Dwie nowe firmy w Dzierżoniowskim Parku Przemysłowym

Dwie nowe firmy w Dzierżoniowskim Parku Przemysłowym

32
0
PODZIEL SIĘ

ipd_2.0_z_inwestorami

Producenci foteli lotniczych i zaworów kulkowych rozpoczynają działalność w drugiej już w Dzierżoniowie hali Invest-Park Development. To kolejne miejsca pracy stworzone przy udziale miasta. Na powierzchni ok. 4 tys. m2 powstały pomieszczenia produkcyjno-magazynowe i biurowe.

Działalność w Dzierżoniowskim Parku przemysłowym rozpoczyna Franklin Products sp. z o.o. i mający swoją fabrykę na terenie dzierżoniowskiej podstrefy Broen SA.

Invest-Park Development jest spółką budującą nowoczesne hale pod wynajem. Jednym z jej udziałowców jest Dzierżoniów. Pierwszą taką halę w naszym mieście oddano do użytku w 2011 roku. Od tego czasu działalność prowadzą w niej dwie firmy. Zaraz po jej zagospodarowaniu zapadła decyzja o budowę kolejnej.

– Udział w spółce miał w założeniu podnieść konkurencyjność Dzierżoniowa przy zdobywaniu kolejnych inwestorów. Wynikająca z analizy potrzeb rynku oferta bardzo szybko spotkała się z zainteresowaniem. To kolejne wzmocnienie dzierżoniowskiej gospodarki – mówi burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun.

Dzierżoniowski Park Przemysłowy znajduje się przy w pobliżu Dzierżoniowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (przy ul. Strefowej). W nowej hali do wynajęcia jest jeszcze pomieszczenie o powierzchni 330 m2 oraz część biurowo–socjalna o powierzchni ok. 250 m2.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY