Droga Krzyżowa Josefa Schilta

Droga Krzyżowa Josefa Schilta

16
0
PODZIEL SIĘ

Muzeum Miejskie Dzierżoniowa zaprasza 30 maja na wernisaż wystawy „Pasja artystyczna w tworzeniu Pasji. 110 lat Drogi Krzyżowej w kościele św. Jerzego”. Bedzie to ekspozycja poświęcona twórczości Josefa Schilta.

detal_1

Wydarzenie rozpocznie o godz. 18.30 wykład dr Joanny Lubos-Kozieł „Rozwój Rzeźby kościelnej w drugiej połowie XIX i pierwszej XX wieku”. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi wybrane stacje Drogi Krzyżowej z kościoła św. Jerzego oraz mało znane przedstawienia z kaplicy Sióstr Elżbietanek w Dzierżoniowie. Całość uzupełnią bogate opisy historii nabożeństwa Męki Pańskiej, przedstawienie sylwetki twórcy oraz jego warsztatu artystycznego.

Josef Schilt (1862-1939) urodził się i tworzył w Kißlegg (Badenia-Wirtembergia). Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w warsztatach mistrzów algawskich, w Stuttgarcie, w Augsburgu i we Freiburgu. Rzeźbiarz odniósł sukces komercyjny i artystyczny: jego dzieła trafiały daleko poza granice rodzinnego landu – między innymi na Śląsk, a nawet do Brazylii.

Ekspozycja wystawy potrwa do 31 sierpnia. Wstęp na nią kosztuje 5 zł (normalny) i 3 zł (ulgowy). Bilety dla grup szkolnych – informacja pod numerem telefonu: 74 64 64 661.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY