Drodzy mieszkańcy Bielawy!

Drodzy mieszkańcy Bielawy!

21
87
PODZIEL SIĘ
Patryk Hałaczkiewicz
Patryk Hałaczkiewicz

Dzisiaj nasze miasto stoi w obliczu największych wyzwań od momentu uzyskania praw miejskich 90 lat temu. Już tylko przez kilka lat będą płynąć do Polski ogromne pieniądze z Unii Europejskiej. Od tego, jak Bielawa je wykorzysta, zależy czy my, bielawianie będziemy żyć w rozwijającym się i przyjaznym dla swych mieszkańców mieście. Takim, z którego nie będzie masowo emigrować młodzież i w którym ludzie będą mogli śmiało patrzeć w przyszłość.

Od lat uczestniczę w obywatelskim życiu naszego miasta. Dzisiaj, gdy waży się przyszłość Bielawy wiem, że nie mogę stać z boku. Zależy mi na naszym mieście. Mieszkałem w kilku miejscach w Polsce, ale zawsze byłem i jestem bielawianinem. Dla miasta walczyłem na boisku, grając w przez kilkanaście lat w Klubie Piłkarskim Bielawianka Bielawa.

Dziś chcę z Waszą pomocą zawalczyć o dobrą przyszłość dla Bielawy, dla nas i naszych rodzin. Zainicjowana przeze mnie niedawno akcja KolejDlaBielawy.pl pokazała, na jak pozytywną, przyjazną i otwartą postawę mieszkańców możemy liczyć, gdy zaproponuje się im udział w ciekawym projekcie. Ogromne zainteresowanie utwierdziło mnie w przekonaniu, że to w Bielawie chcę działać i zrobię wszystko co w mojej mocy, aby dokonać w niej pozytywnej zmiany. Na dziś żadna z formacji partyjnych tego nie gwarantuje, dlatego potrzebna jest bezpartyjna inicjatywa obywatelska. Chcę realnie wykorzystać potencjał miasta i jego mieszkańców. Wiem jak to zrobić. W najbliższym czasie zaprezentuję pomysły na uzdrowienie Bielawy.

W obliczu powyższych okoliczności postanowiłem ubiegać się o urząd burmistrza naszego miasta. Wiem, że wraz z moimi współpracownikami mamy energię, pomysły i determinację, by uczynić z Bielawy miasto naszych marzeń. Wierzę, że mi w tym Państwo pomożecie. Bielawa jest naszą wspólną sprawą.

Patryk Hałaczkiewicz

87 KOMENTARZE

 1. Pisze pan, że od lat uczestniczy w życiu obywatelskim naszego miasta. W związku z tym mam pytanie jakiego miasta bo chyba nie ma pan na myśli Bielawy. Od lat mieszka pan we Wrocławiu gdzie też pan pracuje. Co w związku z tym łączy pana z Bielawą?

  • MD ty zawsze czepiasz się bzdur. Jest młody ambitny ma pomysły wniesie nową jakość do tego urzędu. Ja na niego głosuję.

 2. Młody, zdolny, elokwentny, wykształcony i zna języki – konkurenci nie mają szans, szczególnie ten bez matury.

 3. A ja nie zagłosuję bo mam już swojego kandydata czyli Piotra Łyzwę. On przynajmniej nie mydli oczu tak jak Hałaczkiewicz że kole dla… Przy każdych wyborach wypływaja tacy spadochroniarze. Tym bardziej że Bielawa to nie Wrocław i tu ludzie się znają, dlatego niezbyt wiarygodnie wypada ten kandydat, delikatnie mówiąc, mocno naciągając fakty…

 4. a jedna baba mówiła drugiej babie ,że ten kandydat wcześniej usilnie zabiegał u dwóch najpoważniejszych kandydatach o stanowisko wiceburmistrza w nowej kadencji, dostał kopa i teraz ten teatrzyk dla przedszkolaków.

 5. I to osiągnie jeśli wycofa sie przed wyborami. Albo juz mu pan Dź. zapłacił za bycie konkurentem dla PŁ

 6. Panie Patryku, zakładając, że został Pan burmistrzem naszego miasteczka, jakie będzie 5 pierwszych Pana decyzji?

 7. Nie znam gościa a w Bielawie mieszkam ładnych kilka lat. Widać każdy dziś może zebrac kilku znajomych i wystartować w wyborach.

