11
0
PODZIEL SIĘ

IMG_5608

W dniach 18-20.07.2014 w Drzonkowie odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 17-18 lat w pływaniu na 50m basenie. Do udziału w zawodach zakwalifikowało się ponad 250 pływaków z 82 klubów z całej Polski. W rywalizacji nie mogło zabraknąć Dominiki Sztandery – podopiecznej trenera Andrzeja Wojtala.

W zmaganiach stylem klasycznym zdobyła dwa złote medale na dystansach 50m (32,09) i 100m (1:10,51) a na dystansie 200m (2:37,90) uplasowała się na trzeciej pozycji.

Na dystansie 50m stylem dowolnym Dominika złamała granicę 26 sekund i zdobyła złoty medal.

Olimp.Mlodz

Dominika zdobyła cztery medale uzyskując tytuł multimedalitki zawodów a w punktacji wielobojowej została najlepszą zawodniczką Olimpiady Młodzieży. Ciężka praca i wspaniałe wyniki dały Dominice przepustkę do reprezentowania kraju na II Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Nankinie (Chiny) w dniach 16-28.08.2014. Przez kolejne dwa tygodnie, wraz z trojgiem innych pływaków, będzie się przygotowywać do wyjazdu podczas zgrupowania w Szczecinie.

W tym samym czasie, w Gorzowie Wielkopolskim, odbywały się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – 16 lat, w których Kacper Dereń reprezentował klub MKS 9.

IMG_5618

Specjalista w stylu dowolnym na dystansach 200m (1:57,27) oraz 400m (4:08,90) zajął 5. miejsce, a na dystansie 100m (54,22) uzyskał 8. czas zawodów. Na dystansach 50m (25,15) oraz 1500m (17:02,24) uplasował się w drugiej dziesiątce.