Dzień Otwartej Szkoły w Niemczy

Dzień Otwartej Szkoły w Niemczy

13
0
PODZIEL SIĘ

12 kwietnia  odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Na początku były prezentacje artystyczne i pokaz karate. Po prezentacjach artystycznych zaproponowaliśmy naszym gościom moc atrakcji, m.in. warsztaty fizyczne, przyrodnicze, kulinarne.

b_600_600_16777215_1___images_2012_zs_niemcza_2014_Dzien_otwartej_szkoly_ADZOSZ15

Można było obejrzeć stare szkolne kroniki i kolekcję pocztówek z Niemczy, kupić zabawki, dekoracje świąteczne, ciasto, watę cukrową oraz samodzielnie wykonać ozdoby wielkanocne. O swojej pracy opowiedział też szkolny logopeda.

b_600_600_16777215_1___images_2012_zs_niemcza_2014_Dzien_otwartej_szkoly_ADZOSZ21b

Panie ze świetlicy zorganizowały turniej badmintona, nagrodą główną był voucher na dowolny mecz Śląska Wrocław w sezonie 2013/2014. Wyniki turnieju: I miejsce -Szymon Bartkiewicz, II m. – Julia Winnicka i III m. Weronika Maciąg. W ramach Dnia Otwartej Szkoły w klasie I i IIIb odbyły się kolejne warsztaty kulinarne przygotowane przez mamę jednej z uczennic panią Kingę Bajcar. Dzieci miały okazję spróbować rozmaitych ekologicznych produktów: dżemów, soków, nasion, owoców, np. prażonej gryki, owoców morwy, fig, daktyli, granulowanego pyłku kwiatowego, nasion sezamu i wielu, wielu innych. Następnie wykonały jajowo-serowo-warzywne koreczki i sałatkę jarzynową z jajkiem.

b_600_600_16777215_1___images_2012_zs_niemcza_2014_Dzien_otwartej_szkoly_ADZOSZ46

Wzięły udział w konkursie na przepis na surówkę obiadową wykonaną z produktów firmy POLSKIE EKO ZAGRODY. Zwycięska drużyna otrzymała słodką nagrodę, natomiast za aktywną pracę całych klas i ich rodziców obie klasy otrzymały wspólną nagrodę ufundowaną przez firmę „Polskie Eko Zagrody” – 150 zł.Na koniec dzieci z pomocą rodziców przygotowały deser owocowo-twarożkowo-śmietankowy, podany w wafelku, udekorowany kolorową posypką.

SPONSORZY IMPREZY:

POLSKIE EKO ZAGRODY, BH CDN, OGRÓDEK DZIADUNIA, SOKI REGIONALNE, KUPIEC, BUŁGARSKIE SMAKI, OSKOŁA, OWOCOWA ROZKOSZ, DOMOWY MARKET, DEKORACJE DO TORTÓW, EUROSER POLSKA.

Uczniowie, rodzice, dyrekcja i wychowawcy dziękuję pani Kindze Bajcar za zaangażowanie i zorganizowanie warsztatów.

Dyrekcja szkoły i wychowawcy dziękują Państwu Damianowi i Marcelinie Drabikom za pomoc w dowiezieniu wszystkich produktów do szkoły. Dziękujemy też wszystkim rodzicom, którzy przybyli tego dnia do szkoły i dzielnie pomagali przy przygotowaniu posiłków i sprzątaniu klas. DZIĘKUJEMY!!!

UM Niemcza

BRAK KOMENTARZY