Dla zabawy podpalili 56-letniego mężczyznę

Dla zabawy podpalili 56-letniego mężczyznę

11
1
PODZIEL SIĘ

beznazwyProkuratura Rejonowa w Świdnicy prowadzi śledztwo przeciwko 23-letniemu mieszkańcowi Świdnicy – Michałowi B., któremu zarzucono usiłowanie zabójstwa 56-letniego mieszkańca tej samej miejscowości, znajdującego się w znacznym stanie nietrzeźwości, poprzez oblanie jego ciała łatwopalnym płynem (podpałką do grilla), a następnie podpalenie, w wyniku czego pokrzywdzony doznał oparzeń III stopnia około 50% powierzchni ciała i oparzeń dróg oddechowych.

W dniu 12 sierpnia b.r. na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świdnicy, tamtejszy sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Do feralnego zdarzenia doszło w dniu 10 sierpnia b.r. w godzinach rannych, przy ulicy Wrocławskiej w Świdnicy, w okolicach sklepu spożywczego, gdzie pokrzywdzony spożywał alkohol razem z napotkanymi Michałem B. i 22-letnim Kamilem W. Młodzi mężczyźni sprowokowali pokrzywdzonego do wypicia na raz półlitrowej butelki wódki, w wyniku czego ten stracił przytomność. Wówczas Michał B. oblał leżącego pokrzywdzonego podpałką do grilla, którą kupił w pobliskim sklepie i podpalił. Kiedy ciało pokrzywdzonego zaczęło płonąć obaj mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia.

Życie 56-latka uratował przypadkowy przechodzień, który wezwał na miejsce specjalistyczne służby. W wyniku poparzeń pokrzywdzony doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Został on przetransportowany do specjalistycznej placówki medycznej w Nowej Soli. Jego stan jest nadal ciężki.

Michał. B. i Kamil W. jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani przez Policję. Obaj byli nietrzeźwi (około 1,5 promila alkoholu we krwi).

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy

fot.internet

1 KOMENTARZ

Comments are closed.