Dla Łukasza

Dla Łukasza

13
0
PODZIEL SIĘ

Prawie 4 tysiące złotych zebrali piławianie podczas niedzielnego pikniku charytatywnego. Do akcji wspierającej chorego chłopca włączyli się praktycznie wszyscy. Na placu przed stadionem 7 września byli obecni przedstawiciele lokalnego samorządu, zaangażowanych w akcję firm, Polskiego Czerwonego Krzyża i innych instytucji, lecz przede wszystkim młodzi i starsi mieszkańcy miasta. Każdy na swój sposób starał się dopomóc.

20140909_1

To już siódma edycja Pikniku Rodzinnego, angażującego mieszkańców Piławy Górnej we wzajemną pomoc. W tym roku piławianie postanowili wesprzeć Łukasza Płazińskiego. Chłopiec chory na autyzm wymaga wszechstronnej rehabilitacji i stymulacji. Rok temu rozpoczął też skuteczną, lecz bardzo kosztowną terapię.

20140909_2

Podczas kiermaszu i niedzielnej kwesty udało się zebrać łącznie 3562,33 zł. Dużą niespodzianką dla mamy Łukasza był czek na 400 zł, przekazany dodatkowo przez przedstawicielkę Polskiego Czerwonego Krzyża w imieniu Dyrektora Jerzego Gierczaka.

20140909_3b

– Spotkałem się z Panią Płazińską na krótko przed piknikiem. Mama Łukasza ma trudną sytuację. Potrzeby chorego są ogromne. Dobrze, że choć w ten sposób mogliśmy pomóc, ale to naprawdę kropla w morzu potrzeb. Trzeba będzie znaleźć jeszcze inną formę wsparcia dla tej rodziny – powiedział Jerzy Gierczak.

20140909_4

Na Pikniku Rodzinnym każdy angażował się, jak mógł i tak, jak potrafił. Podczas gdy jedni zbierali pieniądze do puszek, inni dzielili się z publicznością talentem i umiejętnościami. Na placu, gdzie zaaranżowano scenę, występowali uczniowie ze szkoły podstawowej, gimnazjum i SOSW w Piławie Górnej. Mali uczestnicy pikniku mogli też pobawić się przy piosenkach prezentowanych przez agencję muzyczną z Krakowa. Później wystąpiła Agata Werner z tancerzami, a wieczorem imprezę zakończył koncert dzierżoniowskiego zespołu Delirium, znanego m.in. z występów na „Scenie MOK”.

20140909_5

Charytatywna akcja miała jak co roku rodzinny charakter. Po placu spacerowały dzieci z kolorowo pomalowanymi twarzami i przebierały w atrakcjach przygotowanych z myślą o różnych grupach wiekowych. Na miejscu czekało eurobungy i dmuchana zjeżdżalnia albo gry i zabawy stolikowe, a na starszych uczestników strzelnica. Rodziców bardzo interesowały stoiska gastronomiczne i pokaz makijażu prowadzony przez wizażystki Avon. Wszyscy chętnie odwiedzali kiermasz.

201409009_6b

Organizatorzy VII Pikniku Rodzinnego, to jest Komitet Organizacyjny dla Łukasza, Urząd Miasta w Piławie Górnej oraz Miejski Ośrodek Kultury w Piławie Górnej serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom, darczyńcom, uczestnikom i zaangażowanym w akcję za okazaną pomoc i obecność podczas niedzielnego pikniku. Szczególne wyrazy wdzięczności kierują do Sponsorów i Przyjaciół akcji: Kopalni Piława Górna Dolnośląskich Surowców Skalnych, Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie, Zakładu Usług Komunalnych w Pieszycach, Zarządu Budynków Mieszkalnych w Piławie Górnej, Firmy El-Mont Instalatorstwo Elektryczne z Bielawy, Burmistrz Piławy Górnej Zuzanny Bielawskiej, Dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego PCK Jerzego Gierczaka, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy w Piławie Górnej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Piławie Górnej, Firmy Medyk Piotr Policzkiewicz z Bielawy, Klubu Sportowego „Piławianka” oraz anonimowych darczyńców.

20140909_8

Ogromne podziękowania należą się też mamom uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, które upiekły ciasta, chłopcom z gimnazjum za pomoc w rozkładaniu sprzętu, dziewczętom za stoisko z malowaniem twarzy, Patrycji, Sandrze i Marcie za pomoc w sprzedaży ciasta, Krzysztofowi Siedziako za transport sprzętu, Andrzejowi Mazurowi i Edwardowi Zgrai za pomoc techniczną, Agnieszce i młodzieży z SOSW za przygotowanie stanowisk do gier i zabaw, a Markowi Stawskiemu za udostępnienie „ławostołów” i pomoc organizacyjną.

UMPG

BRAK KOMENTARZY