Dolnośląscy amatorzy w formie

Dolnośląscy amatorzy w formie

11
0
PODZIEL SIĘ

image_4525Reprezentujący Polskę amatorzy z Dolnego Śląska pokonali kolejny zespół w grupowej fazie eliminacyjnej UEFA Regions Cup. Tym razem pod walec wpadła drużyna Macedonii, którą podopieczni duetu trenerskiego Kowalski-Drączkowski rozbili 5:1, a dwa gole zdobyli „trójkolorowi”. Najpierw z karnego trafił Adrian Leśniarek, a dobił rywali kapitalnym dynamicznym podłączeniem się i wejściem w pole karne Paszkowski. W środę dolnoślązacy zagrają z Francją o awans do finałów Mistrzostw Europy.

Zwycięstwo w drugim meczu grupowym przyszło naszym zawodnikom dość łatwo, a szybko zdobyte bramki ustawiły mecz. Już po pierwszych 45 minutach było pewne, że Polacy tego meczu nie przegrają. W tej części mocno dominowali nad przeciwnikami, czego dowodem były kolejno zdobywane bramki. Jedną z nich, „do szatni” zdobył niezawodny z 11 metrów Adrian Leśniarek.

Druga część meczu już w zdecydowanie wolniejszym tempie, bo przecież dolnoślązacy nie mieli ku temu powodów, mając w pamięci środowy pojedynek o awans do finałów. W końcówce meczu doskonale podłączył się do ofensywnej akcji Mariusz Paszkowski i wbiegając dynamicznie w pole karne zagrał mocną piłkę wzdłuż pola, a futbolówka odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki. Rozkojarzenie kadry wykorzystali rywale, którzy w doliczonym czasie gry zmniejszyli rozmiary porażki.

Gąsiorowski – Leśniarek (60′ Babeczko), Przystalski, Gołębiewski (83′ Mądrzejewski), Paszkowski, Buryło, Budny, Deneka, Maciejewski (72′ Żbik) Niedojad, Gacek

Łukasz Bienias

BRAK KOMENTARZY