Duży sukces gimnazjum

Duży sukces gimnazjum

17
0
PODZIEL SIĘ

Gimnazjalistki z Piławy Górnej bardzo dobrze wypadły w wojewódzkim konkursie „Mania Działania”. Z Wrocławia obie wróciły z nagrodami. Jedna z laureatek w czerwcu pojedzie do Kielc, powalczyć na etapie ogólnopolskim.

20140514a_klaudia0

We Wrocławiu 8 maja spotkali się laureaci lokalnych etapów imprezy. Wojewódzki konkurs „Mania Działania” składał się z dwóch części. Uczniom utalentowanym plastycznie przyświecało hasło „Sztuka nas szuka”, a uzdolnieni muzycznie konfrontowali umiejętności podczas konkursu zatytułowanego „Odjechani Muzofani”.

Do obydwu części przystępowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Piławskie Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru reprezentowały Pamela Dudek i Klaudia Siedlecka. Pamela w konkursie muzycznym zajęła 3 miejsce, a Klaudia zwyciężyła w części plastycznej i tym samym zakwalifikowała się do udziału w etapie ogólnopolskim. Do Kielc pojedzie 13 czerwca.

 20140514a_klaudia1

Przy okazji „Manii Działania” uczniowie z nauczycielami wzięli udział warsztatach. Muzyczne poprowadził znany polski artysta Maciej Miecznikowski, a plastyczne Małgorzata Czuj, edukator z Zamościa.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY