Droga Dzierżoniów – Łagiewniki OTWARTA

Droga Dzierżoniów – Łagiewniki OTWARTA

22
11
PODZIEL SIĘ

DL1_wstega1

Na ten moment z niecierpliwością czekało wielu mieszkańców naszego powiatu. 31 października droga wojewódzka nr 384 na odcinku Dzierżoniów – Łagiewniki została przekazana do użytkowania. Kierowcy mogą cieszyć się piękną, szybką, a co najważniejsze bezpieczną drogą.

W uroczystym otwarciu drogi wzięli udział senator Stanisław Jurcewicz, posłowie Katarzyna Mrzygłocka, Teresa Świło, Robert Jagła, wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz, marszałek województwa Cezary Przybylski oraz członkowie Zarządu Województwa, radni województwa, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, władz powiatu, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu dzierżoniowskiego, ksiądz prałat Zygmunt Kokoszka, a także przedstawiciele wykonawcy – firmy Polimex Mostostal SA.

DL3

Gospodarzem spotkania był starosta Janusz Guzdek, który wspomniał, że realizacja inwestycji wymagała ogromnego nakładu pracy i zaangażowania wielu osób, zarówno na etapie prac projektowych, jak i robót budowlanych.

Starosta szczególnie wyróżnił senatora Stanisława Jurcewicza, który miał istotny wkład we wpisanie przebudowy do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Województwa Dolnośląskiego, dzięki czemu realizacja rozpoczęła się przed 2013 rokiem.

– Przebudowa wymagała też dużej cierpliwości ze strony mieszkańców, którzy najpierw musieli znosić katastrofalny stan drogi, a później utrudnienia związane z objazdami – mówił starosta. – Dziś możemy się cieszyć piękną, szybką, a co najważniejsze bezpieczną drogą, która będzie nam służyła przez długie lata.

Koszt przebudowy drogi wojewódzkiej nr 384 o długości ok. 16 km wyniósł blisko 90 mln zł. Inwestycję zrealizowało Województwo Dolnośląskie przy udziale środków unijnych w wysokości ok. 42,5 mln zł. Inwestycję wsparły samorządy Powiatu Dzierżoniowskiego.

Droga wojewódzka nr 384 Dzierżoniów – Łagiewniki ma strategiczne znaczenie dla rozwoju Powiatu Dzierżoniowskiego.

Jej przebudowa poprawiła komunikację ze stolicą regionu oraz z drogą krajową nr 8. Lepsza jakość trasy ułatwi dojazd inwestorów do Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz zachęci turystów do odwiedzenia naszych terenów, co przyczyni się do ożywienia gospodarczego powiatu. Przede wszystkim jednak modernizacja drogi poprawiła bezpieczeństwo i komfort podróżujących nią mieszkańców.

DL2_drzewko2

W ramach przebudowy droga wojewódzka Dzierżoniów – Łagiewniki zyskała nową, poszerzoną nawierzchnię, obwodnice Sieniawki i Uciechowa oraz ciąg pieszo-rowerowy na odcinku Łagiewniki – Sieniawka.

Wybudowano również wiadukt nad drogą gminną i mosty nad istniejącymi ciekami wodnymi. W zakresie ochrony akustycznej przed hałasem wybudowane zostały ekrany akustyczne. Dla poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi zamontowano wzdłuż jezdni bariery stalowe.

Na całym odcinku trasy wykonano pobocza, skrzyżowania, chodniki, zjazdy do posesji, zatoki autobusowe, kanalizację oraz – w ramach ochrony środowiska – przejścia dla zwierząt.

11 KOMENTARZE

  • Gdyby mieli choć odrobinę oleju w głowie to zrobiliby to po cichu i bez tego blichtru. Państwo z PO my nie jesteśmy idiotami. Otwarcie drogi przed wyborami nie przyspoży wam wyborców.

 1. Gromadzka…. zawsze się pcha tam gdzie jej nie chcą…. wybory w końcu się zbliżaja to sie baba musi ludzią pokazać… ale kto mądry i kto zna tą Panią to wie co to za człowiek….

 2. No wreszcie wymęczyli drogę, ciekawe o ile ona będzie drozsza od drog budowanych w Niemczech Czechach czy na Wegrzech, i kiedy ja beda od nowa remontowac. bo to w Polsce standart. Nie ma sie co dziwic bo drogi za panowania Donaldino tusko tak sie buduje, a on tak rzadzil Polską, ze tera trzesie POrteczkami
  „Tusk przerażony ,że Kaczyński wsadzi go do więzienia .

  Sytuacja kraju jest dramatyczna. Tusk obłożył Polaków gigantycznym długiem, jego cicha przychylność pozwoliła rozróść się skorumpowanym mafiom urzędniczym , które opanowały przestrzeń publiczna . Wspieranie przez Tuska nepotyzmu , kumoterstwa i bezhołowia pasożytniczej klasy urzędniczej pozwoliło obciążyć społeczeństwo polskie ponad stoma tysiącami nowych urzędników , nowych pasożytów . Polska jęczy pod ciężarem utrzymania 660 tysięcy urzędników .Co najmniej cztery miliony Polaków uciekło spod bandyckiego systemu podatkowego III RP . Dług Tuska dodany do poprzedniego zadłużenia i piramida odsetek przekształciły Polaków w chłopstwo pańszczyźniane pracujących w pocie czoła pod batem ekonomów . Oligarchia rozkrada na żywca dziesiątki miliardów złotych , bo do tego służą najdroższe na świecie drogi , mosty, stadiony . Jedne z najdroższych na świecie leków . Za chwile będziemy najdroższą na świeci energię , najwyższy i najbardziej restrykcyjny podatek kataralny . Wyludnienie Polski , nędza zataczająca coraz szersze kręgi .

  Jednak to co widzimy to dopiero początek . Orłowski przewiduje 10, 15 procentową inflacje. Ale wartość inflacji może sięgnąć o wiele wyżej . Spadek ratingu Polski i spadek wartości złotówki dramatycznie podniesie zadłużenie i koszty odsetek płaconych od długów III RP. Tak wysoka inflacja to znak załamania gospodarczego , bo przy takiej inflacji gospodarka, przedsiębiorcy nie mogą normalnie działać . Inflacja , załamanie gospodarcze plus podatek katastralny oznacza wywłaszczanie milionów Polaków z ich majątku.

  Ziemkiewicz jaki pierwszy przewidywał , że Kaczyński wsadzi Tuska do wiezienia , ba przewidywał , że każdy premier , niekoniecznie Kaczyński wsadzi Tuska do więzienia

  Ziemkiewicz „Ale też sukces, jakim jest zachowywanie popularności przez trzy lata kosztem wielkiego picu, mnożenia długów i odkładania na wieczne nigdy problemów, które już dawno powinny być załatwione, ma swoją cenę. Tą ceną będzie, tak jak było w przypadku Gierka, nagła katastrofa. Myślę zresztą, że Donald Tusk już jest na to przygotowany i jego plan polega na tym, żeby pociągnąć jeszcze rok–dwa w tym picu, a potem przeskoczyć na jakieś unijne synekury i zostawić za sobą walący się gmach. Myślę, że mu się to nie uda i jestem głęboko przekonany, że Tusk będzie pierwszym premierem w historii Polski, który po zakończeniu kadencji znajdzie się w więzieniu.

Comments are closed.