Dyskusja o przyczynach rezygnacji Pani poseł Lidii Geringer de Oedenberg

Dyskusja o przyczynach rezygnacji Pani poseł Lidii Geringer de Oedenberg

30
9
PODZIEL SIĘ

Błąd łatwiej dostrzec niż prawdę, bo błąd leży na wierzchu, a prawda w głębi.

Johann Wolfgang Goethe

jankowski na stronę DTPZ głębokim żalem i niedowierzaniem przyjąłem decyzję Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg dotyczącą rezygnacji z przynależności do SLD. Zabolały mnie zwłaszcza zarzuty kierowane pod adresem Partii. Rozumiem, że w każdej partii, także w SLD mogą być osoby niegodne, zwykli karierowicze, nie jest to jednak powód do uogólnień. Wszystkie problemy można rozwiązać w sposób demokratyczny. Dyskusja, konsultacje i głosowanie, to główne narzędzia demokracji. Uważam, że decyzja o wystąpieniu z SLD podjęta przez Panią Poseł, nawet bez najmniejszej próby poszukiwania wsparcia u swoich wyborców, może budzić rozgoryczenie.

Dlatego pragnę serdecznie przeprosić wyborców którzy na skutek prowadzonej przeze mnie Kampanii Wyborczej oddali swój głos na kandydaturę Pani Lidii Geringer de Oedenberg uwzględniając jej członkostwo w SLD i obecnie po rezygnacji Pani Poseł z przynależności partyjnej czują się oszukani.

Pragnę przypomnieć, że Sojusz Lewicy Demokratycznej jest partią dla której nadrzędnym celem jest służba publiczna, a nie indywidualny interes, zwłaszcza osób piastujących stanowiska z rekomendacji partyjnej. Niestety jak ujawniły „taśmy prawdy” wielu decydentów zapomniało o swojej służbie publicznej i buduje oligarchię. Niestety również Sojusz Lewicy Demokratycznej nie jest wolny od zapędów dyktatorskich. Liczę więc na pełne i rzetelne wyjaśnienie przez Radę Krajową konfliktów wewnątrz grupy posłów SLD-UP w Parlamencie Europejskim i partyjną dyskusję na ten temat.

W Bielawie zwołałem otwarte zebranie na niedzielę 6 lipca godz. 1000. Zebranie odbędzie się w Bielawskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Wolności 24. Zapraszam na Zebranie również osoby niezrzeszone, sympatyków i przeciwników SLD.

Jerzy Edmund Jankowski

9 KOMENTARZE

 1. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o stołeczki w Brukseli. A może o spadające słupeczki gasnącej partyjeczki kanapowej SLD.

  • Wstąpi do partii rozsądku i rozwagi gdzie pracuje się dla dobra Polski a nie kupczy sie małymi doraźnymi interesami.

 2. Lidka Ulatowska ich wydymała jak tanie dziwki przy autostradzie, no ale czego się spodziewać po takim choćby Romku Kromce.

 3. sld komuchy stare już niedługo elektorat wymrze a JJ zgasi światło z kromką hehe stare dziady na emerytury a nie polityką się zajmować

 4. Kabaretowo wyglądają te spędy prowincjonalnych starych czerwonych dziadków.

 5. Może i ostatni Zimny Wojtku, ale lepiej polec w boju, niż umrzeć z zawiści.
  Bój to jest nasz ostatni,
  Krwawy skończy się trud,
  Gdy związek nasz bratni
  Ogarnie ludzki ród.
  Europę już ogarnął, jeszcze trochę powalczymy i możemy odejść!

 6. Banda starych dziadów i kilku cwaniaczków z robotą załatwioną przez koleżkę bez matury.

Comments are closed.