4. nowego kandydata wspiera już wielu znanych ludzi, i to jest ważne, konsolidacja społeczeństwa bielawskiego przed marazmem

 5. Brawo dla Pani dr J. Mesjasz. Takiego menedżera Bielawa właśnie potrzebuje. Brawo dl PO i OBS oraz PiS, ze tę panią znaleźli.

 6. Może wreszcie skończą się czasy tłuka bez matury, pajdziocha i innych pseudozwiąkowców z czerwoną gębą.

 7. Doba blokuje dodawanie komentarzy dotyczacych miasta Bielawa. Wladze sie obawiaja krytyki?

  • No przecież nie po to władze Bielawy płacą Dobie, żeby ta pozwalała na krytykę.

 8. Jeżeli w dalszym ciągu nie zacznie sie ruch po stronie Porozumienia dla Bielawy, to za chwile będą wakacje a po wakacjach będzie na wszystko za późno

Comments are closed.