„Dzielnicowy bliżej nas” – konferencja

„Dzielnicowy bliżej nas” – konferencja

0
UDOSTĘPNIJ

Z inicjatywy policjantów z powiatu dzierżoniowskiego zorganizowano konferencję pn. „Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnicy tego przedsięwzięcia rozmawiali m.in. na temat roli dzielnicowego w kształtowaniu poczucia bezpieczeństwa w środowisku lokalnym. Spotkanie było także doskonałą okazją do omówienia wprowadzanych rozwiązań i ich zastosowania w aspekcie inicjowania różnego rodzaju działań na rzecz bezpieczeństwa.

dzielna2

Powiatową konferencję pn. ,,Dzielnicowy bliżej nas”; zorganizowali tuż przed weekendem funkcjonariusze z Dzierżoniowa. Udział w tym przedsięwzięciu wzięła kadra kierownicza policji powiatu dzierżoniowskiego oraz dzielnicowi z wszystkich jednostek Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Spotkanie zainaugurował insp. Marek Mitraszewski Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie. Podczas swojej wypowiedzi komendant zwrócił uwagę na realizowane przez dzielnicowych zadania i ich w niezwykle ważną rolę w aspekcie bezpieczeństwa mieszkańców. Dodał, że instytucja dzielnicowego jest na tyle ważną dla prawidłowego jej funkcjonowania, że obok np. wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń, stanowi jeden z istotnych elementów uspołeczniania działań Policji. Nadmienił, że działania te realizowane są m.in. w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Następnie głos zabrał podinsp. Przemysław Marut Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dzierżoniowie, który opowiadał o formule pracy dzielnicowych polegającej przede wszystkim na zbliżeniu ich do społeczeństwa. Podkreślił, że jest to niewątpliwie właściwy kierunek działań mających na celu ułatwienie mieszkańcom bezpośredniego kontakt z dzielnicowym i uzyskania pomocy. Dodał, że program „Dzielnicowy bliżej nas” to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych, a jak wiemy realizowane przez nich zadania są niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli.

Podczas konferencji została szczegółowo omówiona również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda wykorzystywana w celu rozwijania komunikacji ze społeczeństwem. Zwrócono także uwagę na to, że Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa należy traktować, jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym.

Organizatorzy konferencji omawiając nową formułę funkcjonowania dzielnicowych mówili także o otwartość i aktywność dzielnicowych, którzy powinni być również inicjatorami działań na rzecz bezpieczeństwa w swoich rejonach służbowych.

UDOSTĘPNIJ

BRAK KOMENTARZY