Dzierżoniowska odsłona Festiwalu Nauki

Dzierżoniowska odsłona Festiwalu Nauki

15
0
PODZIEL SIĘ

festiwal_nauk

Jak zrobić chiński lampion, co gryzło naszych przodków, jak długo chronią nas współczesne antybiotyki? To tylko niektóre z pytań, na które poszukają odpowiedzi uczestnicy dzierżoniowskich wydarzeń w ramach XVII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach i wykładach nt. teatru, matematyki, języków obcych, przyrody, ekologii, motoryzacji, nowoczesnych technologii, twórczego myślenia, medycyny, geologii, chemii czy historii. Warto już zapisać się na spotkania, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Adresowany jest do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

W Dzierżoniowie w dniach 15-17 października będzie można uczestniczyć m.in. w wykładach o układzie odpornościowym, nanotechnologii, dawnej chemii, naturze meteorytów, kamieniach i artefaktach Ślęży,m chemicznych trikach perfekcyjnej pani domu, sekretach tatuażu więziennego, chorobach zakaźnych w czasie egzotycznych podróży, łamaniu szyfrów, dziejach oręża czy chemicznym składzie żywności. Będą też warsztaty kaligrafii chińskiej i zabawy z rozumem pn. „Open your mind”. Tematyka jest zróżnicowana, liczba miejsc, terminy i sposób zapisów pod każdym wydarzeniem w programie poniżej.

więcej na: www.dzierzoniow.pl/sites/default/files/pliki/urzad/festiwal_nauki_2014.pdf

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY