Drugie miejsce w Pucharze Polski!!

15
0
PODZIEL SIĘ

Natalia Mielnik z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła II miejsce w wyścigu ze startu wspólnego podczas I serii Pucharu Polski, rozgrywanej w ten weekend w Kłomnicach. Miejsce to zajęła po finiszu z mocno rozciągniętego peletonu.

_MG_8986 (1024x683)

Wyścig wygrała Paulina Brzeźna-Bentkowska z TKK Pacyfic Toruń a trzecia była Daria Pikulik z klubu BCM Nowatex Ziemia Darłowska. Bardzo dobrze pokazała się również Weronika Laszkiewicz, która w juniorkach młodszych otarła się o podium zajmując 4 miejsce po finiszu z grupy.

_MG_9531 (1024x683)

Zmagania w Pucharze Polski rozpoczęły sobotnie wyścigi jazdy indywidualnej na czas na dystansie 11 km. Wśród elity kobiet: Paula Guz zajęła 11 lokatę, 16 była Paulina Cywińska, 28 Natalia Mielnik a 32 Monika Kopińska. W rywalizacji juniorek 8 miejsce zajęła Dorota Przęzak, która w kobietach open była 21. Wyścig juniorek młodszych to 24 miejsce Weroniki Laszkiewicz a 32 Sandry Traczyk. Kolejnym startem był wyścig juniorów młodszych. Tutaj najlepiej spisał się Paweł Szóstka, który był 92, 141 był Dominik Torczka a 119 Michał Mroczkowski, który pomimo upadku na zakręcie walczył do końca.

966183_747946451905324_7610225714495936095_o

Niedziela to już wyścigi ze startu wspólnego na 17km rundach wokół Kłomnic. Jako pierwsi wystartowali juniorzy młodsi na dystansie 54km. Rywalizacja u nich przebiegała na bardzo wysokim poziomie sportowym, ponieważ do startu przystąpiło ponad 220 zawodników z całej Polski. Tutaj pechowy był start dla naszych juniorów młodszych, ponieważ każdy z nich uczestniczył w upadku. Najlepiej spisał się Paweł Szóstka, który był 74 a Michał Mroczkowski zajął 115 pozycję.

1082588_747967831903186_6457377122156081102_o

Dominik Troczka z powodu strat sprzętowych nie ukończył rywalizacji. Wyścig juniorek młodszych na dystansie 36km to 4 miejsce Weroniki a 32 Sandry. Wyścig wygrała Makarewicz Katarzyna z klubu MayDay Team Start Lublin. Na koniec startowały panie na dystansie 74km. Tutaj druga była Natalia, na 5 pozycji uplasowała się Monika a 20 była Paula. Paulina Cywińska niestety uczestniczyła w upadku na 1,5km do mety i ukończyła zmagania za peletonem. Dziewczyny jechały drużynowo i czujnie. Zrealizowały swoje założenia taktyczne.