Drogi do remontu w Piławie Górnej

Drogi do remontu w Piławie Górnej

9
0
PODZIEL SIĘ

drogaBurmistrz Piławy Górnej 24 czerwca podpisała kolejne umowy na remonty dróg gminnych. Prace będą prowadzone na ulicy Kasztanowej oraz drodze wewnętrznej przy ulicy Piastowskiej.

Do 30 października ma zakończyć się przebudowa nawierzchni ulicy Kasztanowej i chodnika. Za 129.150 złotych przedsiębiorstwo „ROKAM” położy na drodze nową warstwę bitumiczną i wyłoży kostką betonową chodniki oraz zatoki postojowe. Powstanie również pas zieleni pomiędzy drogą a chodnikiem.

Z kostki będzie też zbudowana droga wjazdowa do posesji nr 50A przy ulicy Piastowskiej. Zakres robót obejmuje wykonanie nowej nawierzchni drogi i wymianę uszkodzonych urządzeń kanalizacji deszczowej. Remont wart 141.787,76 zł wykona do 30 października bielawska Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa.

Realizacja, tak oczekiwanych przez mieszkańców zadań, jest możliwa dzięki środkom zarezerwowanym w budżecie oraz wsparciu finansowym z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Gmina Piława Górna otrzymała dofinansowanie o wartości 80% kosztów robót.

UM Piława Górna

 

 

 

BRAK KOMENTARZY