Dofinansowanie do leków

Dofinansowanie do leków

11
0
PODZIEL SIĘ

Grant w wysokości 14000 zł pozyskała w programie „Razem Możemy Więcej” realizowanym przez fundację Dbam o Zdrowie dzierżoniowska Fundacja Salus Pro Familia. Dofinansowanie wraz z wkładem własnym Pro Familii w wysokości 6300 zł przeznaczone będzie na pomoc dla 196 osób osób, które ze powodów finansowych mają utrudniony dostęp do leków.

 leki

Wspólne działanie obu fundacji ma na celu eliminowanie barier w dostępnie do leczenia farmakologicznego i uświadamianie społeczeństwa o istnieniu tego problemu. Leczenie jest skuteczne wtedy, kiedy istnieje możliwość wykupienia zaordynowanych przez lekarza leków. Niestety, w wielu przypadkach ogranicza się ono do wykupienia tych najbardziej potrzebnych, a czasami nawet do nierealizowania recepty.

Wsparcie w tym zakresie jest więc wskazane. Pomoc trafi do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, przewlekle lub ciężko chorych, dzieci, osób samotnych, starszych, bezrobotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, których nie stać na zakup niezbędnych do kontynuowania terapii leków oraz innych środków medycznych.

Karty o nominałach 100 zł i 50 zł, przy pomocy których można będzie zakupić leki w wybranych aptekach, dystrybuowane będą od 5 maja przez przychodnię Pro Familia w Dzierżoniowie przy ul. Poprzecznej 16 i Niemczy przy ul. Bolesława Chrobrego 50 oraz CM Salus ul. Łąkowa 5 w Kłodzku. Taki rodzaj dystrybucji to najlepszy sposób na dotarcie do najbardziej potrzebujących.

Salus Pro Familia zwraca się z apelem do mieszkańców naszego powiatu, aby przekazywali 1% podatku na rzecz Fundacji Salus Pro Familia (KRS 0000311436). Wsparcie jest niezbędne, aby realizować projekty, takie jak „Razem Możemy Więcej”.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY