Dwa medale na Słowacji dla KS OSIR Bielawa

Dwa medale na Słowacji dla KS OSIR Bielawa

19
0
PODZIEL SIĘ

Od 11. do 13. kwietnia Klub Sportowy „OSiR” Bielawa przebywał w słowackim Popradzie na XIX Międzynarodowych Zawodach Pływackich, zaliczanych do Pucharu Słowacji oraz VII Memoriale Filipa Lutza.

 osir_bielawa_slowacja_2

W tegorocznych zawodach uczestniczyła rekordowa liczba 51. klubów i 660. zawodników ze Słowacji, Izraela, Słowenii, Polski, Czech, Rumunii, Węgier i Ukrainy. Bielawscy pływacy przyjechali do Popradu, miejscowości położonej u podnóża Tatr, na zaproszenie zaprzyjaźnionego Klubu Pływackiego Aquacity Poprad. Nasz klub reprezentowali: Kamila Salamon, Julia Skwara, Emanuela Flisak, Diana Boczkowska, Oskar Ewulum, Damian Rak, Marceli Kołodziej, Marcin, Michał, Damian Drzyzgaoraz Daniel Wiewiórka.

 osir_bielawa_slowacja_1

Młodsze dzieci po raz pierwszy miały okazję rywalizować na dużym 50 – metrowym basenie. Mimo ogromnej konkurencji i my mogliśmy cieszyć się z medali. Kamila Salamon wywalczyła złoto na 50 m stylem grzbietowym oraz srebro na 100 m stylem klasycznym. Niewiele zabrakło również Danielowi Wiewiórce, który na 50 m stylem motylkowym uplasował się tuż za podium.

 osir_bielawa_slowacja_3

Międzynarodowe zawody w Popradzie były również okazją do nawiązania kontaktów z innymi klubami i zaproszenia ich do przyjazdu na zawody pływackie do Bielawy. W tym roku, dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta, OSiR w Bielawie oraz Klubu Sportowego OSiR Bielawa, bielawski Puchar Lata został rozszerzony do 2 dni. Będą mogły wziąć w nim udział starsze dzieci i młodzież.

Duże podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu na Słowację należą się Państwu Karolinie i Markowi Drozdowskim oraz Panu Tomaszowi Musze. Po raz kolejny pokazali oni ogromne serce dla dzieci i ich rozwoju sportowego.

Rzecznik – Łukasz Masyk

BRAK KOMENTARZY