Dotacje unijne jeszcze w tym roku

Dotacje unijne jeszcze w tym roku

12
0
PODZIEL SIĘ

herb_mDo 16 września dolnośląscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie innowacji produktowych lub procesowych. Do podziału jest ponad 29 mln zł.

Trwa nabór wniosków do Schematu 1.1.A2 RPO WD. Małe, średnie i mikro- przedsiębiorstwa, działające na Dolnym Śląsku przez co najmniej 2 lata mogą otrzymać zwrot nawet połowy kosztów inwestycji. Projekty, które dotyczą innowacji produktowych lub procesowych na poziomie przedsiębiorstwa, muszą jednak być zrealizowane do końca listopada tego roku.

W porównaniu do poprzednich naborów zwiększyła się dostępność dotacji. Obecnie nie jest już konieczne, aby innowacyjność sięgała poziomu regionu, kraju czy świata, a jedynie przedsiębiorstwa. Dofinansowane będą też prostsze inwestycje, jak np. zakup maszyn lub urządzeń ulepszających oferowane produkty. Inwestycję można zacząć realizować już od dnia ogłoszenia konkursu.

Za spełnienie kryteriów merytorycznych i sektorowych można zdobyć maksymalnie 37 punktów. Premiowane będą projekty oparte o patenty lub zgłoszenia patentowe, wykorzystujące wyniki prac badawczo-rozwojowych, pozytywnie wpływające na środowisko czy prowadzące do wzrostu zatrudnienia albo wpływające na rozwój społeczeństwa informacyjnego. Dodatkowe punkty można dostać za prowadzenie inwestycji na obszarach wiejskich lub w małym mieście.

UMPG

BRAK KOMENTARZY