Dzierżoniów na Wojewódzkich Mistrzostwach Strzeleckich

Dzierżoniów na Wojewódzkich Mistrzostwach Strzeleckich

23
0
PODZIEL SIĘ

W piątek 9 maja uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Dzierżoniowie, uczniowie ZS Nr 2 w Dzierżoniowie i ZSZ CRRiMP w Bielawie: Patrycja Kręgiel, Piotr Kucharek, Damian Fiołka wraz z wychowawcą Magdaleną Kisiel uczestniczyli w Wojewódzkich Mistrzostwach Strzeleckich i Sportów Obronnych OHP.

DSCF3768

Organizatorami inicjatywy była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl. Głównym celami przedsięwzięcia było: promowanie sportów obronnych, kształtowanie u młodzieży odporności psychicznej, fizycznej i poczucia dyscypliny oraz stworzenie warunków umożliwiających sprawdzenie swojej sprawności fizycznej. Zawody odbyły się w Ząbkowicach Śląskich na stadionie miejskim.

Do najważniejszych konkurencji mistrzostw zaliczały się: konkurencja strzelania z broni pneumatycznej, bieg przełajowy, rzut granatem oraz wiedzy patriotyczno-historycznej przeprowadzony przez przedstawicieli Wojewódzkiej Komendy Policji we Wrocławiu.

DSCF3711

Choć nie udało nam się stanąć na podium bawiliśmy się wyśmienicie. Towarzyszył nam sportowy duch rywalizacji, wola wypróbowania swoich możliwości oraz chęć sprawdzenia wiedzy jaką posiadamy, a która wiemy już powinna towarzyszyć młodemu Polakowi. Wspaniała pogoda nie opuszczała nas, a na świeżym powietrzu przy wspaniałym słoneczku tym bardziej cieszyliśmy się posiłkiem pod chmurką. Pyszne bułki na drugie śniadanie i pieczone kiełbaski smakowały jak nigdy to fizycznym wysiłku. Pozytywnie zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do naszych domków, oczywiście zamiarem wybrania się zawody za rok

Magdalena Kisiel

Wychowawca ŚHP

w Dzierżoniowie

BRAK KOMENTARZY