Dzień Ziemi 2014

Dzień Ziemi 2014

10
0
PODZIEL SIĘ

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi ze względu na egzaminy gimnazjalne odbyły się w naszej szkole 22 maja 2014 roku.

EŁ 14.06 Gim Dzień Ziemi04

Naczelną ideą przyświecającą obchodom było uświadomienie wszystkim słuchaczom, że ludzie powinni zadbać o to, aby dobra przyrody, z których korzystamy w codziennym życiu, mogły się odradzać, że problem śmieci nie kończy się w momencie wyrzucenia odpadków do kosza. Ważne jest ich selekcjonowanie. Uczniowie klas pierwszych biorący udział w przedstawieniu zaapelowali o humanitarny stosunek do wszystkiego, co żyje, ale również i do tego wszystkiego, co nadaje przyrodzie swoisty urok i niepowtarzalność.

EŁ 14.06 Gim Dzień Ziemi29

„ Ekologia na wesoło”, to tytuł przedstawienia, którego akcja dzieje się w środku pojemnika na śmieci, w które wcieliły się uczniowie klas pierwszych. Perypetie śmieci przeplatane były rytmicznymi piosenkami, których treści nawoływały do potrzeby poszanowania praw przyrody oraz propagowały zachowania proekologiczne. Przedstawienie to uczniowie zaprezentowali również dzieciom młodszym z nauczania początkowego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, które zostały zaproszone do naszej szkoły oraz przedszkolakom Przedszkola Publicznego „ Na Akacjowym Wzgórzu”, u których gościnnie wystąpili 19. maja. Wśród najmłodszych wzbudziło ono duże zainteresowanie. Dodatkową atrakcją dla nich były zagadki przyrodnicze oraz zabawy ruchowe przy muzyce.

EŁ 14.06 Gim Dzień Ziemi42

Jednym z punktów programu był również pokaz mody ekologicznej przygotowany przez p. Gizelę Wochnik. Modelki zaprezentowały się w strojach wykonanych z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu m.in. folii, papieru, gazet, opakowań, torebek foliowych i papierowych. Na pokazie mody można było zobaczyć strój ekologiczny wieczorowo-wizytowy , codzienny, kreację ślubną.

EŁ 14.06 Gim DzieĹ„ Ziemi41 EŁ 14.06 Gim DzieĹ„ Ziemi81

Prezentacje przedstawień tematycznych są jednym z ważnych elementów współpracy między gimnazjum a innymi placówkami oświatowymi z naszego terenu, współpracy pomiędzy dziećmi młodszymi i starszymi. Dla grona pedagogicznego przedszkola czy szkoły podstawowej, to również obserwacja losów swoich absolwentów, rozwijania ich uzdolnień.

Organizatorzy :

Maria Lenarczyk Krystyna Lachowicz

BRAK KOMENTARZY