  • Więc wiedz, że to gość który studiował we Wrocławiu i co mecz meldował się w Bielawie. Przez 5 lat. Za krótko mieszkasz, żeby wiedzieć. Możesz głosować na Dźwiniela, jego kojarzysz i jest pewnie w Twoim typie.

 8. Świetny kandydat. Nie trzeba będzie wybierać między śliskim komuszkiem, a kościółkowym niedojdą.

  • A ja na cwaniaka z wrocka nie zagłosuję. Równie dobrze może on startować na burmistrza w Strzegoomiu.

 9. Ludzie nie głosujcie na spadochroniarzy. Głosujcie na ludzi których znacie i wiecie co sie po nich spodziewać.

  • Dokładnie czyli na tych którzy doprowadzili to miasto do stanu w jakim teraz jest, dzięki nim mamy w naszym mieście prężnie działającą strefę ekonomiczną, „wspaniałą” leśną szkołę, piękną (ale trochę niebezpieczną) fontannę nad niestety (nie)naszym jeziorem, pięknie zmodernizowany park miejski (może do wyborów zdążą) no i wreszcie to na co najbardziej czekaliśmy jako mieszkańcy tego tętniącego życiem miasta – nową wspaniałą drogę do jeszcze miejskiego stawu „Cegielni” a jak kto woli do urzędującego burmistrza Bielawy. Jest pięknie. Dziękujemy Ci Ryszardzie.

 10. Kandydacie !hasełka i slogany ,jakie masz doświadczenie w zarządzaniu firmą,grupą ludzi ,jakimkolwiek samorządem np.zawodowym.Czy jesteś niezależny pod względem finansowym,pochwal się jakimkolwiek dorobkiem zawodowym.Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na te proste pytania to zwijaj manatki i wracaj do swojego sponsora.

 11. …Od lat uczestniczę w obywatelskim życiu naszego miasta…
  A w jaki sposób uczestniczysz kandydacie? Ściema aż w oczy kłuje…

 12. Trochę za duża ta marynarka na pana Patryka. I trochę za wysoko próbuje nagle wskoczyć. Nie był dotąd ani radnym, ani szefem firmy wytwarzającej zyski ( fundacje nie liczą się, bo nie generują dochodów). Niech próbuje swoich sił za 8 lat, gdy nabierze doświadczenia w pracy samorządowej. Akurat wtedy już będzie kończyć dwą drugą kadencję burmistrzowania pan Piotr Łyżwa.

  • Tak, bo młodzi to powinni jechać do Wrocławia albo wyjeżdżać z Polski. Powinni nami rządzić ludzie, którzy pamiętają Gomułkę, bo jakże inaczej… Fundacje generują dochody (nie wszystkie) i dziwi mnie, że osoba z tam mentorskim tonem o tym nie wie. Jeśli odpowiada Ci Dźwiniel i lubisz iść donikąd – głosuj na niego. Jeżeli uważasz że Łyżwa to dobry menedżer z doświadczeniem w biznesie generującym zyski – głosuj na niego. Tylko powiedz mi dlaczego tak dobry kandydat jest zgłaszany dopiero, gdy pani Kłodzka dała nogę. Nie ma doświadczenia w radzie gminy – prawda, ale to raczej atut, tam może i można czegoś się nauczyć, ale znacznie łatwiej nabrać złych nawyków i pogrążyć się w partyjnych gierkach. Ja uważam że trzeba dawać młodym szanse i na niego zagłosuję. Ale jeżeli uważasz, że ci sami ludzie którzy sprawują w Polsce władzę od 25 lat i zmieniają się tylko stołkami sprawując się dobrze, to masz 2 innych kandydatów. Tylko się potem nie dziw, że młodzi się z Bielawy ewakuują nie doceniając tego, że za 8 lat zgodzisz się na ich kandydydowanie.

 13. Super wiadomość!Pora przewietrzyć miasto i wykopać starych dziadków.Teraz kolej na młodych i energicznych, jak p. Hałaczkiewicz. Trzeba dać mu szansę, inaczej nic się w Bielawie nie zmieni.

