Domy jak nowe

Domy jak nowe

8
0
PODZIEL SIĘ

W Piławie Górnej wspólnoty mieszkaniowe z udziałem gminy remontują budynki mieszkalne. Niedawno zakończył się remont elewacji domu przy ulicy Sienkiewicza 112. Prace na budynku przy ul. Piastowskiej 17 rozpoczęły się 23 września. Również we wrześniu jest wymieniany tynk na posesjach nr 78 i 82. Wszystko dzięki pomocy finansowej udzielanej w ramach gminnego programu „Poprawy estetyki miasta”.

Wspólnota mieszkaniowa przy ul. Sienkiewicza 112 w Piławie Górnej przystąpiła do remontu budynku w 2012 roku. Gmina, która ma udziały w nieruchomości, dofinansowała wtedy wymianę pokrycia dachowego. W tym roku wspólnota znów skorzystała z pomocy gminy i wymieniła tynk. Remont właśnie się zakończył, a kamienica zmieniła się nie do poznania.

20140924b_e1

                                                                                            Przed remontem

20140924b_e2

                                                                                                Po remoncie

We wtorek 23 września rozpoczęła się wymiana tynku na budynku przy ul. Piastowskiej 17. Ze wsparcia finansowego, udzielanego na remont budynków, korzystają też wspólnoty przy ul. Piastowskiej 78 i Piastowskiej 82, gdzie trwają obecnie prace związane z wymianą tynków. We wrześniu do remontu elewacji przygotowuje się wspólnota przy ul. Wąskiej 4. Gminny program „Poprawy estetyki miasta” stwarza możliwość remontu dachu, elewacji, wymiany drzwi wejściowych, przemurowania kominów czy budowy przyłącza do kanalizacji sanitarnej.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY