Demokracja nie jest łatwa

Demokracja nie jest łatwa

17
7
PODZIEL SIĘ

25-lecie wyborów, bez których nie byłoby dziś III Rzeczpospolitej, odbyły się w Dzierżoniowie pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podczas uroczystej sesji Janowi Lityńskiemu, Marianowi Kowalowi i księdzu Stanisławowi Araszczukowi wręczono tytuły Honorowych Obywateli naszego miasta, a wiceburmistrz Wandzie Ostrowskiej – Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa.

 

Uroczystą sesję poprzedziła msza i otwarcie wystawy „Drogi do wolności”, którą oglądać można w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Po słowach przewodniczącego Rady Miejskiej Dzierżoniowa wprowadzających zebranych w obchody wyjątkowej rocznicy, goście wysłuchali wykładu dr. hab. Jerzego Korczaka.

 DSC_0172

Burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun i Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Wiczkowski wręczyli uchwalone podczas kwietniowej sesji akty nadania Honorowego Obywatelstwa Dzierżoniowa.

Radni przyjęli oświadczenie Rady Miejskiej Dzierżoniowa w sprawie uczczenia 25 rocznicy wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 r.

Oświadczenie nr 7/2014 Rady Miejskiej Dzierżoniowa z dnia 4 czerwca 2014 r.

w sprawie uczczenia 25 rocznicy wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 roku

W 25 rocznicę zwycięstwa wyborczego Polaków, które stało się momentem przełomowym dla przemian politycznych w Polsce i doprowadziło do wyłonienia pierwszego niekomunistycznego rządu oraz przywróciło Polakom dumę i godność, a także stało się symbolem powrotu Polski do rodziny wolnych narodów i suwerennych państw.

W dniu 4 czerwca – w dzień wolności i praw obywatelskich Rada Miejska Dzierżoniowa wyraża samorządowe podziękowanie ludziom Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Ziemi Dzierżoniowskiej 1989, za poświęcenie i zaangażowanie w budowanie demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego oraz za przeprowadzenie kampanii wyborczej „Solidarności” do sejmu i senatu w czerwcu 1989 roku na terenie ziemi dzierżoniowskiej.

Rada Miejska Dzierżoniowa VI kadencji dając prawdziwe świadectwo pamięci, w poczuciu dumy i radości czuje się zobowiązana do przekazania tego dziedzictwa następnym pokoleniom.

Uroczystości zakończyło wręczenie podziękowań Irenie Bukalskiej i Mateuszowi Cegiełce za przekazanie Muzeum Miejskiemu Dzierżoniowa pieczęci, historycznych dokumentów i publikacji niezależnych z okresu stanu wojennego.

 UM Dzierżoniów

7 KOMENTARZE

    • Wcale się nie dziwię. Co do przynajmniej jednej osoby „zasłużonej” mam spore zastrzeżenia

  1. POpaprańcy topią się we własnym bagnie. Dosyć zarozumiałych głupków, dosyć rozdawnictwa stanowisk, dosyć kolesiostwa i partyjniactwa. Platfusom już dziękujemy!

  2. Marian najbardziej znany jest z tego, że jak była potrzeba to i wiarę zmienił. Twardy chłop, stać go na każde poświecenie…

Comments are closed.