Dobry miesiąc dla gimnazjum

Dobry miesiąc dla gimnazjum

20
0
PODZIEL SIĘ

Zwycięstwo w powiatowym konkursie na kartkę wielkanocną albo trzecie miejsce w wojewódzkim konkursie literacko-dziennikarskim czy regionalnym konkursie piosenkarskim to najważniejsze z ostatnich osiągnięć szkoły. Gimnazjaliści z Piławy Górnej podsumowali ubiegły miesiąc.

20140508a_screenshot003

Kwietniowy bilans wypadł korzystnie. Uczniowie Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Piławie Górnej utrzymują wysoki poziom. Z równym powodzeniem angażują się w działania kulturalne o zasięgu lokalnym, jak i regionalnym. Klaudia Sołtysiak nieustannie rozwija muzyczny talent. W ubiegłym miesiącu w Regionalnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej, jaki odbył się 30 kwietnia w Łagiewnikach, zajęła trzecie miejsce. Zresztą sukces odniosła już na początku miesiąca, 3 kwietnia w Dzierżoniowie, zdobywając drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Nutką świat malowany”. Szkolna koleżanka Klaudii, Pamela Dudek, otrzymała zaś wyróżnienie.

 20140508a_screenshot002

Najlepszy rezultat odniosły jednak starania Sabiny Topór. Gimnazjalistka z Piławy Górnej postanowiła skonfrontować umiejętności plastyczne z rówieśnikami w powiecie i przystąpiła do konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Zajęła pierwsze miejsce i zdobyła główną nagrodę, którą odebrała uroczyście22 kwietnia podczas sesji Rady Powiatu Dzierżoniowskiego.

Uczniowie piławskiego gimnazjum dobrze wypadli również w Powiatowym Konkursie Literackim „Idee i wartości uosabiane przez Jana Pawła II”. Inicjatywa kulturalna przygotowana 25 kwietnia przez II LO w Dzierżoniowie z okazji kanonizacji Papieża Polaka stała się przeglądem talentów literackich. Izabela Borsukowska i Zuzanna Bocian otrzymały wyróżnienia za teksty poetyckie, a Dawid Kalinowski iMagdalena Dydo upominki za udział w konkursie.

 20140508a_screenshot004

Wiersz autorstwa Zuzanny Bocian „Zwykłe niezwykłe miasto” 28 kwietnia zdobył uznanie jurorów Dolnośląskiego Konkursu Literacko – Dziennikarskiego „Moja Mała Ojczyzna” im. Beaty Jaroszewskiej. Poeta i dziennikarz Tomasz Leśniowski, dziennikarz Dawid Fuchs oraz poeta i prozaikKarol Maliszewski nie mieli wątpliwości. Postanowili uhonorować talent literacki gimnazjalistki z Piławy Górnej, przyznając jej trzecie miejsce.

 20140508a_screenshot001

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY