Druga wygrana Lechii

12
0
PODZIEL SIĘ

31925_filePodopieczni Zbigniewa Soczewskiego wygrali 2:0 (0:0) swoją drugą grę kontrolną. Po niezłym meczu dwóch ekip będących w trakcie ciężkich fizycznie przygotowań lepsi okazali się „trójkolorowi”. Obie bramki, pierwsze w swojej seniorskiej przygodzie z piłką zdobył 16-letni Jakub Bolisęga, włączony przed sezonem do kadry pierwszej drużyny

Obie drużyny są w fazie ciężkich fizycznie treningów, więc nie można było spodziewać się świeżości po piłkarzach. Ci jednak stworzyli całkiem niezłe, futbolowe widowisko. Pierwsza część meczu miała wyrównany charakter. Goście raz poważnie zagrozili bramce Sztandery, oddając strzał zza pola karnego w słupek. Trójkolorowi mieli za to rzut karny po faulu na Mariuszu Paszkowskim. „Jedenastki” nie wykorzystał Maciejewski. W drugiej połowie gra, szczególnie naszego zespołu, rozruszała się. W jednej i drugiej ekipie doszło do kilku zmian.

Na placu gry pojawił się między innymi niespełna 16-letni Jakub Bolisęga, który niedługo po swoim wejściu po indywidualnej akcji zdobył swoją pierwszą bramkę w seniorskiej piłce. W drugiej połowie młodzi Lechici sprawiali nieco lepsze wrażenie od będących na obozie przygotowawczym zawodników z Kluczborka i tę przewagę udokumentowali drugim golem. Akcję bramkową wypracował Niedojad, a sfinalizował ją wspomniany Bolisęga. Spotkanie kończymy wygraną 2:0, która na pewno nastraja optymistycznie. Ważniejsze jednak od rezultatu jest to, że gra wyglądała całkiem nieźle. Testowany w drużynie Marcin Buryło może być sporym wzmocnieniem kadry. Czekamy więc na kolejne gry kontrolne.

Sztandera (46` Malec)- M. Paszkowski (60` Tyc), P. Paszkowski (46` Starzec), Błaszczyk, Leśniarek, Pietkiewicz ( 60` Szwagrzyk), Korkuś (60` Rakoczy), Maciejewski (55` Waligóra) Buryło ( 55` Bolisęga), Kret, Ochota (46` Niedojad)