Derby powiatu dzierżoniowskiego

Derby powiatu dzierżoniowskiego

32
8
PODZIEL SIĘ

Ligowy mecz w ramach 70 derbów powiatu dzierżoniowskiego rozegrał się pomiędzy gospodarzem – Lechią Dzierżoniów oraz drużyną zza miedzy – Bielawianką Bielawa.

 DSCF4826

W ostatniej minucie spotkania Tomasz Zieliński strzelił bramkę gospodarzom, wywołując tym samym okrzyki niezadowolenia ze strony kibiców Lechii. Mecz zakończył się remisem, który nie usatysfakcjonował żadnej ze stron.

Derby (4)

Lechici rozpoczęli mecz cofnięci, ze sporym dystansem, oczekując tego, co pokaże przeciwnik. W pierwszych minutach drużyna z Bielawy była częściej przy piłce, jednak ich akcje nie przynosiły wielu korzyści. Warto zaznaczyć, że w drużynie z Bielawy w ataku zagrał Jarosław Rapacz, który jest nominalnym środkowym obrońcą.

DSCF4770

Z każdą minutą gra się wyrównywała i zaczynała przeważać drużyna Zbigniewa Soczewskiego (trenera Lechii). Gra toczyła się przede wszystkim w środku pola, gdzie piłkarze z Dzierżoniowa starali się przedrzeć przez grającą bardzo defensywnie drużynę Bielawianki. W pierwszej połowie Lechia miała dwie stuprocentowe okazje do strzelenia bramki, jednak nie zostały one wykorzystane. Jedyną groźną bronią zespołu z Bielawy w tym spotkaniu były stałe fragmenty gry, które wykonywał były zawodnik Lechii – Kamil Kuśka. Po pierwszej połowie Lechia z gry miała zdecydowanie więcej, jednak wynik do przerwy wciąż wynosił 0:0.

WIĘCEJ W JUTRZEJSZYM NUMERZE DZIERŻONIOWSKIEGO TYGODNIKA POWIATOWEGO

8 KOMENTARZE

  1. Miecz nie stał na wysokim poziomie, była walka i kilka fajnych akcji szkoda, że padł remis. Wygrana należała się Lechii.

    • sam jesteś dziad. A zresztą od kiedy dolicza się aż 5 minut? co tak helikopter lądował po rannego żeby dawać Bielawiance tyle czasu!?

  2. boze placzecie o tego sedziego jak barcolona ogarnijcie sie mogliscie strzelac te 100% akcje to by nie bylo problemu a teraz placz ze sedzie 5 minut doliczyl

  3. Lechia była na 100% lepsza. Dobre akcje, celne podania widać pracę trenera. A szmacianka Bielawianka jak zwykle…

Comments are closed.