 14. Dobry kandydat, bo bezpartyjny i nie powiązany z miejskimi układami i układzikami w SLD, PO, PiS. Już ma ogromną przewagę, bo przyciągnął do siebie sporo młodych, myślących ludzi.

 15. Jak ktoś wyżej słusznie zauważył panu Patrykowi brakuje doświadczenia w zarządzaniu i pracy samorządowej. A te ważne cechy ma kandydat na burmistrza Bielawy Piotr Łyżwa. Niech pan Hałaczkiewicz najpierw nabierze doświadczenia w samorządzie jako radny i za 4 lub raczej 8 lat wystartuje na burmistrza.

  • Zadziwia mnie ta tendencja niektórych do tego, żebym mówić innym co mają robić. Czy Pan Hałaczkiewicz mówi Ci co masz ty robić? Prawo do kandydowania na burmistrza nabywa się w wieku 18 lat. On am ponad 30. Chyba że się coś zmieniło ostatnio?

   • Nie mówię, co ma dokładnie robić pan Patryk, lecz piszę, co według mnie byłoby sensowniejszym rozwiązaniem dla niego. Mam prawo do swojej opinii, jak on do swego startu na burmistrza, a Ty, Anonimie, do jego obrony. Uważam tylko, że w jego karierze to może być zwykły falstart i tyle. Ambicja to dobra cecha, gdy idzie w parze z doświadczeniem i pokorą.

    • 25 lat miszkańcy pokornie patrzyli, co to nasze partyjne elity dla miasta zrobią, dokąd je zaprowadzą. I jesteśmy gdzie jesteśmy.

    • Czytasz co piszesz? Dokładnie piszesz co ma robić. „Niech pan Hałaczkiewicz najpierw nabierze doświadczenia w samorządzie jako radny i za 4 lub raczej 8 lat wystartuje na burmistrza”

 16. Ludzie szkoda słów ten cały piłkarz nie ma żadnych szans w tych wyborach i pewno on sam o tym wie. Dlaczego kandyduje jak wie, że przegra. O to jest prawidłowo zadane pytaNIE. Panie Hałaczkiewicz dlaczego pan kandyduje jak pan wie, że pan przegra.

 17. ani dźwiniel ani łyżwa, obaj siedzą po uszy w zawiłościach sceny politycznej, obaj długo siedzą na stołkach politycznych i co? bez zmian, czas na młodych, którzy nie będą pierdzieć kolejne lata na stanowiskach!

  • Marek, masz słabe informacje hehehe dzisiaj Piotr Łyżwa zaczął kampanię. Zrobili akcję na całą Bielawę, widziałem ich na Placu Wolności. Pewnie niedługo pojawią się zdjęcia i wtedy okaże się, że kłamiesz Marku!!!

 18. Patryk ty na burmistrza. Toż jak to usłyszałem to ze śmiechu się posrałem. Co ty chłopie jaja sobie robisz.

 19. Ten Hałaczkiewicz to bardzo cwany młodzian. Wymyślił akcje kolej dla Bielawy a wszyscy wiemy, że kolei w Bielawie nie będzie bo to wydatek kilkunastu milionów złotych i co ludzie z całej Bielawy będa jeżdzili na dworzec, żeby pojechać do Dzierżoniowa? Następnie ten młodzian w trakcie trwania tej akcji ogłosił, że startuje na burmistrza Bielawy. Ładnie to sobie Hałaczkiewicz wymyślił ale ludzie nie są głupkami. Naszczęście!!

 20. Czy to zdjęcie na którym się pan prezentuje jest robione w Bielawie? Wydaje mi się, że miejsce to znam z Wrocławia. Jeżeli się mylę to prosze wskazać miejsce w Bielawie gdzie pan je zrobił!! Z góry Dziękuję za odpowiedź.

 21. Ponawiam pytanie!!Czy to zdjęcie na którym się pan prezentuje jest robione w Bielawie? Wydaje mi się, że miejsce to znam z Wrocławia. Jeżeli się mylę to prosze wskazać miejsce w Bielawie gdzie pan je zrobił!! Proszę o odpowiedź!!!

   • A co to ma do rzeczy gdzie zdjęcie robione, ważne, że model uważa je za udane na tyle, aby publicznie go używać. Po cholerę atakować człowieka nie mając cienia argumentów? Co za menda rozpisuje hasła „kolej dla Bielawy = pociąg do koryta”? Może by tak dla odmiany merytorycznie?

 22. Pisze pan, że dla pana nie liczy się partia i , że w swojej działalności publicznej …. Jaką działalność publiczną pan prowadzi bo o niej nie słuszałem.

 23. Hałaczkiewicz fisze na fb że on ani z prawa ani z lewa tylko z ludźmi! Takiej bzdury juz dawno nie czytałem, a partie polityczne to kto tworzy panie kandydacie? zwierzęta? Taka deklaracja świadczy, że jest panu wszystko jedno z kim byleby się dorwać do władzy! Nie chcemy pana! niech pan wraca do rodziny do Wrocławia a nie egoistycznie mysli o własnej d…e

 24. Panie Hałaczkiewicz pan tak bardzo zabiegasz o tak zwane jowy ( jednomandatowe okręgi wyborcze ) A to wygląda tak, że jakiś tam Kazik z kryśką wygrywaja wybory. Po wygranych wyborach podejmują decyzję o usytuowaniu smietniska w środku miasta. Za cztery lata przegrywają wybory i ich nie ma A wysypisko zostaje. Tylko partie polityczne maja ciągłość i odpopwiedzialność. I taka jest prawda czy pan to przyzna czy nie. A wy na tych jowach próbujecie dotrzeć do wyborców i robicie się na demokratów. Bzdura Bzdura i jeszcze raz bzdura.

  • I to jest bardzo dobre pytanie! Przeszukując Internet wychodzi na to, że pracuje … nigdzie. Owszem, jest Prezesem Zarządu Fundacji Instytut Studiów Obywatelskich „Obywatele24.pl”, która to fundacja jak dotąd nie zrobiła nic, a ze swojej strony woła „wesprzyj nas (…) gorąco zachęcamy do wsparcia naszej Fundacji. Każda suma, nawet niewielka, na dla nas ogromne znaczenie.”

   No, ja myślę.

   Panie Patryku, z czego Pan żyjesz i z czego utrzymujesz swoją rodzinę?

   • Uściślając to „nic” odnośnie dorobku fundacji, zrobiono akcję „kolej dla Bielawy”, zrobiono Klub Dyskusyjny (informacja o jednym zebraniu inauguracyjnym) oraz wydano jeden nr magazynu „Wroclife”. Tzn, na stronie są niby dwa, ale zawartość jest taka sama. Na dodatek pod taką samą nazwą funkcjonuje całkiem inny projekt kulturalny (głównie koncerty we Wrocławiu) Ki’czrt?

    Mimo wszystko IMO to nic.

   • Przynajmniej nie żyje na koszt podatników, w odróżnieniu od obu konkurentów, których utrzymujemy z naszym podatków. To raz.

    Dwa – przed nami 2 miesiące kampanii. Niech się pokażą wszyscy kandydaci, niech zaprezentują swoje zaangażowanie, profesjonalizm, pracowitość. Zobaczmy kto ich realnie wspiera. A potem niech wygra najlepszy. Po co na nerwówka chłopaki?

 25. Pan Hałaczkiewicz twierdzi, że nie jest politykiem ale z wykształcenia jest…politologiem (!?!). Działa dla Obywateli24.pl… a co to za twór i jakie ma osiągnięcia??? Walczy o JOW-y… przecież mamy już jednomandatowe okręgi wyborcze, więc o co ten krzyk??? Wystarczy nam już Palikotów i Korwinów-Mikke. Ludzie są rozsądni i ta papka o kolei nie otworzy drzwi do urzędu, za to namiesza po bielawskiej prawej stronie. Lewicowy elektorat jest stały, gorzej z prawicowcami.

 26. Co wy czepiliście się tego Hałaczkiewicza. On nie odegra żadnej roli w tych wyborach. Konkurentem dla Łyżwy jest Dźwiniel.

  • To nie jest czepianie się, tylko prostowanie zmanipulowanych informacji. Jeżeli ktoś pozyskuje głosy wykorzystując łatwowierność wyborców to nie można inaczej? Jak wierzyć komuś, kto jeszcze nie zaczął a już kłamie?

Comments are closed.