Dzierżoniowianie na czeskiej Kopie

Dzierżoniowianie na czeskiej Kopie

10
0
PODZIEL SIĘ

wystepy_na_kopie

Tańcem i umiejętnościami wokalnymi chwaliły się w Lanškroun – mieście partnerskim Dzierżoniowa – uczennice Zespołu Gimnazjów nr 3. Wyjechały wraz z opiekunami do zaprzyjaźnionego czeskiego gimnazjum, by wziąć udział w corocznej Lanškrounskiej Kopie – odpowiedniku naszego TRAKT-u.

Celem wrześniowego wyjazdu było nie tylko poznawanie walorów turystycznych Czech, ale także integracja młodzieży polskiej z czeską i przybliżenie kultury i tradycji naszych południowych sąsiadów poprzez czynny udział w imprezie turystyczno-kulturalnej organizowanej co roku w partnerskim mieście w Czechach. Program uroczystości obejmował występy uczniów z obu szkół na scenie na Rynku.

Młodzież z ZG3 zaprezentowała piosenki w języku polskim i angielskim. Uczniowie z Gimnazjum w Lanškroun oprócz utworów w języku angielskim, zaśpiewali także piosenkę w języku polskim, sprawiając polskim uczestnikom Kopy, wśród których było m.in. 22 przedstawicieli Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa, niesamowitą radość.

Uczennice ZG 3 szkoły miały również okazję zwiedzić Gimnazjum w Lanškroun, porozmawiać z tamtejszymi nauczycielami w języku angielskim, jak i przyjrzeć się kilku zajęciom dydaktycznym.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY