Dolnoślązacy na tropie wiedzy

Dolnoślązacy na tropie wiedzy

22
0
PODZIEL SIĘ

Dolnośląski Festiwal Nauki. Dolnoślązacy na tropie wiedzy

festiwal nauki 027

W Muzeum Ziemi Dzierżoniowskiej odbyła się inauguracja XVII edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uroczystość poprowadziła dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Jadwiga Horanin. W pierwszych rzędach zasiedli zaproszeni goście, wśród których był burmistrz miasta, Marek Piorun, wójt Gminy Dzierżoniów, Marek Chmielewski wraz z wicestarostą Dariuszem Kucharskim i senatorem Stanisławem Jurceiwczem.

Jak na festiwal nauki przystało nie mogło zabraknąć na rozpoczęciu tak ważnego wydarzenia ludzi związanych z oświatą, także swoją obecnością zaszczyciła organizatorów Marzanna Lasota – Darowska, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej oraz dyrektorzy powiatowych szkół.

festiwal nauki 007

Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

festiwal nauki 024

Organizatorom zależy na tym, aby nauka nie była postrzegana jako hermetyczna, niedostępna i niezrozumiała. Chcą przybliżyć jej tematy, problemy, które rozwiązuje, korzyści, jakie z niej płyną, pokazać jej postęp w różnych dyscyplinach oraz nowe kierunki, jak biotechnologia, nanotechnika i nanotechnologia.

W Dzierżoniowie od środy 15 października do piątku 17 października odbędzie się wiele, różnorodnych wykładów. Uczniowie, a także mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego mogą zapisać się na wybrane przez siebie prelekcje. Tematy wykładów dotyczą m.in. Wirtualnych podróży po świecie, Zabaw z rozumem, Komunikacji chemicznej w przyrodzie, czy Osobliwości języka reklamy. Wszystkie informacje dotyczące godzin i miejsc odbywających się prelekcji znajdziecie Państwo na www.festiwal.wroc.pl.

Katarzyna Krzak, fot. Katarzyna Krzak,

katarzyna.krzak@tygodnik.info.pl

BRAK KOMENTARZY