Dzierżoniowski policjant zwycięzcą V Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych Myśliwych

Dzierżoniowski policjant zwycięzcą V Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych Myśliwych

0
UDOSTĘPNIJ

Na terenie strzelnicy w Biernacicach odbyły się V Dolnośląskie Zawody Strzeleckie Policjantów i innych Służb Mundurowych Myśliwych. Uczestnicy rywalizowali o puchary oraz cenne nagrody rzeczowe w kilku konkurencjach, m.in. strzelaniu do rzutków oraz do makiet imitujących zwierzynę łowną z odległości 100 m. Patronat honorowy nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – inspektor Arkadiusz Golanowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie – insp. Marek Mitraszewski. Zwycięzcą zawodów okazał się asp. Paweł Pindera z dzierżoniowskiej jednostki, który obronił zeszłoroczny tytuł.

Na strzelnicy w Biernacicach odbyły się V Dolnośląskie Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Myśliwych. Organizatorem były Związki Zawodowe Policjantów z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego. Patronat honorowy nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – inspektor Arkadiusz Golanowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie – insp. Marek Mitraszewski.

Do konkursu stanęło 22 zawodników reprezentujących wszystkie służby mundurowe z Dolnego Śląska. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy: mistrzowska i powszechna. Zwycięzcą zawodów, który uzyskał również najlepszy wynik w historii zawodów został asp. Paweł Pindera z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, który zdobył 450 punktów na 500 możliwych. Tegoroczny złoty medalista już po raz 3 triumfował w tych zawodach. Drugie miejsce z wynikiem 426 punktów zajął Pan Wacław Biereśniewicz reprezentujący Lasy Państwowe, a trzecie Jerzy Chabros z tej samej służby, który uzyskał 377 punktów. Zwycięzcą w klasie powszechnej został pan Paweł Kolbusz reprezentują Komisariat Policji w Kudowie Zdrój, który zdobył 449 punktów.

Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach m.in.: olimpijskiej skeet i trap – strzelanie do rzutków, strzelanie ze 100 m do stałej makiety rogacza i lisa oraz strzelanie do ruchomej makiety zająca oraz dzika. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy, a każdy z uczestników, pamiątkowe dyplomy oraz cenne rzeczowe nagrody.

Wszyscy miłośnicy oraz sympatycy łowiectwa spędzili czas w miłej, sportowej atmosferze.

UDOSTĘPNIJ

BRAK KOMENTARZY