Do teatru z pastą do zębów

Do teatru z pastą do zębów

6
0
PODZIEL SIĘ
Fot www.nj24.pl

Czeka cię wizyta z dzieckiem u dentysty? Najpierw idźcie do teatru! To nie żart. Już w niedzielę w Kinoteatrze „Zbyszek” będzie można obejrzeć przedstawienie „Coś na ząb” Zdrojowego Teatru Animacji. Mali widzowie przekonają się, że wizyta u dentysty to nie tylko nic groźnego, a jakże potrzebnego.

Trudno opowiedzieć dzieciom historię z przesłaniem bez moralizowania i patosu. Dzieci nie lubią nakazów i zakazów i lubią robić na przekór. Ta historyjka przyjdzie z pomocą wszystkim rodzicom, których dzieci nie bardzo zaprzyjaźniły się ze szczoteczką do zębów. Powstała na podstawie utworu norweskiego pisarza Thorbjørna Egnera „Karius i Baktus”. To historia o dwóch trollach żyjących w ustach chłopca, który nie należał do czyścioszków myjących zbyt często zęby, będąc jednocześnie wielkim miłośnikiem słodyczy. Czym to się skończyło, nietrudno się domyślić… Na szczęście jest Kapitan Szczoteczka, pasta do zębów i pani dentystka, którzy ratują Jasia z opresji.

Proste, dydaktyczne przesłanie powiastki połączone z atrakcyjną formą przekazu spowodowały, że „Karius i Baktus” stała się nie tylko ulubiona lekturą skandynawskich dzieci, ale także doczekała się wielu tłumaczeń, adaptacji teatralnych i filmowych. Przedstawienie Zdrojowego Teatru Animacji http://teatr.jgora.pl/ z Jeleniej Góry, niezwykle barwne, posługujące się sugestywnymi środkami wyrazu scenicznego jest adresowane do widzów od trzech lat.

Bilety na spektakl, który w ramach Teatralnej Niedzieli obejrzą najmłodsi widzowie 23 kwietnia o godz. 16.00, można nabyć w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury, www.dok.pl. Kosztują 12 zł (parter) i 11 zł (balkon).

źródło: UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY