DOLNOŚLĄSKI POLICJANT NAJLEPSZY W GRAND PRIX POLSKI KARATE KYOKUSHIN

DOLNOŚLĄSKI POLICJANT NAJLEPSZY W GRAND PRIX POLSKI KARATE KYOKUSHIN

31
0
PODZIEL SIĘ

76-6244

W Ostrołęce rozegrane zostały zawody wKarate Kyokushin, w ramachGrand Prix Polski. W turnieju wystartowali zawodnicy z 18 klubów. Były to pierwsze zawody w powakacyjnym sezonie startowym.

Mocne otwarcie miał podinsp. Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wygrywając kategorię Senior Masters. Złoty medal wywalczony w karate kyokushin, w walce full contackt, był kolejnym w tym roku, wysokim osiągnięciem funkcjonariusza na krajowych i zagranicznych arenach sportowych.

76-6246

Pierwsze miejsce w turnieju, w którym wystartowało 41 zawodników z 18 klubów, podinsp. Wojciech Żmija zawdzięcza m.in. jednej z zastosowanych przez niego trudnych technik, tj. wysokiego uderzenia kolanem. Formuła karate full contakt pozwala na atakowanie z całą siłą rywala. Zawodnicy nie używają ochraniaczy, a walki odbywają się w systemie pucharowym – a wiec każda przegrana walka dyskwalifikuje przeciwnika z dalszej rywalizacji. Turniej w Ostrołęce był bardzo ciekawy, bo przyciągnął elitarne grono wojowników karate z całej Polski.

76-6245

Warto dodać, że w dniach od 14 do 17 sierpnia br., podczas Iko Summer Camp 2014 podinsp. Wojciech Żmija zdał egzamin na 2 dan w karate kyokushin. Egzamin prowadził Japończyk Katsuhito Gorai, a zajęcia i obóz poprowadził Glaube Feitosa – legenda karate i K1 na świecie. Udany egzamin oraz seminarium mistrzowskie w znaczący sposób podniosło wiedzę i umiejętności naszego policjanta, co zapewne przełoży się na kolejne jego sukcesy sportowe i zawodowe.

st. asp. Paweł Petrykowski

BRAK KOMENTARZY